Jump to content
Sign in to follow this  
AlihanK.

Jako Papaganım

Recommended Posts

31.05.2014 Tarihinde ailemize katılan Haydut yabaniydi ve yanına yaklaşıldıgı zaman hırlıyordu ama zamanla sabrederek elden yem yedirmeye alıştırdım şuan kendini sevdiriyor kuyrugunu ve kanatlarını rahatlıkla seviyorum bütün gün kafes dışında oldugu için hem o mutlu hemde ben mutluyum :) Tek kötü yanı sabah 7 gibi konser vermeye başlıyor ben cok uzatmadan Haydutun resmini paylaşıyım şuan kışlık olan evinde kalıyor :D

Konseri merak ettim ;) Papağanlar gerçekten çok güzel canlılar ve iyi ilgilenildiği zaman güzel bir arkadaş oluyorlar.

Maşallah çok sevimli :nazar: :nazar:

Haydut, Naber ve Oglum kelimelerini söylüyor. Ona karşı yapılan hiç birşeyi unutmayan bi canlılar cok iyi taklit yapıyor evde besledigim bi canlıdan cok evladım oldu o benim. Rahat etsin diye kafes yaptırdım yazın orada duruyor ama orası soguk oldugu için bi kücük kafesinde salonda duruyor gönlüm el vermedigi için bende bütün gün dışarı cıkarıyorum yatmadan yatmaya kafeste duruyor buda bize alışmasında büyük bir etken :)

maşallah,genç ve güzel bir jako.ne kadar birbirine ters canlılar olsada sürüngenler ve kuşları birbirlerinden ayıramıyorum.Temin ettiğiniz yer hakkında bilgi verebilirmisiniz.

Öncelikle Teşekkür ederim hepinize  daha güzeli sizin olsun :) Hayvanat Bahçesine canlı getiren bir abim tarafından bana hediye olarak geldi ücret ödemedim.

Harika canlilar, bende de subat 18 2014 dogumlu el uretimi tabiri caisse CB :) bir jako var ismi corc suan 10 aylik. 6 aydir benimle beraber ve artik tepemden inmiyo nereye gidersem arkamdan geliyo :) Bazi zamanlar bunaltiyo bile diyebilirim :) Yaninda kufur etmemeye calisiyorum cunku inanilmaz bir sekilde hic ummadiginiz bi anda catir catir kufur etmeye basliyo. Suan 17 kelime konusuyo (4 ü küfür) :) her ay ortalama 3 kelime falan ogreniyor. Bu ay icinde tüyünu cinsiyet tesbiti icin DNA analizine gondericegim :)

Biliyorum ancak kuyrugunu cekmeye kıyamam yanına eş almayıda düşünmüyorum zaten bu kadar Evcilleşmişken uzaklaşmasını istemem köpek gibi hırlayan kuş şimdi yanımdan ayrılmıyor öpücük veriyor :)

Bende tuy degisimini bekliyorum. Alttan yeni kuyruk tuyu cikarken eskisi dusuyor , direk onu alip yollicam. O sekilde de oluyormus. Tuy cekmek eziyet hayvana bencede.