Jump to content
0je

Çekirge Evim-Locusta Migratoria

Önerilen İletiler

İlk çekirgelerimi aldım kayıpsız.Teşekkürler gülay abla.

IŞIK VE ISIihtiyacı için seastar 11w armatür almıştım buna kısmetmiş.28-32 derece bu tür için uygun ısı değeri.

YEM VE SU İHTİYACI Yonca,çimen koymuştum evdeki sebzeler olmuyormuş ilaçlı olacağı için ölüyorlarmış.Bayat ekmekde koyabiliyormuşuz.Su kabıda nem yaptığı için zararlıymış çimenleri vs ıslatıp vermeyi düşünüyorum.

Şimdilik dleik deldim kenarlarına,fan koyacağım hava sirkülasyonu çok iyi sağlamak istiyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aaa çok sevindim yaşadıklarına, hayırlı olsun Barışcan çekirge evin  :cool: :tebrik: Aynen dediğin gibi yonca, çimen iyi olur zaten maydonoz, marul, tere gibi şeyleri hiç severek tükettiklerini görmedim. Yalnız bir dönem ince yapraklı, açık yeşil bir marul alıyordum ona bayılıyordu o dönemki çekirgeler. Artık organik filan mıydı bilemiyorum  :) Nemi olabildiğince kesmek lazım, o zararlı oluyor...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çimenleri ıslatıp vermene gerek yok. O bile nem yapacağından ölebilirler. Zaten gördüğüm kadarıyla Kanatlı çekirgeler. Onlar ömrünün son demlerinde ;) bir kaba nemli torf koymanı tavsiye ederim yumurta bırakacaklardır torfa. Onları da uygun sıcaklıklarda tutarsan minik çekirgeler çıkar :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-Yem olarak patates ve bayat ekmek eklendi.

-Öğlen çiftleşiyorlardı torf Alıp Alıp koydum.

-Kapağını açmaya gelmiyor dışarı atlıyorlar bir daha atlarsanız  sizi balıklara yem ederim diyorum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış mı görüyorum bilemiyorum ama o torf kutusuna tırmanmaları biraz zor olur birkaç dal parçası yada yumurta viyolünü kabın duvarına dayarsanız daha kolay girip çıkarlar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış mı görüyorum bilemiyorum ama o torf kutusuna tırmanmaları biraz zor olur birkaç dal parçası yada yumurta viyolünü kabın duvarına dayarsanız daha kolay girip çıkarlar

Sürekli torf kutusunun üstündeler :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sürekli torf kutusunun üstündeler :)

Vay be çekirgelerin mürüvetlerini göreceğim hiç aklıma gelmezdi  :laugh: Umarım boy boy bebişlerin olur Barışcan  :başarı:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.