Jump to content
Sarp

Sakallı Ejderim Aldığımdan Beri Hiç Deri Atmadı Ve Büyümedi

Önerilen İletiler

Merhaba. 6 gün sonra 1 yaşına girecek olan bir sakallı ejderim var. Alalı 6 ay oldu ama hiç deri atmadı. Dolayısıyla da büyümüyor aldığımdan beri aynı. Aldıktsn 2 aya kadar zar zor yemek yedi ama şu an çok iştahlı sebze meyve. Ve böcek türlerinin iştahlı bir şekilde yer ama hiç deri atmadı. Endişelenmeye başladım. Herkese şimdiden teşekkür ederim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sarp, 16 saat önce yazdı:

Merhaba. 6 gün sonra 1 yaşına girecek olan bir sakallı ejderim var. Alalı 6 ay oldu ama hiç deri atmadı. Dolayısıyla da büyümüyor aldığımdan beri aynı. Aldıktsn 2 aya kadar zar zor yemek yedi ama şu an çok iştahlı sebze meyve. Ve böcek türlerinin iştahlı bir şekilde yer ama hiç deri atmadı. Endişelenmeye başladım. Herkese şimdiden teşekkür ederim 

yaşam alanı(ısı nem boyut lamba markaları kaç saat açık) ve kalsiyumlar hakkında bilgi verebilirseniz yardımcı olabiliriz. canlınız sağlıklı gözüküyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kalsiyumlar pet calvit  13 saat açıl uvb lamba yanında 100w ampül var gümde 1 saat kadar doğal güneşte aldırmaya çalışıyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sarp, 11 saat önce yazdı:

Kalsiyumlar pet calvit  13 saat açıl uvb lamba yanında 100w ampül var gümde 1 saat kadar doğal güneşte aldırmaya çalışıyorum 

ısı ne kadar diyet nasıl?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Alttan ısıtıcı var gece o şekilde uyuyor ods 22 derce kışın yazın 30 u buluyor. Diyeti çekirge, moryo, dubia, ve tartara 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sarp, 17 saat önce yazdı:

Alttan ısıtıcı var gece o şekilde uyuyor ods 22 derce kışın yazın 30 u buluyor. Diyeti çekirge, moryo, dubia, ve tartara 

1. alttan ısıtıcı olmaz lamba lazım

2. 35-40 derece sıcaklık olması lazım

bu koşulda bakıyorsan deri değiştirmiyor diye üzülmek yerine ölmedi diye sevin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sarp, 33 dakika önce yazdı:

Uvb-uva lamba var. + altında ısıtıcı var gece 24 derece oluyor gündüz ışıkta 38.44 derece arası

o zaman sıkıntı yok sebebini bilmiyorum neden deri değiştirmediğinin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.