Jump to content
emiraltun

Un Kurdum Kaçtı Evde Kayboldu

Recommended Posts

merhaba bugün sipariş ettiğim un kurdu geldi kutusuna delik açarken bir tanesi ölü mü diye bakarken birden hareket edince korktum fırlattım odama baya baktım ancak bulamadım evde çoğalık istila ederler mi lütfen yardım edin hobiye yen,i başladım bizimkiler zaten istemiyor ne yapmam lazım 

Un kurdu böcek evresine geçmeden üreyemez muhtemelen girdiği veya saklandığı yerde bir süre yemsiz ve nemsiz kalacağından fazla yaşamayaz

Furkan_byndr, 33 dakika önce yazdı:

Bişey olmaz korkma tek başına üreyemiyorlar zaten %90 da hayatta kalamaz gibime geliyor

üreticiye de sordum üreyemez dedi inşallah bir şey olmaz ilgin için teşekkür ederim

Furkan_byndr, 6 dakika önce yazdı:

Rica ederim, sen hamam böceklerine dikkat et kaçırma

ilk defa tarantula besliycem l4 tliltocalt alpilosun küçük diye bir süre hamam böceği almam zaten :) alışana kadar un kurdu ve bufalo kurdu yedirmeyi düşünüyorum sence yeterli mi

Erastes, 16 dakika önce yazdı:

Un kurdu böcek evresine geçmeden üreyemez muhtemelen girdiği veya saklandığı yerde bir süre yemsiz ve nemsiz kalacağından fazla yaşamayaz

çok sağol 

Furkan_byndr, Bir saat önce yazdı:

Ben örümcekten anlamam da sadece kurt verilmesini tavsiye etmezler bence

sling olduğu için bir süreliğine sadece un ve bufalo kurdu vereceğim

emiraltun, 27 dakika önce yazdı:

sling olduğu için bir süreliğine sadece un ve bufalo kurdu vereceğim

Evet sling olduğu için şu anlık yeterli ama şahsen ben un kurtlarından nefret ediyorum çünkü sling tarantulalar yemi fark edene kadar bırakır bırakmaz hemen toprağa gömüyor kendini un kurdu o yüzden ben 1 deneme un kurdu veriyorsam 2. Denemede yavru dubia ve tartara veriyorum hem çok haraketli oluyorlar hemde yüzeyde kalıp tarantula için daha farkedilir oluyorlar :) yani tamamen tercih meselesi eğer imkan var ise çeşitlilik her zaman iyidir ama sürekli un kurdu verilsede bi sorun yaratmaz :)

Posted (edited)

Merhaba,

Bu kadar korkmana gerek yok adultsa bir süre sonra pupa olup böceğe dönüşecektir, böcekte 1-2 hafta içinde ölür. Zaten tek başına üreme şansları yok.

L4 canlıya artık un kurdu verme yiyebiliyorsa buffalo ver ve artık hamam böceği türlerine yönel. Un kurtlarının besin içeriği çok kötüdür o yüzden sling tarantulaları buffalo ve tartara yavrusu ile beslemenizi öneririm.

İyi günler.

Edited by XPlot

un kurdu üreyemez ancak en az 2-3 ay aç susuz yaşar daha önce yaptığım 2 deneyi anlatıyorum ;

1 adet un kurdu saklama kabı ve poşet 

2-3 ay yaşadı sadece plastik poşet yiyerek 

https://t24.com.tr/haber/plastik-atiklara-biyolojik-cozum-un-kurdu,315053#:~:text=Bu kurtçuklar plastik madde ile beslenebiliyor ve dışkılar gübre olarak kullanılabiliyor&text=Çalışmada%2C 100 un kurdu her,biyolojik olarak çözünmüş gübreye dönüştürdü.

2 1 adet un kurdu saklama kabı 

gene 2-3 ay yaşadı

• Confused 1

Dostum ben habersiz bi şekilde hobi yaptığım için Tarantulam kaçtığında korkmuştum 3 ay bulamadım aramadımda korkmana gerek yok un kurdu elbet biryerden çıkar

emiraltun, 18 saat önce yazdı:

merhaba bugün sipariş ettiğim un kurdu geldi kutusuna delik açarken bir tanesi ölü mü diye bakarken birden hareket edince korktum fırlattım odama baya baktım ancak bulamadım evde çoğalık istila ederler mi lütfen yardım edin hobiye yen,i başladım bizimkiler zaten istemiyor ne yapmam lazım 

Bir sorun oluşturmaz şuan un kurdu böcekleriyle birlikte yaşıyorum  bulunduğum odada bile 2-3 tane kaçak var aç kalınca ölüyorlar 

Druto, 6 saat önce yazdı:

Bir sorun oluşturmaz şuan un kurdu böcekleriyle birlikte yaşıyorum  bulunduğum odada bile 2-3 tane kaçak var aç kalınca ölüyorlar 

içimi rahatlattınız teşekkür ederim

XPlot, 8 saat önce yazdı:

Merhaba,

Bu kadar korkmana gerek yok adultsa bir süre sonra pupa olup böceğe dönüşecektir, böcekte 1-2 hafta içinde ölür. Zaten tek başına üreme şansları yok.

L4 canlıya artık un kurdu verme yiyebiliyorsa buffalo ver ve artık hamam böceği türlerine yönel. Un kurtlarının besin içeriği çok kötüdür o yüzden sling tarantulaları buffalo ve tartara yavrusu ile beslemenizi öneririm.

İyi günler.

slingimi daha yeni sipariş ettim yarın elime geçecek şuana kadar hiç besleme  veya tarantula bakımı yapmadım o yüzden cımbızla hayvan tutmaya (un kurdu vs ) alışana kadar böyle düşünüyorum l5 oldukdan sonra tartara almayı düşündüm.

Bunun için konu açıldığına inanamıyorum 🤦‍♂️ bizim evin heryerinden un ve morio kurdu çıkoyor. :D

• Confused 1