Jump to content
Ali Özdengülsün

Tarantula Kardeş Kabuk Atmıyor

Önerilen İletiler

Merhabalar 13 ocakta aldığım boehmei tarantula l4 müş aldığım zaman 1 2 haftaya kabuk atar dedi veren kişi ama 4 5 ay oldu kabuk atma yok hiç yemde kabul etmiyor ne abdomenide iyi duruyor ne kadar süre aç kalıyor max. Bu arkadaşlar yavaş büyüdüğünü biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum yanlış giden bişey yoktur umarım şimdiden teşekkürler... 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abdomeni iyi duruyor yem yememesi de kabuk atmaması da normal endişelenmene gerek yok alanını biraz düzenleyebilirsin daha çok torf verirsen iyi olur deniz kabuğu gibi duran şeyi de çıkarabilirsin 

tarihinde Yetkin tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali Özdengülsün, 35 dakika önce yazdı:

Merhabalar 13 ocakta aldığım boehmei tarantula l4 müş aldığım zaman 1 2 haftaya kabuk atar dedi veren kişi ama 4 5 ay oldu kabuk atma yok hiç yemde kabul etmiyor ne abdomenide iyi duruyor ne kadar süre aç kalıyor max. Bu arkadaşlar yavaş büyüdüğünü biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum yanlış giden bişey yoktur umarım şimdiden teşekkürler... 

canlının kabuk atması :süreç kadar ortam koşullarına göre de değişir nem ısı vs 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kabuk sürecinde ortam koşullarına ek olarak canlının günlük kontrolünü nasıl yaptığınız dahi etkili olabilir her gün yaşam alanının kapağını açmak yerine dışardan bir göz atın kapağı sadece nemlendirme ve besleme icin açmanız daha iyi olur @Yetkinin dediklerini uygularsan bir sorun kalmaz zaten sonrasında tek yapman gereken canlıyı kendi halinde bırakmak 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 3 saat önce yazdı:

Kabuk sürecinde ortam koşullarına ek olarak canlının günlük kontrolünü nasıl yaptığınız dahi etkili olabilir her gün yaşam alanının kapağını açmak yerine dışardan bir göz atın kapağı sadece nemlendirme ve besleme icin açmanız daha iyi olur @Yetkinin dediklerini uygularsan bir sorun kalmaz zaten sonrasında tek yapman gereken canlıyı kendi halinde bırakmak 

Kapağını neredeyse hiç açmıyorum enjektör ile kenara su veriyorum 3 5 günde bir 

Dolapta duruyor dolap kapağını açıp bakıyorum günde 1 o kadar sıcaklık yaklaşık 22 23

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali Özdengülsün, 1 saat önce yazdı:

Kapağını neredeyse hiç açmıyorum enjektör ile kenara su veriyorum 3 5 günde bir 

Dolapta duruyor dolap kapağını açıp bakıyorum günde 1 o kadar sıcaklık yaklaşık 22 23

Bu sıcaklık değerlerinde 4-5 ay normal sayılır kendimde yaşamıştım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.