Jump to content
ekin_place

Aldığım Ejder Yemek Yemiyor

Önerilen İletiler

merhabalar sakallı ejder aldım 8-9 aylık 5 gündür bende ilk başlarda morio ve dubia yedi fakat son 2 gündür yemiyor ne yapmam gerekir ayrıca ne zaman ısıtıcı lambasını açsam ağzını açıp öyle duruyor yardım ederseniz sevinirim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, Bir saat önce yazdı:

merhabalar sakallı ejder aldım 8-9 aylık 5 gündür bende ilk başlarda morio ve dubia yedi fakat son 2 gündür yemiyor ne yapmam gerekir ayrıca ne zaman ısıtıcı lambasını açsam ağzını açıp öyle duruyor yardım ederseniz sevinirim.

Hayırlı olsun. Sadece sabretmelisin. Uvbsini ve ısısını ayarladıysan 1 hafta içinde alışır. Eline almaman daha iyi olur bu süreç için. Daha fazla stres yapmaz en azından. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

burası çok sıcak oluyor, hayvan şöyle tepki veriyor, bence bu kadar sıcağa gerek yok gibi şeyler düşünmeyin ve forumda önerilen derecelerde sıcak alanını oluşturun hayvanın sindirimini normal şekilde yapabilmesi için gerekli sindiremeyen hayvan yem de yemeyecektir bence en dikkat edilmesi gereken şey bu 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tugrul, 7 saat önce yazdı:

1 hafta beklemelisin

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alkakazirgan, Bir saat önce yazdı:

burası çok sıcak oluyor, hayvan şöyle tepki veriyor, bence bu kadar sıcağa gerek yok gibi şeyler düşünmeyin ve forumda önerilen derecelerde sıcak alanını oluşturun hayvanın sindirimini normal şekilde yapabilmesi için gerekli sindiremeyen hayvan yem de yemeyecektir bence en dikkat edilmesi gereken şey bu 

siemespi, 6 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Sadece sabretmelisin. Uvbsini ve ısısını ayarladıysan 1 hafta içinde alışır. Eline almaman daha iyi olur bu süreç için. Daha fazla stres yapmaz en azından. 

anladım ilginiz için teşekkürler peki ağzını açmasının nedenine dair bir bilginiz var mı fotoğraflarını bırakıyorum buraya

20210523_175906.jpg

20210523_175904.jpg

20210523_175841.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, 9 saat önce yazdı:

Hayırlı olsun. Ortam kaç derece ısı lambasına termostat takılı mı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, 2 saat önce yazdı:

anladım ilginiz için teşekkürler peki ağzını açmasının nedenine dair bir bilginiz var mı fotoğraflarını bırakıyorum buraya

20210523_175906.jpg

20210523_175904.jpg

20210523_175841.jpg

Bearded dragonlar stresli olduklarında ağzılarını açarlar genelde. Ya da bölge savunması için yaptıkları olur. Sana üstünlük kurduklarında da ağızlarını açarlar. Uvb kullanıyorsunuz değil mi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 23 dakika önce yazdı:

Bearded dragonlar stresli olduklarında ağzılarını açarlar genelde. Ya da bölge savunması için yaptıkları olur. Sana üstünlük kurduklarında da ağızlarını açarlar. Uvb kullanıyorsunuz değil mi 

evet uvb 10.0 kullanıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 24 dakika önce yazdı:

PadeN, 44 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun. Ortam kaç derece ısı lambasına termostat takılı mı? 

acaba ısıtıcı lambadan dolayı olabilir mi general elektrik 100 watt kızılötesi kullanıyorum linki: https://urun.n11.com/tasarruflu-ampul/general-100-watt-infrared-isitan-lamba-ampul-r95-kirmizi-isik-P374068875

16218826519463135401373591113687.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, 35 dakika önce yazdı:

termostat sipariş verdim yarın gelir ortam 35-40 derece arası

ekin_place, 31 dakika önce yazdı:

acaba ısıtıcı lambadan dolayı olabilir mi general elektrik 100 watt kızılötesi kullanıyorum linki: https://urun.n11.com/tasarruflu-ampul/general-100-watt-infrared-isitan-lamba-ampul-r95-kirmizi-isik-P374068875

16218826519463135401373591113687.jpg

100 watt lık bi lambada termostata ihtiyacını olmaz. 35 derece yavru dragonlar için az bile gelir. Yavruyken 38 40 derece idealdir. Biraz sabredin her şey düzelecektir. Gece gündüz döngüsünü iyi ayarlayın. Gece ışık almasının hiç bi anlamı yok. 12 saatlik bi döngü ideal olacaktır. Gündüz ışıklar açık gece ise kapalı kalmalı. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 15 dakika önce yazdı:

100 watt lık bi lambada termostata ihtiyacını olmaz. 35 derece yavru dragonlar için az bile gelir. Yavruyken 38 40 derece idealdir. Biraz sabredin her şey düzelecektir. Gece gündüz döngüsünü iyi ayarlayın. Gece ışık almasının hiç bi anlamı yok. 12 saatlik bi döngü ideal olacaktır. Gündüz ışıklar açık gece ise kapalı kalmalı. 

ısıtıcı lamba sürekli açık kalınca hayvan altından gidiyor genelde fazla geliyor olmasın ısı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 43 dakika önce yazdı:

100wattlık lambalar 42-43 dereceye kadar çıkabiliyor?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 1 saat önce yazdı:

+ek olarak halsiz olduklarında veyahut sıcaklık değişimlerinde vücut ısısını dengeleme amaçlı da yapıyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, 8 saat önce yazdı:

ısıtıcı lamba sürekli açık kalınca hayvan altından gidiyor genelde fazla geliyor olmasın ısı

Doğadada bu olay böyle sıcak ve güneşli alandan kaçıyorlar bazen gölgeye. Soğukkanlı olması bunu gerektirir. Herhangi bi sorun yok kaçmasında

akudra, 8 saat önce yazdı:

100wattlık lambalar 42-43 dereceye kadar çıkabiliyor?

Yüksekliğe göre değişir. 30 cm civarında 50 dereceye yakın ısı veriyorlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Sarp, 4 saat önce yazdı:

Ohoo daha 5 gün olmuş. Benimkisi 2 ay yemek yemedi. Azına sokuyoduk. Ama şu an alıştı. Ne verirsen yiyor

nasıl ağzına sokuyordunuz detay verebilir misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ekin_place, 25.05.2021 - 15:01 yazdı:

nasıl ağzına sokuyordunuz detay verebilir misiniz?

Kesinlikle force feedinge gerek yok daha da stres yapar biraz sabredin açlıktan ölmez. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ama benimki ölüme geliyordu sizinki daha yeni. Bence bekleyin dedim. Zaten önümüz yaz o alışır. İlla yapacağım diyorsan ağzının en ucundan azcık kanırtıyorsun, aşapı doğru bastır en ucından ağzını kendi açıp yer zaten

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.