Jump to content
Yaman

Sling Tarantula Teraryumu Ve Beslenmesi Hakkında

Önerilen İletiler

1:benim l3 grammostola pulchripesim var ve kazmayı cok seviyor onun teraryumuna saklana bileceği ufak bir içi oyuk ağaç,oyuk taş falan kullansam sorun olurmu?

2:power feeding yapmayı düşünüyorum power feedingin + ları ve - leri nelerdir bilgilendirecek varmı

şimdikten teşekkürler :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fırsatçı kazıcılık yapabilen bir tür. Genelde de sling tarantulalar bu şekilde kazabiliyorlar. Ağaç gibi materyaller zamanla küflenebileceği için genelde tercih edilmez. Zaten kendisi kazıyorsa, bence kendi kazdığı yerde saklanması daha iyi olur. Onun dışında illa koyacam dersen küflenmeyecek bir materyal koyabilirsin. 

Power feeding in + ları benim bildiğim genelde üretim yapacak insanlar canlı daha çabuk erişkin hale gelip üresin diye yapılıyor, onun dışında canlı daha hızlı büyür, sıcaklığı yüksek tutman gerekicek 30 derece falan. - leri de canlı yıpranabiliyor, ömrü kısalabiliyor. Beni bildiklerim bu şekilde, umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi hobiler, iyi forumlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 4 dakika önce yazdı:

Fırsatçı kazıcılık yapabilen bir tür. Genelde de sling tarantulalar bu şekilde kazabiliyorlar. Ağaç gibi materyaller zamanla küflenebileceği için genelde tercih edilmez. Zaten kendisi kazıyorsa, bence kendi kazdığı yerde saklanması daha iyi olur. Onun dışında illa koyacam dersen küflenmeyecek bir materyal koyabilirsin. 

Power feeding in + ları benim bildiğim genelde üretim yapacak insanlar canlı daha çabuk erişkin hale gelip üresin diye yapılıyor, onun dışında canlı daha hızlı büyür, sıcaklığı yüksek tutman gerekicek 30 derece falan. - leri de canlı yıpranabiliyor, ömrü kısalabiliyor. Beni bildiklerim bu şekilde, umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi hobiler, iyi forumlar. 

küflenmeyecek materyal derken ne gibi şeyler ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

OPower feeding sıcaklığın yükseltilnesi ve canlıya yediği sürece yem verilmesi ile oluyor daha hızlı büyük canlı ömrünü kısaltma olayıyla ilgili güvenilir bir veri yok tahminler sadece 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 21 dakika önce yazdı:

OPower feeding sıcaklığın yükseltilnesi ve canlıya yediği sürece yem verilmesi ile oluyor daha hızlı büyük canlı ömrünü kısaltma olayıyla ilgili güvenilir bir veri yok tahminler sadece 

Bende bildiğim kadarıyla diye belirttim zaten, bu şekilde duymuştum birkaç yerden.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 1 saat önce yazdı:

Bende bildiğim kadarıyla diye belirttim zaten, bu şekilde duymuştum birkaç yerden.

Evet ben de bu yüzden özellikle onu belirttim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 7 saat önce yazdı:

+olarak canlı belirli bir büyüklükten sonra uzun süre yem reddediyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emiraltun, 26.05.2021 - 22:11 yazdı:

+olarak canlı belirli bir büyüklükten sonra uzun süre yem reddediyor.

Zaten kabuk sayısı arttıkça canlının yem kabul etme sıklığı artacaktır.Power feeding ile ne ilgisi var anlamadım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 5 dakika önce yazdı:

Zaten kabuk sayısı arttıkça canlının yem kabul etme sıklığı artacaktır.Power feeding ile ne ilgisi var anlamadım?

Evet bende bu kısmı tam olarak anlayamadım.  @emiraltun kendiniz gözlemleyip teyit ettiğiniz bir bilgi mi? 

tarihinde Swalfken tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 2 dakika önce yazdı:

Evet bende bu kısmı tam olarak anlayamadım.  @emiraltun kendiniz gözlemleyip teyit ettiğiniz bir bilgi mi? 

Çok yem verildiği zaman, sıcaklık yüksek olmayınca bir süre canlı oruca girebiliyor.Şimdi aklıma geldi,belki de onu demek istemiştir. :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 6 dakika önce yazdı:

Çok yem verildiği zaman, sıcaklık yüksek olmayınca bir süre canlı oruca girebiliyor.Şimdi aklıma geldi,belki de onu demek istemiştir. :) 

Hocam Power feeding yapılan canlının ortam sıcaklığı 25 - 30° arasında olmalıdır. Power feeding yapılırken sıcaklık düşük olmamalıdır bu yüzden ikisi birbirinden farklı durumlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 3 saat önce yazdı:

evet bunu demek istemiştim

canlı satıcılarının vs hızlı büyümesi için daha yüksek sıcaklık ve sık beslemesinden sonra canlı istenilen boya geldikten sonra her zamanki ısısına dönünce uzun süre yem kabul etmediğini okumuştum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.