Jump to content
Lmbalikci

Leopard Gecko Yaşam Alanı Uygun Mudur?

Önerilen İletiler

Uygundur fakat üstünü sineklikle kapatırsanız daha iyi olur bu zamanlarda sinek, sivrisinek gibi canlılar olmaz fakat yaza doğru çoğalırlar. Sineklik bu tarz canlıların teraryuma girmesini önler ve canlınız o canlıları yememiş olur bu sayede parazit riski de ortadan kalkmış olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu yaşta bir yavru için alan çok büyük bunun yarısı büyüklükte beslenmeli su kabı çok büyük,yem kabı çok büyük hepsinin minimum küçüklüğe geçmesi lazım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mesut kalan, 2 dakika önce yazdı:

Bu yaşta bir yavru için alan çok büyük bunun yarısı büyüklükte beslenmeli su kabı çok büyük,yem kabı çok büyük hepsinin minimum küçüklüğe geçmesi lazım

1.5 yaşında geckom yani büyük olmasının ne gibi bir zararı olabilir? büyük olsa ne gibi bir zararı oluyor? ayrıca yem kabını öyle vermiyorum elimle besliyorum o elle beslerken içeri koymuştum öyle kalmış.

XPlot, 36 dakika önce yazdı:

Uygundur fakat üstünü sineklikle kapatırsanız daha iyi olur bu zamanlarda sinek, sivrisinek gibi canlılar olmaz fakat yaza doğru çoğalırlar. Sineklik bu tarz canlıların teraryuma girmesini önler ve canlınız o canlıları yememiş olur bu sayede parazit riski de ortadan kalkmış olur.

teşekkürler o zaman onu yarın yapmayı planlıyorum bugünlük açık

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@mesut kalan Bey'in demek istediği durum şu şekilde.

Fotoğrafta alana göre geckonun boyutu oldukça küçük gözükmüş ve sanırım yavru olarak düşünmüş.

Yavru geckolar ve bazen adult geckolar, büyük alanda strese girip yemden kesilme durumları oluşabiliyor. Ayrıca terra içinde canlı yemi bulmakta da güçlük çekebiliyorlar. Ancak elle besliyorsaniz bir sıkıntı oluşmaz. Benim gözüme takılan yanlış ise yem ve su kabinin boyutunun büyük olması onlar zemine daha yakın şekilde olursa daha iyi olabilir ve terra içinde sauna kabinin alanının bulunmamasi. Bu şekilde deri değiştirirken sıkıntı çekebilir. Tabi deri değişim süreçlerini gözlemleyip ayri olarak bir nemlemdirme saglarsaniz orasi ayri.

Bunlar haricinde gayet güzel bir teraryum olmuş. Son olarak bu bilgiyi de ekliyeyim 1 adet gecko için en ideal alan 30x30 cm şeklinde uygun görülmüş bu işin bilirleri tarafından. Terraryuma eklenecek her bir her bir gecko içinde alanın 15cm büyütülmesi uygun görülmüş.

tarihinde faruk1960 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
faruk1960, 9 dakika önce yazdı:

@mesut kalan Bey'in demek istediği durum şu şekilde.

Fotoğrafta alana göre geckonun boyutu oldukça küçük gözükmüş ve sanırım yavru olarak düşünmüş.

Yavru geckolar ve bazen adult geckolar, büyük alanda strese girip yemden kesilme durumları oluşabiliyor. Ayrıca terra içinde canlı yemi bulmakta da güçlük çekebiliyorlar. Ancak elle besliyorsaniz bir sıkıntı oluşmaz. Benim gözüme takılan yanlış ise yem ve su kabinin boyutunun büyük olması onlar zemine daha yakın şekilde olursa daha iyi olabilir ve terra içinde sauna kabinin alanının bulunmamasi. Bu şekilde deri değiştirirken sıkıntı çekebilir. Tabi deri değişim süreçlerini gözlemleyip ayri olarak bir nemlemdirme saglarsaniz orasi ayri.

Bunlar haricinde gayet güzel bir teraryum olmuş. Son olarak bu bilgiyi de ekliyeyim 1 adet gecko için en ideal alan 30x30 cm şeklinde uygun görülmüş bu işin bilirleri tarafından. Terraryuma eklenecek her bir her bir gecko içinde alanın 15cm büyütülmesi uygun görülmüş.

cevabınız için çok teşekkür ederim elle besliyorum deri kabı için yarın bir kap alıp içine koyucam onuda halledicem su kabı için nasıl bir kap önerirsiniz ben görüntü olarak da güzel gözüktüğü için bunu tercih ettim geckom da bunun içinden su içmeye başladı eğer yemden kesilirse alanı küçültürüm. tekrardan çok teşekkür ederim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

su kabı illa bu olsun diyorsan su kabının hemen yanına tırmanmasını kolaylaştıracak bir şey koyarsan (taş, tahta parçası vs.)

bu sorunu halletmiş olursun ama dışarıdan bulacaksan taşı dezenfekte etme işlemlerinden geçirmeyi unutma! (kaynar suyun içinde bekletebilirsin :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.