Jump to content
arda331416

Hobiye Başlangıç

Önerilen İletiler

arda331416, 1 saat önce yazdı:

Tarantula bakmak istiyorum ancak yeniyim. Nhandu chromatus alacağım bir haftaya, bunun yanında bir türe daha bakmak istiyorum. Bakımı kolay türler varsa söyleyin lütfen...

Yer türlerin çoğu başlamaya uygun forumda yeteri kadar bilgi var 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Uğur Aytekin, 20.04.2021 - 19:01 yazdı:

Grammostola ya da Brachypelma'lara bakabilirsin.

İkinci tarantulam P.Murinus'tu. Old World düşünüyorsan önerebileceğim bir tür. Hızlı büyüyor, bakması ve bulması kolay.

Yeni başlamış birisi için murinus uygun değildir.Çok hızlı ve agresif bir tür.Yeni başlayan hobici arkadasım murınusu yanlıslıkla sıkıstırmıstı panık yapıp.O yüzden başlangıc için uygun olduğunu düşünmüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
On 4/20/2021 at 6:52 PM, arda331416 said:

Tarantula bakmak istiyorum ancak yeniyim. Nhandu chromatus alacağım bir haftaya, bunun yanında bir türe daha bakmak istiyorum. Bakımı kolay türler varsa söyleyin lütfen...

brachypelma ve grammostolla türlerinin bakımı kolaydır ama yavaş büyürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 1 saat önce yazdı:

Yeni başlamış birisi için murinus uygun değildir.Çok hızlı ve agresif bir tür.Yeni başlayan hobici arkadasım murınusu yanlıslıkla sıkıstırmıstı panık yapıp.O yüzden başlangıc için uygun olduğunu düşünmüyorum.

Sling alınırsa bi sıkıntı yaşanmaz forumda murinus ile hobiye başlayan bir sürü kişi var sling alırsanız hayvanın karakterini öğrenmiş olursunuz ama dediğiniz dogru sling alınsa dahi tehlikeli bir türdür agresif davranışları çok erken başlıyor ve zehir seviyesi yüksek bi canlı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 15 saat önce yazdı:

Sling alınırsa bi sıkıntı yaşanmaz forumda murinus ile hobiye başlayan bir sürü kişi var sling alırsanız hayvanın karakterini öğrenmiş olursunuz ama dediğiniz dogru sling alınsa dahi tehlikeli bir türdür agresif davranışları çok erken başlıyor ve zehir seviyesi yüksek bi canlı

Aslında söylemek istediğim yeni başlayan birisi için fazla hızlı atlayan zıplayan ve saldırgan bir canlı.Hem kişinin hemde canlının iyiliği için tecrübe sahibi olmadan alınmaması gerekir bence.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 1 dakika önce yazdı:

Aslında söylemek istediğim yeni başlayan birisi için fazla hızlı atlayan zıplayan ve saldırgan bir canlı.Hem kişinin hemde canlının iyiliği için tecrübe sahibi olmadan alınmaması gerekir bence.

Evet haklısınız bende murinusu çok sevmeme rağmen pulchripes ile başlamıştım riskli olduğu doğru ama sling alınınca canlıya alışmış ve az çok ne yapıcağını kestirebiliyor olursunuz tercih meselesi tabi. İyi hobiler

• Like 2
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 03.05.2021 - 20:37 yazdı:

O yüzden "old world düşünüyorsan" dedim. Yani Old World tür düşünen biri az çok neyle karşılaşacağını bileceğinden öyle söyledim. Neyle uğraştığını bilmeyen orta düzeyde tecrübe sahibi kişiler de aynı sorunu yaşayabilir. Sonuçta bu canlı bir aylık hobiciye de aynı senelik hobiciye de...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.