Jump to content
Jaki

Tüm Böcekler Aniden Öldü

Önerilen İletiler

Hayırlı akşamlar dostlar yaklaşık 3 saat önce canlı yemlerimin rutin bakımlarını yapıyordum yem çeşitliliğini arttırmak adına uzun süre sonra salatalık vermiştim.

Salatalıkları kabuklarını soyup 2-3 defa iyice yıkayarak verdim fakat az önce gördüğüm manzara oldukça korkunçtu. Yaklaşık 47 adet un kurdu böceğinin tamamı ters dönmüş ve titrer vaziyetteydi 20 tanesi ise çoktan ölmüşler 3 taneside iyi durumdaydı yataklığın altındaki mikro kurtlarda bunu yemişler.

Aynı salatalığı dubialarım, bufalo kurtlarım ve un kurtlarımada verdim dubialarda kayıp yok fakat 10 un kurdu ve 3 bufalo kurdu da aynı şekilde ölmüşler sizce bu salatalığın kendinden mi yoksa ilaçlanmış olabileceğinden dolayı mı gerçekleşti  birdahakine nasıl önlemler almalıyım
Ve bu canlı yemleri veya onlardan doğan mikro kurtları tarantulalarımda kullanabilir miyim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Olabirliği yüksek sonuçta salatalık domates biber gibi ürünlerin çoğu doğal ortamında değilde seralarda yetişdirildiğinden dolayı gübrelinip ilaçlanıyor.. bu yüzden canlı yemlere daha doğal yollardan yetişen havuç ve patetesi veriyoruz.. üzücü bir olay ve tecrübe olmuş umarım kısa sürede tekrar kayıplar toparlanır :(

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.