Jump to content

Recommended Posts

Selam arkadaşlar surungen hobisine yeni girenlerdenim. 2 aylik bir sakalli ejder sahiplendim. uvbsi spot ampulu her seyi güzel ortam isisi gunduzleri 28 29 derece (sicak alan) aksamlari ışıklarını sondurunce teraryumu kaloriferin yaninda yine gece de sıcaklığı minimum 22 23 derece geceleri de. Ama yeme karşı hala ilgisiz geleli 2 hafta oluyor ben zorla yediriyorum agzini incitmeden acarak agzina yemi koyuyorum yiyor. Bsf larvasi veriyorum sahiplendigim kisi bsf larvasi hic vermedigini söyledi o yuzden olabilir mi bu yeme ilgisizliği? Ondan olabilir diye dusunerek dubia da siparis ettim. Diger bir konu da fotografta göreceğiniz üzere agzinin civarindaki siyahliklar. bunlarin nedeni nedir? beni bir aydinlatabilir misiniz? endiseliyim de biraz. Agzinin icinde de siyahliklar var yine. Neden olur bunlar?

20210412_222025.jpg

20210412_222050.jpg

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By kağan.karacoroglu
      Yavru leopard geckomu günde kaç kere beslemeliyim. Ben günde bir kere besliyordum ama yeterli olmadığını öğrendim ve ne zaman besleme gerek bu iki sorunun cevabına ihtiyacım var. Lütfen konuya ilgisi olanlar beni bilgilendirsin
    • By kağan.karacoroglu
      Leopard geckomun morphu nedir acaba
    • By akudra
      Yavru bearded dragon alıcağı gerekli araştırmaları yaptım teraryum boyutunu 1mx50cmx40cm yaparsam büyük gelir mi? sıkıntı oluşur mu?
      NOT:BİR KAÇ KEZ TERARYUM DEĞİŞTİRMEK İSTEMİYORUM
    • By akudra
      Hepinize merhaba arkadaşlar.Uzun bir zaman oldu konu açmayalı elimde şuan hali hazırda 1 adet leopard var 1 yıldır besliyorum ben de hobimi genişletmek amacıyla yeni türlere yöneldim.Aslında ilk başta bearded bukalemun falan düşünürken aniden babamla birlikte doğa yürüyüşü yaparken ilk defa yılan görüp elime almam sonucunda yılanlara bayılmaya başladım.Başlangıç için ball piton yada corn düşündüm aileme söyleyince ciddi konuşamadan 'hayır hayır olmaz bu eve yılan girmez demeye başladılar' daha konuyu tam açmadan hemde zehirsiz diyorum ikna edemiyorum napcağı belli olmaz diyorlar karşılık olarak sivrisinekten kaçmalarını söylüyorum daha çok insan öldürdüğü için:) geckon bile kaçtı diyorlar ya kaçarsa napcan diyolar ama geckomun kaçması da babamın yüzündendi çünkü kkümes teliyle yaptığımız teraryumun altı açık kalınca kaçtı ve o günden sonra iyice alıştı.
      Sizden istediğim şey fiyatı çok yüksek olmayan 1000 tlyi geçmeyen zehirsiz ve atak yapmayan yılan türleri önerisinde bulunmanız ve en önemlisi ailemi nasıl ikna edebilirim konuşmaya bile giremiyorum biraz inatçılar:)

• By Jonathan
      Okan yücetürk geçen yayınında yabancı birinin yasal belgelerle ithalat yapacağını söylemişti. 
      Yasal olacak türler arasında tüm kertenkele türleri, tüm amfibiler, bazı tarantula türleri ve bazı yılan türleri demişti. 

Konu hakkında bilgisi olan var mı? Ve nereden takip edebilirim? 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.