Jump to content
EsadBuba

Tarantulam Yemek Yemiyor

Önerilen İletiler

Bundan tam 1 ay 6 gün önce l3 grammostola pulchripes aldım aldığım günden beri hiçbir şey yemedi. Aldığım kişi bana göndermeden önce beslediğini söylemişti oyüzden 2-3 hafta hiç dokunmadım. Sonrasında çok streslendirmemek adına 5 günde bir denedim mikro un kurdu vermeyi ama hiçbir şekilde yemedi. İlk tarantulam o sebepten bi sorun olmuş olabilir mi diye sormak istedim. 

583A5A12-1557-4186-A898-C307771A22F0.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EsadBuba, 5 dakika önce yazdı:

Bundan tam 1 ay 6 gün önce l3 grammostola pulchripes aldım aldığım günden beri hiçbir şey yemedi. Aldığım kişi bana göndermeden önce beslediğini söylemişti oyüzden 2-3 hafta hiç dokunmadım. Sonrasında çok streslendirmemek adına 5 günde bir denedim mikro un kurdu vermeyi ama hiçbir şekilde yemedi. İlk tarantulam o sebepten bi sorun olmuş olabilir mi diye sormak istedim. 

ortam bana biraz nemli geldi kuru torfun varsa ekleme yapmanını öneririm bide canlının saklanacağı bi yer eklemelisin canlı rahat etsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sürüngen Delisi, Şimdi yazdı:

ortam bana biraz nemli geldi kuru torfun varsa ekleme yapmanını öneririm bide canlının saklanacağı bi yer eklemelisin canlı rahat etsin.

Suyunu yeni ekledim torf daha emmemişken çektim o sebepten öyle gözüküyor. Saklanacağı bir yer ayarlamaya çalışayım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EsadBuba, 15 dakika önce yazdı:

Sıcaklık düşükse arttıın alan fazla canlı için biraz daha ufak bi yere alabilirsin  g.pler çok yemez verdiğiniz yem boyutuna büyük gelmişde olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Salamander, 1 dakika önce yazdı:

Sıcaklık düşükse arttıın alan fazla canlı için biraz daha ufak bi yere alabilirsin  g.pler çok yemez verdiğiniz yem boyutuna büyük gelmişde olabilir 

Peteğin yakınlardaki masanın üzerinde duruyor sıcaklığı 24 derece yaklaşık sıcaklık sorunu yok ve normalde küçük bi sos kabındaydı oradayken kenarları eşeleyip sos kabının dibinde bacaklarını kendine çekip öylece bekliyordu ben de elimdeki bu kaba koydum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, 13 dakika önce yazdı:

yaşadığı alan çok büyük streste olabilir ve çk yemez gp ler zaten bide o bana l3 gibi gelmedi sanki daha ufak

Bana da öyle geldi satıcıya sordum her tarantula aynı olmaz benim elimde 2 kabuk değiştirdi dedi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Muhtemelen kabuk sürecinde abdomeni felan iyi kabuk attıktan sonra 10 gün rahat bırakın 10 günün sonunda ilk yemini yiyecektir.. benim L3 GP bana geldikten 1.5 ay sonra ilk yemini yedi birde kabuk attı bu süreçte.. arkadaşlarında dediği gibi alan çok büyük tekrar küçük bir kaba alıp torfun komplesine değil kabın herhangi bir uç kısmına 3/1 nemli olacak şekilde bi iki çay kaşığı su damlatsanız o nem yetecektir sıcaklığı 1 2 derece daha arttrıma imkanın varsa 25 26 derece sonrasını akışına bırak..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
mssxr, 7 dakika önce yazdı:

yaşadığı alan çok büyük streste olabilir ve çk yemez gp ler zaten bide o bana l3 gibi gelmedi sanki daha ufak

