Jump to content
arda331416

L1 Başlangıç İçin Uygun Mu?

Önerilen İletiler

Hobiye başlıyorum. Yaklaşık bir hafta sonra nhandu chromatus alacağım ancak canlı l1 ve daha önce hiç tarantulam olmadı. Bunun yanında çok iyi araştırdım ve neredeyse canlı hakkında tüm bilgilere sahibim. Sizce l1 uygun mudur?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arda331416, Bir saat önce yazdı:

Hobiye başlıyorum. Yaklaşık bir hafta sonra nhandu chromatus alacağım ancak canlı l1 ve daha önce hiç tarantulam olmadı. Bunun yanında çok iyi araştırdım ve neredeyse canlı hakkında tüm bilgilere sahibim. Sizce l1 uygun mudur?

L1 canlı sizin için biraz zor olabilir l2 veya l3 ile başlayabilirsiniz benim tavsiyem l3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlı küçük olacağı için yemler büyüdükçe uygun boyutta yem bulmak sıkıntı çıkarabilir, yavru ve damızlık yem alarak döngüyü oturtursanız rahat edersiniz. Ayrıca havalandırma deliklerine dikkat edin, buradan geçebilir mi diye tereddütte kaldığınız bir boşluk varsa büyük ihtimalle oradan geçebilir, yetersiz delik açarsanız da havasızlık mite ve küf gibi sorunlar getirebilir (son zamanlarda gördüğüm kadarıyla yeni başlayanların en büyük hatası torfu havuz gibi yapmak olduğu için uyarmak istedim). Daha genel bilgiler için forumdaki sling bakım konularına göz atabilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ravenouscortex, 8 saat önce yazdı:

Canlı küçük olacağı için yemler büyüdükçe uygun boyutta yem bulmak sıkıntı çıkarabilir, yavru ve damızlık yem alarak döngüyü oturtursanız rahat edersiniz. Ayrıca havalandırma deliklerine dikkat edin, buradan geçebilir mi diye tereddütte kaldığınız bir boşluk varsa büyük ihtimalle oradan geçebilir, yetersiz delik açarsanız da havasızlık mite ve küf gibi sorunlar getirebilir (son zamanlarda gördüğüm kadarıyla yeni başlayanların en büyük hatası torfu havuz gibi yapmak olduğu için uyarmak istedim). Daha genel bilgiler için forumdaki sling bakım konularına göz atabilirsin. 

Sizce karma beslemeye ne zaman başlamalıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arda331416, 6 dakika önce yazdı:

Sizce karma beslemeye ne zaman başlamalıyım?

L3 itibari ile küçük boy dubia veya tartara yemeye elverişli büyüklüğe geliyorlar. Dubialar bi nebze daha yavaş büyüyorlar o yüzden dubia öneririm, tartaralar hızlıca büyüdüğü için tarantulaya büyük gelebilirler bi süre sonra. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ravenouscortex, 21.04.2021 - 01:34 yazdı:

bende yeni başladım çok bilmiyrum tlilcoalt albiposum nemi sadece torfu nemli mi bırakmam gerekir yoksa biraz ıslak olmalı mı . l4 olduğu için biraz ıslak bırakıyorum da 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emiraltun, 25.04.2021 - 14:29 yazdı:

bende yeni başladım çok bilmiyrum tlilcoalt albiposum nemi sadece torfu nemli mi bırakmam gerekir yoksa biraz ıslak olmalı mı . l4 olduğu için biraz ıslak bırakıyorum da 

Çok fazla ıslatmamakta fayda var ortamın nemini kaçırma ihtimaliniz yüksek olur.Sling boy tarantulalar zaten topraktan su emebiliyor o yüzden sıkıntı olmaz kabın 3/1 i nemli olsa yeter.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.