Jump to content
meles

Ball Pitonları Pinky'lerden Başka Neyi Yem Olarak Verebiliriz Konuyla Ilgili Rica Etsem Yardımcı Olur Musunuz?

Recommended Posts

Kemirgenler dışında başka yem ne verilir bilmiyorum ama internette dondurulmuş kemirgenler diye araştırdığınızda bir çok online yem mağazası karşınıza çıkacaktır..

Kemirgen türleri ve kuş türleriyle(bıldırcın vs.) beslenebilir

Ayrıca pinky bebek farelere denir.

• Like 1

meles, 1 saat önce yazdı:

ve donmuş yemleri nereden satın alabilirim? canlı yem vermek istemiyorum.

doydumm donmuş yem diye aratırsanız karşınıza çıkar

O sitede adamların numarasını aradığımda numara kullanılmamaktadır diyor, tavuk eti parçası yemez mi peki biyerden öyle duymuştum?

buarada mazur görün hayatımda ilk defa bundan beslemeyi bırakında canlı gördüm oyüzden afallıyorum :))

Edited by meles

Birde deriyi değiştiricek diye mi bilmiyorum ama çok halsiz gibi gözleri karardı zor algılıyor insanları kaç günde değiştiriyorlar 1 hafta oldu hala değiştirmedi?

meles, 29 dakika önce yazdı:

Birde deriyi değiştiricek diye mi bilmiyorum ama çok halsiz gibi gözleri karardı zor algılıyor insanları kaç günde değiştiriyorlar 1 hafta oldu hala değiştirmedi?

Canlıyı aldınız mı

meles, 55 dakika önce yazdı:

O sitede adamların numarasını aradığımda numara kullanılmamaktadır diyor, tavuk eti parçası yemez mi peki biyerden öyle duymuştum?

buarada mazur görün hayatımda ilk defa bundan beslemeyi bırakında canlı gördüm oyüzden afallıyorum :))

yese bile büyümen olmaz canlıda sanırım canlıyı almışsınız ve yeterli  bilginiz yok gibi görünüyor keşke araştırıp alsaydınız

• Like 3

Ball phyton kemirgen dışında hiçbir şey yemez. Bebek iken bıldırcına alıştırılabiliyor fakat bana göre istisna. Fareyi bile zor yediriyoruz bazı canlılarda :) 

• Like 2

meles, 3 saat önce yazdı:

kim sattı size canlıyı? almadan önce hiç mi araştırmadınız nasıl beslendiğini? hangi koşullarda besliyorsunuz şuan merak içerisindeyim....

• Like 6

Guest

Tarantulalarda Hint bülbülü kullanmıştım sizce yılanlardada kulanıla bilirmi?    

gecktuğkan, 27 dakika önce yazdı:

Tarantulalarda Hint bülbülü kullanmıştım sizce yılanlardada kulanıla bilirmi?    

Kullanılamaz, tarantulalarda da kullanılamaz. Yanlış yapmışsınız. Kimseye kötü örnek olmayın lütfen.

• Like 3

Guest
sekizli, 2 saat önce yazdı:

Kullanılamaz, tarantulalarda da kullanılamaz. Yanlış yapmışsınız. Kimseye kötü örnek olmayın lütfen.

Belgesel misali 😂

ahmyildiz, 22.02.2021 - 22:54 yazdı:

kim sattı size canlıyı? almadan önce hiç mi araştırmadınız nasıl beslendiğini? hangi koşullarda besliyorsunuz şuan merak içerisindeyim....

aldığım kişiyle ve youtube'dan Lütfü beyin videolarını izleyerek bakıyorum, deri değişiminde yemek vermeyin diyorlardı, bende vermedim şuan halsiz gibi ve tıslıyor önce ki sahibinden almadan önce ben yem verdim siz vermeyin dedi. buarada yem siparişini de verdim.

ahmyildiz, 22.02.2021 - 22:54 yazdı:

plastik teraryumunda ısı pedi var, yuvası var , altına talaş kullandım, sürtünmesi için dal var, birde su kabı var içine giriyor. ekstra teraryumun üzerinide örtüyorum yanlış mı bunlar peki? (ısı pedide yuvasının altında) ekstra kapalı bir kutunun içine de ısıtıcı koydum. çünkü derisi soğuk gibiydi.

