Jump to content
Erastes

Mikro Un Kurtları Pupa Olurmu ?

Önerilen İletiler

Selamlar.. bugün mikro un kurtlarımın yataklığını değiştirirken 2 adet pupa şeklini almış kurt buldum ve ayrı bi kaba aldım.. bu böcek evresimi yoksa bir sonraki yetişkin un kurdu evresi için kabuk dönemimi..? 

IMG_20210122_140556.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EMEGEN, 2 dakika önce yazdı:

Böcek öncesindeki evre. Pupa evresinden sonra böcek oluyor. Ayırmana gerek yoktu. Böcek olunca ayır mutlaka.

ayırmasında fayda var yoksa diğer kurtlara pupalar yem olabilir yanlış bilgi vermeyelim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler yanıtlar için.. beni merak ettiren mikrodan direk böcek pupasına dönmesine şaşırdım yetişkin un kurtları pupa evresini gördüm ama 1-1.5 cm mikroda ilk defa denk geldim zaten pupalarda çok ufak yarım cm bile değil :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de bir kere yaşadım baya şaşırmıştım. Bufalo Kurdu değil kendi üretimim un kurtları. Ama böceğe dönüşemeden çürümüştü sanırım.

LLD-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mikro un kurdu pupa olmaz ama sağlıksız olup küçük kalan un kurtları pupa olabilir ve bu un kurtlarınında pupası küçük olur yani yetişkindir ama boyutu küçüktür

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrardan merhaba.. konu başlığında un kurdu demiştim ama Buffalo kurduymuş bendekiler biraz detaylı araştırınca öğrendim :) bugün ilk böceğim pupasından çıkmış diğer 3 pupada sağlıklı gibi hareket var kuyruklarında inş onlarda sağlıklı bir şekilde böceğe dönüşür ve larva üretimine kadar gider bu durum :) bir başka sorum olacak dişi ve erkek böcek ayrımını biliyormusunuz ? nasıl ayırt edilir 4 pupadan 4 erkek çıkma ihtimali korkutuyor beni 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış görmüyorsam o beyaz un, kullanmamanızı öneririm, çok çabuk küfleniyor. Kepek, yulaf ve mısır unu karışımı yapın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hepsinin karışımı var diğer unlardan 1 çay kaşığı koyuyorsam yataklığa normal unu çay kaşığının hemen ucunu değdirip koyuyorum nadir yani :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.