Konuyu dağıttığım için özür dilerim sanırım ya L5 yada L4 bir lp'm var yaklaşık bu boylarda yanılmıyorsam evelsi gün bir konuda konuştuğumuzda fotoğrafını görmüştünüz.
Satıcının ilan sayfasında L3 yazıyordu ve ben ilan açıldıktan baya bir süre sonra yazdım aynı cinsten birden fazla sling satıyordu, yeni kabuk attıklarını söylemişti o yüzden kargoya geç verdi eğer L3'den sonra yeni kabuk attılarsa L4 oldu, bana geldikten bir süre sonra tekrar kabuk attı 3 aylık bir kabuk süreci oldu dediğim gibi ya L4 yada L5, büyüklüğünde bir sıkıntı var mı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efeerdogmus1, 2 dakika önce yazdı:

Konuyu dağıttığım için özür dilerim sanırım ya L5 yada L4 bir lp'm var yaklaşık bu boylarda yanılmıyorsam evelsi gün bir konuda konuştuğumuzda fotoğrafını görmüştünüz.
Satıcının ilan sayfasında L3 yazıyordu ve ben ilan açıldıktan baya bir süre sonra yazdım aynı cinsten birden fazla sling satıyordu, yeni kabuk attıklarını söylemişti o yüzden kargoya geç verdi eğer L3'den sonra yeni kabuk attılarsa L4 oldu, bana geldikten bir süre sonra tekrar kabuk attı 3 aylık bir kabuk süreci oldu dediğim gibi ya L4 yada L5, büyüklüğünde bir sıkıntı var mı

Belkide satıcıda l2 idiler kabuk sürecini ve kabuk atacaklarını düşündüğü bildiği için ilanı l3 olarak yayınlamak istemişde olabilir.. sıkıntı varmı derken neyden yana sıkıntı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Erastes, Bir saat önce yazdı:

Belkide satıcıda l2 idiler kabuk sürecini ve kabuk atacaklarını düşündüğü bildiği için ilanı l3 olarak yayınlamak istemişde olabilir.. sıkıntı varmı derken neyden yana sıkıntı ?

Yetersiz beslenme vb. geç büyüme sorunları oluşturabilir diye düşünüyorum, o yüzden boyutunda bir sıkıntı dedim yani dördüncü kabuktayken boyu küçük mü anlamında.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EsadBuba, 2 saat önce yazdı:

Dostum ilk önce canlıyı o kaptan kurtar bir sos kabına al kendini daha güvende hissedecektir alan küçük olduğu için bir de toprak aşırı aşırı aşırı nemli toprağın üçte birini nemlendirir Sen yeterli olacaktır hepsini nemlendirme ne gerek yoktur ve zararlıdır çamur gibi yapmana da gerek yok Sadece üçte birini ıslatsam yeter toprağın canlı l2 gibi geldi bana zaten gp ler pek fazla yem Yemezler uzun süre aç kalmaya dayanıklı lardır dediklerimi yapman yeterli dediklerimi yaptıktan 1 hafta sonra bir yem denemesi yapabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tarantila Erdem, 50 dakika önce yazdı:

hindistan cevizi torfu alıp daha az nem koyunn ,kabın içinde ki fazla nemli

Hindistan cevizi torfu zaten o, nemini de azaltacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bugün tam 2 ay oldu ve neden yemediğini bu sabah kabuk değiştirdiğini gördüğümde anladım neyse ki hayvanı çok rahatsız etmemiştim yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ederim :)

8AFC70E1-06B2-44A5-8405-819B08F72237.jpeg

image.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayırlı olsun :) şimdi 10 gün kendi haline bırak yeni haline alışsın sonrak ilk yem denemesini affetmeyecektir emin ol :) benimkide kabuk atalı 1 ay oldu hafta bir yemliyorum ve 4 denemeyide geri çevirmedi 2 yavru dubia 2 mikro un kurdu temiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
MustafaTuna, 30 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun ama şu nem olayını hala çözememişsiniz galiba bir taraf kuru bırakın çok nem seven bir tür degil 3 de 1 i nı nemlendirseniz yeterli olur

Fotoğrafta öyle gözüküyor düzelttim o sorunu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.