Jump to content
arda331416

Bu Türe Bakabilir Miyim

Önerilen İletiler

arda331416, 2 dakika önce yazdı:

fazla nem vs istiyor mite hakkinda da fazla bilgim yok.. bir de fazla atik bir canlıymış..

nem teraryumun 4/2 sini fıs fıslarsın 

mite ise hava sirkülasyonunu arttırırsın mite riski azalmış olur 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ArDa181, 6 dakika önce yazdı:

nem teraryumun 4/2 sini fıs fıslarsın 

mite ise hava sirkülasyonunu arttırırsın mite riski azalmış olur 

peki ya tür agresif yazıyor genelde ısırlıma ihtimalim yüksek mi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arda331416, 8 dakika önce yazdı:

peki ya tür agresif yazıyor genelde ısırlıma ihtimalim yüksek mi

agresif bir tür ama dikkatli olunursa sıkıntı olacağını düşünmüyorum, birazda sana bağlı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 3 dakika önce yazdı:

Canlıyı sling alıcaksınız sonuçta karakterini öğrenirsiniz zamanla canlının ne yapıcağını kestirebilir hale gelirsiniz zaten bi sorun olmaz.

Sling sahiplenecegim l1 boyutunda.. Nhandu chromatusu da bir kere transfer esnasında düşürdüm.. Bundan dolayi kendime güvenemedim canlıya zararım olur mu diye.. Bir dahaki transfer edişimde her şey cok stabil olmuştu.. Zamanla alışıyorum sanırsam.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Marshalli hızlı bir türdür zehir seviyesi yüksektir ne yapacağı pek belli olmaz ve en önemlisi ilk başta kaçmaya çalışsada üstüne gidilirse ısırmaktan çekinmez tabi bu bahsettiklerim belirli bir boyuta gelene kadar pek gözlemlenmez bakabilirsiniz ama dikkatli olmanız gerekir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bilgilerini edindim aslında.. Bir ay oldu hobiye gireli.. Kötü bir durumla karşılaşmadım.. ancak bazı şeyleri yeni ögrendim mesela transferi masada yapıyordum canlı sling de olduğu için bir anda hizlanabiliyor vr masadan duşuyordu.. Şu ana kadar bir şey olmari transferleri veya yemlemeyi zeminde yapmsys karar verdim.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Böyle hızlı türlerde teraryumun üstünü ortasında yeterince büyük bir delik olan bir kağıtla kapatıp üstüne de bir kap koyup canlıyı o delikten kapa iletip sonra da deliksiz bir kağıtla kabın altını kapatarak yeni teraryuma geçireceğin zamansa tam tersini yaparak risksiz transfer yapabilirsiniz ısırılma konusunu düşünmene çok var alışırsın o vakte kadar  kaçma konusunda da yeterince bol substratlı uygun bir yuvada rahatsız olunca tüneline kaçıcaktır tünelini de bozarsan ancak öyle dışarı kaçar tüneli kenarlara yapmazsa eğer büyük bir zaman göremiyceksin canlıyı kabuk zamanlarına dikkat et o yüzden nem fazla nem isteyen bir tür değil çok yapmana gerek yok havalandırmayı iyi tut mite vs ile karşılaşmazsın başka özelden de yazabilirsin başka sorular için ben de aldım aynı türden 

tarihinde Yetkin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şu sorulara cevap verirseniz sevinirim :)

1- Kaç günde bir besleme yapmalıyım?

2-Kullanacağım saklama kabının yüksekliği ve genişliği ne kadar olmalı.. Canlı l1 boyutunda

3-Nemlendirmeyi torfun 1/2 sine mi yapmalıyım?

4-Besleme yaparken canlı yemi öldürüp mü vermeliyim toprağa kaçma ihtimalinr karşın

5-Eklemek istediğiniz bir kaç bilgi daha varsa lütfen söyleyin..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-Ben haftada 1 besliyorum canlılarımı yemi kabul etmezse alıp 2-3 gün sonra tekrar deniyorum abdomen durumuna bakarakta besleme yapabilirsiniz gerçi canlı Marshalli olduğu için gözlemlemek biraz zor olabilir.

