Jump to content
KaanOrhanXYSS

Tarantula Türü

Önerilen İletiler

Türü ceratogyrus marshalli başlangıç için  uygun değil eski dünya türü, zehri kuvvetli, hızlı ve defansif sakin yeni dünya türleri başlangıç için uygundur canlı almadan önce hobiyi ve türleri araştırmalısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaanOrhanXYSS, 30 dakika önce yazdı:

Merhaba Forumda yeniyim yeni bir tarantula alıcam ilk defa hobiye başlıyorum ve konuştuğum adamdan marshalli bir tarantula alıcağım başlangıç için iyimi ve türü nedir 

Hayır başlangıç için uygun değildir.Grammostola ve Brahcypelma familyalarına bakmanızı öneririm.Alternatif olaran Lasiodora Parahybana da düşünebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
KaanOrhanXYSS, 1 saat önce yazdı:

Merhaba Forumda yeniyim yeni bir tarantula alıcam ilk defa hobiye başlıyorum ve konuştuğum adamdan marshalli bir tarantula alıcağım başlangıç için iyimi ve türü nedir 

Yetkin, Bir saat önce yazdı:

Türü ceratogyrus marshalli başlangıç için  uygun değil eski dünya türü, zehri kuvvetli, hızlı ve defansif sakin yeni dünya türleri başlangıç için uygundur canlı almadan önce hobiyi ve türleri araştırmalısınız 

Zehiri agresifliği hızlı olması bir yana, çok fazla ağ ördükleri ve tünel kazdıkları için zaten görsel açıdanda pek zevk vermeyecektir üstelik birde hobiye yeni başlıyorsanız canlıyı tanıma gözlemleme ve izleme şansınız olmayacaktır.. o yüzden daha yaygın alışılmış ve herhangi bir sorunda herkesin cevaplayacağı bilgi alışverişinde bulunacağın bir tür ile başlaman daha iyi olacaktır.. bunun içinde yeteri kadar bilgi var internet ve forum ortamlarında.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Erastes, 1 dakika önce yazdı:

Zehiri agresifliği hızlı olması bir yana, çok fazla ağ ördükleri ve tünel kazdıkları için zaten görsel açıdanda pek zevk vermeyecektir üstelik birde hobiye yeni başlıyorsanız canlıyı tanıma gözlemleme ve izleme şansınız olmayacaktır.. o yüzden daha yaygın alışılmış ve herhangi bir sorunda herkesin cevaplayacağı bilgi alışverişinde bulunacağın bir tür ile başlaman daha iyi olacaktır.. bunun içinde yeteri kadar bilgi var internet ve forum ortamlarında.

Aslında ben fazla ağ ören tünel kazan türleri daha çok severim hele teraryumun kenarına kazarsa tadından yenmez ama takip etmesi zor olabiliyor tecrübesiz birisi için başlarda ben de zorlanmıştım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk türünüzü sakin yavaş bi tür seçin grammostola, brahcypelma gibi.. Az bir tecrübeden sonra zaten geliyor devamını ;) ilk tür olarak tünel türü, beklediğiniz seyir ve yemleme zevkini vermez..  Tarantula candır ☺️

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.