Buraya bir bakın derim Pitonun size tıslaması şaşırtıcı genelde sakin ve uysal canlılardır. Aradığınız çoğu bilginin burada olduğuna eminim eğer hala bulamadıysanız buraya yazarsanız sorununuza çözüm bulabiliriz.

• Like 2

meles, 3 saat önce yazdı:

plastik teraryumunda ısı pedi var, yuvası var , altına talaş kullandım, sürtünmesi için dal var, birde su kabı var içine giriyor. ekstra teraryumun üzerinide örtüyorum yanlış mı bunlar peki? (ısı pedide yuvasının altında) ekstra kapalı bir kutunun içine de ısıtıcı koydum. çünkü derisi soğuk gibiydi.

resmini atarmısın canlının inşallah ciddi bir sorunu yoktur ozelden yazarsan yem konusunda birini yazabilirim adminler izin verirse postada yazabılırım

Prof.Dr.Reptile, 1 saat önce yazdı:

Buraya bir bakın derim Pitonun size tıslaması şaşırtıcı genelde sakin ve uysal canlılardır. Aradığınız çoğu bilginin burada olduğuna eminim eğer hala bulamadıysanız buraya yazarsanız sorununuza çözüm bulabiliriz.

bu metni en az 5 kere felan okudum açıkcası neden böyle oldu anlamadım bende, burda öyle birşeyden bahsetmemişler.

Edited by meles
  • Like 1

tunecchi, Bir saat önce yazdı:

resmini atarmısın canlının inşallah ciddi bir sorunu yoktur ozelden yazarsan yem konusunda birini yazabilirim adminler izin verirse postada yazabılırım

sizin bakımla ilgili bilginiz var mı peki ?

meles, 2 saat önce yazdı:

Bazı kaynaklardan sizin için araştırdım '' Ball pitonlar da uyuşukluğun en yaygın nedeni, deri değiştirmeye hazırlanmalarıdır. Yılanlar, Ball piton deri değiştirme sürecinin bir parçası olan bir dökülmeden önce yaklaşık iki hafta aktif olmayı sevmezler.... Uyuşukluğun en yaygın ikinci nedeni, son zamanlarda yemek yemektir''. Endişelenmenize gerek olmadığını düşünüyorum ancak yine de herhangi farklı bir şey olursa buraya yazabilirsiniz. Yine de konuyu biraz daha araştırıcam. (Hasta olma olasılığı da mevcut siz almadan önce.)

Edited by Prof.Dr.Reptile

meles, 10 saat önce yazdı:

ahahah derisi soğuk gibi miydi :) ?

sürüngen olduğu için normal

• Like 1

meles, 5 saat önce yazdı:

evt benm canlımda hıc nazlanma yok derı falan dınlemıo haftada bır subadult lab gomuo 

• Haha 1

Isıyı sürekli kontrol etmen lazım soğuk gibiydi diye ısıtıcı koymana gerek yok ısı az olduğu için davranışlarında problem olmuş olabilir ama eğer ısı fazlaysa Canlı sürekli soğuk tarafa kaçabilir Buda sıkıntı onun dışında çok elleme sık sık yemeye ihtiyacı olan canlılar değil(talaşın kokusuz olduğuna emin ol) talaş nemi emer bu yüzden deri atarken sıkıntı yaşamaması için bi nem mağarası yapman daha sağlıklı olacaktır

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
  • Like 1

Prof.Dr.Reptile, 4 saat önce yazdı:

Bazı kaynaklardan sizin için araştırdım '' Ball pitonlar da uyuşukluğun en yaygın nedeni, deri değiştirmeye hazırlanmalarıdır. Yılanlar, Ball piton deri değiştirme sürecinin bir parçası olan bir dökülmeden önce yaklaşık iki hafta aktif olmayı sevmezler.... Uyuşukluğun en yaygın ikinci nedeni, son zamanlarda yemek yemektir''. Endişelenmenize gerek olmadığını düşünüyorum ancak yine de herhangi farklı bir şey olursa buraya yazabilirsiniz. Yine de konuyu biraz daha araştırıcam. (Hasta olma olasılığı da mevcut siz almadan önce.)

Çok teşekkür ederim, bugün Eve geldiğimde canlı tuvaletini yapmış bayağı bir hemde ve derisini değiştirmişti çok mutlu gözüküyordu bembeyazdı :))) Şu an bir sağlık problemi olduğunu düşünmüyorum gayet aktifti de ısı 28° olması sizce iyi mi? 

Edited by meles
  • Like 1