2-Kırtasiyelerde sim pul tarzı şeylerin satıldığı bir kap oluyor görseldeki kap kullanılabilir veya benzeri kaplar.16222004240985614705736362019333.thumb.jpg.360be05e0390687312464ccd3e6cb0a1.jpg

3-evet 1/2 yapmanız yeterlidir tarantulaların hepsinde yapıldığı gibi bi alan kuru olsa daha iyi olur.

4-ben kafalarını ezip veriyorum belirli bir süre sinirler sayesinde hareket ediyorlar ama torfa kaçamıyorlar canlı biraz büyüdükten sonra bu işlemi yapmanıza gerek kalmaz.

5-canlı sling olduğu için sizi fazla zorlamaz canlıya alışmaya çalışın zaten ilk canlınız değil diğer canlılarınıza nasıl davranıyorsanız bu canlıyada hemen hemen aynı davranmanız yeterli olur(nem vb. Farklılık isteyen şeyler harici her gün kapağı açıp kontrol etmek yerine dışarıdan bakmak gibi her tarantulada ortak olan şeylerden bahsediyorum) sadece daha dikkatli olmanız gerekir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 5 dakika önce yazdı:

1-Ben haftada 1 besliyorum canlılarımı yemi kabul etmezse alıp 2-3 gün sonra tekrar deniyorum abdomen durumuna bakarakta besleme yapabilirsiniz gerçi canlı Marshalli olduğu için gözlemlemek biraz zor olabilir.

2-Kırtasiyelerde sim pul tarzı şeylerin satıldığı bir kap oluyor görseldeki kap kullanılabilir veya benzeri kaplar.16222004240985614705736362019333.thumb.jpg.360be05e0390687312464ccd3e6cb0a1.jpg

3-evet 1/2 yapmanız yeterlidir tarantulaların hepsinde yapıldığı gibi bi alan kuru olsa daha iyi olur.

4-ben kafalarını ezip veriyorum belirli bir süre sinirler sayesinde hareket ediyorlar ama torfa kaçamıyorlar canlı biraz büyüdükten sonra bu işlemi yapmanıza gerek kalmaz.

5-canlı sling olduğu için sizi fazla zorlamaz canlıya alışmaya çalışın zaten ilk canlınız değil diğer canlılarınıza nasıl davranıyorsanız bu canlıyada hemen hemen aynı davranmanız yeterli olur(nem vb. Farklılık isteyen şeyler harici her gün kapağı açıp kontrol etmek yerine dışarıdan bakmak gibi her tarantulada ortak olan şeylerden bahsediyorum) sadece daha dikkatli olmanız gerekir.

Bu gösterdiğiniz kabın aynısı bende mevcut.. Canlı l1 ama biraz büyük sanırsam bu kap kücük gelmez mi.. Hemen fotoğraf ekliyorum :)

20210528_142832.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Küçük gelirse aynı kapların büyük boyutluları oluyor kırtasiyelerde onlardan kullanabilirsiniz. L1 böyleyse birkaç kabuğa bizi yer bu :)

tarihinde Swalfken tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 12 dakika önce yazdı:

Küçük gelirse aynı kapların büyük boyutluları oluyor kırtasiyelerde onlardan kullanabilirsiniz. L1 böyleyse birkaç kabuğa bizi yer bu :)

Evet iri bir tür :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arda331416, 18 dakika önce yazdı:

Bu gösterdiğiniz kabın aynısı bende mevcut.. Canlı l1 ama biraz büyük sanırsam bu kap kücük gelmez mi.. Hemen fotoğraf ekliyorum :)

20210528_142832.jpg

ben l5 tlilcoalt albibosumu sos kabında bakıyıyorum 

türü pek bilmiyorum ancak tünel sanırsam idrar kabı vs de kullanabilirsin. 

yaratıcılık senin elinde :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.