Jump to content
Wh1te

Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

Önerilen İletiler

Herkese merhaba.

Grammostola Pulchripes türü L2 boyutunda tarantulam var kendisi bana 6 nisanda ulaştı ve nisan aylarının başında ilk kabuğunu attı.

Bana geldiğinden beri 2-3 günde bir bufalo ve un kurdu karışık besleme yapıyorum.Kendisi baya iştahlı hiç yem reddetmiyor insanın karnı acıkıyor izlerken 😃.Nem ve sıcaklık oranı gayet iyi ve stabil(torfu yeni nemlendirdim normalde bu kadar çok ıslak değil).Ayaklarının ucu komple siyahlaştı ve abdomeni parlaklaşmaya başladı.Abdomenenin üst kısmında siyah bir leke oluşmaya başladı ince bir kabuk gibi çıkıntılı duruyor ve gün geçtikçe büyüyor.Size kendisi ne zaman kabuk atar?

https://hizliresim.com/q1bifg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 5 saat önce yazdı:

Herkese merhaba.

Grammostola Pulchripes türü L2 boyutunda tarantulam var kendisi bana 6 nisanda ulaştı ve nisan aylarının başında ilk kabuğunu attı.

Bana geldiğinden beri 2-3 günde bir bufalo ve un kurdu karışık besleme yapıyorum.Kendisi baya iştahlı hiç yem reddetmiyor insanın karnı acıkıyor izlerken 😃.Nem ve sıcaklık oranı gayet iyi ve stabil(torfu yeni nemlendirdim normalde bu kadar çok ıslak değil).Ayaklarının ucu komple siyahlaştı ve abdomeni parlaklaşmaya başladı.Abdomenenin üst kısmında siyah bir leke oluşmaya başladı ince bir kabuk gibi çıkıntılı duruyor ve gün geçtikçe büyüyor.Size kendisi ne zaman kabuk atar?

https://hizliresim.com/q1bifg

Şanslısın bende de pulchripes var 1 aydan fazla oldu yemiyor en son kabuk değiştirdikten 1 hafta sonra yemişti çok sinir bozucu bir durum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EsadBuba, 17 dakika önce yazdı:

Şanslısın bende de pulchripes var 1 aydan fazla oldu yemiyor en son kabuk değiştirdikten 1 hafta sonra yemişti çok sinir bozucu bir durum :)

Baya iştahlı benimkisi hiç reddetmedi şimdiye kadar yem pulchripes olduğundan şüpheliyim 😀

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, Şimdi yazdı:

Tam olarak nasıl anlarım kabuk atacağını?

Farklı cinsten bir canlımın kabuk atmadan iki gün önceki fotoğrafı bu. Abdomen arkasındaki siyah nokta çoğu slingerde normal olarak bulunur fakat kabuk atmaya yaklaştığında abdomen tamamen kararıyor, gerginlikten dolayı parlamaya başlıyor ve tüyleri dökülüyor. Aynı zamanda bacakları da kararmaya başlıyor. IMG_20210420_144534.thumb.jpg.a0861f868f4b12d8715251e81d617d41.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, Bir saat önce yazdı:

Tam olarak nasıl anlarım kabuk atacağını?

Fotoğraftaki canlı L2 pulchripes kabuk sürecine girdiğinde görüldüğü üzere bedeninde ciddi bir solma meydana geliyor ve birkaç gün hareketsiz öylece bekliyorlar Screenshot_20210428-015401_Gallery.thumb.jpg.7a7ac60bbdddded390db12f929cd3eb3.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Druto, 11 saat önce yazdı:

Fotoğraftaki canlı L2 pulchripes kabuk sürecine girdiğinde görüldüğü üzere bedeninde ciddi bir solma meydana geliyor ve birkaç gün hareketsiz öylece bekliyorlar Screenshot_20210428-015401_Gallery.thumb.jpg.7a7ac60bbdddded390db12f929cd3eb3.jpg

Teşekkürler  fotoğraftan göründüğü üzere daha var benimkinin kabuk atmasına..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 1 saat önce yazdı:

Teşekkürler  fotoğraftan göründüğü üzere daha var benimkinin kabuk atmasına..

Anlaşılan oldukça iştahlı sıcaklık değerleri de 25 derece veya üzerilerine çıkıyorsa tahminimce mayıs ayı içerisinde atmış olur kabuk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Druto, 28.04.2021 - 15:36 yazdı:

Anlaşılan oldukça iştahlı sıcaklık değerleri de 25 derece veya üzerilerine çıkıyorsa tahminimce mayıs ayı içerisinde atmış olur kabuk

Bugün ilk defa yem reddetti ve hareketleri oldukça yavaş,muhtemelen kabuk dönemine girdi.Torfun bir kısmını nemlendirdim ve modemin yanına koydum kabını sıcak olması için.Öyle takılıyor şimdilik umarım sıkıntısız bir dönem olur,beklemedeyim..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: rengoku
      Merhaba l3 vagans tarantulam mağarasının önünü toprakla kapattı ve 3 gündür dışarı çıkmıyor yaklaşık 2 hafta önce kabuk attı sanırım erkek, bunu neden yapıyor olabilir torfta veya teraryumda bir sıkıntı olduğunda mı yapıyorlar yoksa kabuk değiştirmek için mi ? ne kadar süre sonra endişelenmem gerek (başlık ironi)

a7d56334-39fb-44dc-96db-f2a0fbfbc084.jfif
    • Yazan: rengoku
      Merhabalar, yaklaşık 1 ay kadar önce yavru bir tarantula edindim. Tarantulam kabuk değiştirdi ve biraz büyüdü yaşam alanını orantılı şekilde büyütmek istiyorum ama taban malzemesiyle alakalı bir sıkıntı çekiyorum(daha doğrusu aklıma takılan bağzı şeyler var).Hindistan cevizi torfu bulamadım büyük ve tanıdığım bir petshopa gittim orda talaş kullanabilirsin dediler bende biraz talaş satın aldım. L3 bir vagans için talaş kullanmam sıkıntı yaratır mı yani nem tutma konusunda ve canlıya rahatsızlık verir mi 
      yanıtlarsanız çok mutlu olurum ilk canlım ve forumda yeniyim
    • Yazan: eneskalayli
      Selamlar herkese,

Mümkünse İstanbul içerisinde Lasiodora Parahybana öncelikli yer türlerinden en fazla l8 canlı arayışındayım. Yoğunluklu araştırmamı Parahybana üzerine yapmış olduğum için öncelikli olarak parahybana istiyorum fakat önerileriniz doğrultusunda farklı türlere de yönelmem mümkün. Daha önce karınca ve mantis besledim. Tarantula konusunda uzun zamandır isteğim var fakat bilgim yetersiz kalacağı için cesaret edip almıyordum. Artık yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum, güzel bir çocuk edinmek istiyorum fakat elde edebileceğim kanalları bilmiyorum.

Bu arkadaşları nerelerden elde edebiliriz nasıl fiyatlar ödemek makuldur, bilgilendirebilrseniz çok memnun olurum.

Keyifli hobiler...
    • Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.