Jump to content
FutureMarker905

Size Bir Şey Danışacağım

Recommended Posts

arkadaşlar 14 yaşında 8. sınıf lgs ye çalışan masum bir öğrenciyim. hayatlarımızın dümdüz olduğu ve hiçbir değişik şey olmayan ölü gibi yaşadığımız bu günlerde bunlar ve lgs stresi, aile baskısı, gelecek kaygısı yetmezmiş gibi her şey üstüme geliyor. yeni başladığım okulda utangaç davranmam mı dersin , lgs baskısı kaygısı yüzünden lgs yi bir kurtuluş yolu olarak görmemle birlikte dinden çıkmam mı dersin , kendi kendime konuşmaya başlamam mı dersin , yeni nesil matematik sorularını anlamamam ve bununla birlikte arkadaşlarım 15 net yaptı üzülürken benim 2 mat sorusu yapıp 2 sinin de yanlış çıkması mı dersin. psikolojik olarak çok kötü durumdayım. Abilerim, Ablalarım veya kardeşlerim , lütfen yardım edin. Yardım edemiyorsanız bile moral verin. lütfen... yalvarıyorum

• Confused 1
  • Sad 3

FutureMarker905, 19 dakika önce yazdı:

arkadaşlar 14 yaşında 8. sınıf lgs ye çalışan masum bir öğrenciyim. hayatlarımızın dümdüz olduğu ve hiçbir değişik şey olmayan ölü gibi yaşadığımız bu günlerde bunlar ve lgs stresi, aile baskısı, gelecek kaygısı yetmezmiş gibi her şey üstüme geliyor. yeni başladığım okulda utangaç davranmam mı dersin , lgs baskısı kaygısı yüzünden lgs yi bir kurtuluş yolu olarak görmemle birlikte dinden çıkmam mı dersin , kendi kendime konuşmaya başlamam mı dersin , yeni nesil matematik sorularını anlamamam ve bununla birlikte arkadaşlarım 15 net yaptı üzülürken benim 2 mat sorusu yapıp 2 sinin de yanlış çıkması mı dersin. psikolojik olarak çok kötü durumdayım. Abilerim, Ablalarım veya kardeşlerim , lütfen yardım edin. Yardım edemiyorsanız bile moral verin. lütfen... yalvarıyorum

Yeni okul konusunu akışına bırakmanı öneririm aynısını bende yaşamıştım zamanla arkadaş ediniyosun zaten ben şanslıydım sağlam dostlarım oldu kendi kendine konuşma konusunu fazla takma stresten dolayı olabilen bir şey zamanla geçiyo zaten netlerinin düşük olmasıda yüksek ihtimal çalışmak istemediğin içindir kendine hedefler koymayı dene mesela almak istediğin bi canlıyı hedef koyabilirsin mesela ben hedeflediğim dereceye girersem rat alıcağımı hedef olarak belirlemiştim iyi şanslar umarım hızlıca  atlatırsın bu dönemi.

İyi hobiler

• Like 1

Mantiss, 11 dakika önce yazdı:

Yeni okul konusunu akışına bırakmanı öneririm aynısını bende yaşamıştım zamanla arkadaş ediniyosun zaten ben şanslıydım sağlam dostlarım oldu kendi kendine konuşma konusunu fazla takma stresten dolayı olabilen bir şey zamanla geçiyo zaten netlerinin düşük olmasıda yüksek ihtimal çalışmak istemediğin içindir kendine hedefler koymayı dene mesela almak istediğin bi canlıyı hedef koyabilirsin mesela ben hedeflediğim dereceye girersem rat alıcağımı hedef olarak belirlemiştim iyi şanslar umarım hızlıca  atlatırsın bu dönemi.

İyi hobiler

keşke ailemde canlıyı hedef olarak koymamı anlasa 😂

FutureMarker905, 6 dakika önce yazdı:

keşke ailemde canlıyı hedef olarak koymamı anlasa 😂

Ben ratimi derecemi yükselterek alabilmiştim zaten bizimkilerde aynı 😅

Yani kişiye göre değişir ama ben yks ye yazırlanıyorum 11. Sınıfım ve en büyük motivasyonum gelecekte kazanabilecegim paralar dersten sıkıldıkça sahibinden.com a girip istediğim arabaların fiyatlarına bakıyorum sonra amerikadaki resmi sitelerinden fiyatlarına bakıyorum aradaki fiyat ve aynı mesleğin gelirlerini görünce çalışmaya daha azimli devam ediyorum 

FutureMarker905, 1 saat önce yazdı:

Bence en iyi tavsiye hiç dert etmeyip motivasyonunu bozmadan devam etmen olur.

FutureMarker905, 17 saat önce yazdı:

Bu durumlar sadece 14 yaşında da olmuyor 😅 Şuan ülkede, hatta dünya genelinde de büyük sıkıntılar var. O yüzden yaşadığın durumu çok daha kötü olanlar ile karşılaştırıp benim sıkıntılarım basit diye düşünürsen pek sıkıntı kalmayacaktır geriye diye düşünüyorum. Ve derslerine iyi çalışırsan hem özgürlüğünü hem de kendi paranı kazandığında istediğin hobiyi yapabileceksin, hatta mümkünse başka ülkede yap 🙌🏻☺️

• Like 1

internetten sıkıntı yaşayan zor durumda olan insanların haberlerine bakarak kendi derdini hafifilete bilirsin ben öyle yapıyorum :)

• Like 1

Kardeşim/Arkadaşım

Senden yaşça epeyce büyük bir abin olarak yazdıklarını okudum ve kederlendim. Seni teselli edecek bir şey yok elimde. Ama derdini paylaşabilecek, içindeki o hüzünlü hali azaltabilecek bir arkadaşın olarak görebilirsin beni/bizi.

Derdini kesinlikle kimse küçümseyemez. Bir çoğumuzun başından geçmiş ya da hali hazırda geçtiği bir dönem bu. Bu ülkede eğitim hayatı hep sancılı olmuştur. Sizin kuşağınız da pandemi koşullarında eğitim mücadelesi veren bir nesil. Seni anlıyoruz. 

Böyle bir dönemde tam olarak ne yapman gerektiğini bilemiyorum ama aradığın kurtarıcı içinde bir yerlerde saklı. Tüm duvarlar üzerine gelirken, sen sakin kal ve nefes al. "Geçecek bunlar, bitecek bunlar..." diye tekrarla kendine. 

Hangi kültürde büyüyorsun, gerçekliklerin neler, nerelere varmak istiyorsun hiç bilmiyorum ama kesinkez bildiğim bir şey varsa o da; bu günlerin biteceğidir. 
Gerçekten bitecek,
Sana yemin ediyorum bitecek,
Vallahi de billahi de bitiyor.

Lise yıllarında bir hocamın sözü geldi aklıma "Bulutlar ne kadar karanlık olursa olsun arkasında parlayan bir güneş mutlaka vardır" 
O yıllarda bu söze sarılarak tutunmuştum hayata. Gerçekten de o bulutların dağıldığını gördüm. Güneş parladı.

Hayatın ilerleyen safhalarında yaşım ilerledikçe bulutlar yeniden geldi ve yeniden dağıldı. Sonra hava bir daha bozdu ve bir zaman sonra yeniden güneş açtı.

Hayat böyle. geçiyor ve geçecek. 
Nefes almaya devam et arkadaşım.
Güzel günler her zaman var ve her zaman gelip seni bulacak.
  • Like 6