Jump to content
tarantula_Yusuf

Acil Yardım Tarantula Kaçtı!

Önerilen İletiler

Arkadaşlar L6 (5cm civarı) Regalis türü tarantulam aktarım yaparken kaçtı. Salondaydım ve nasıl bulacağım bilmiyorum. Nolur yardım edin. Nerelerde bulurum, nasıl bulurum, bulma ihtimalim var mı? Koltukların içine girmiş de olabilir çok acil yardım edin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Salondan çıkabileceği yerleri kapat öncelikle sonrasında ise bi ışıkla falan aramaya çıkabilirsin kuytu köşeleri.Eğer bulamazsan odanın sıcak bir köşesine ıslak havlu koy dağınık şekilde içine girebilsin yani.Muhtemelen buna gerek kalmaz bulursun.Bulursan klasik teknikle üstünü bi kapla kapatıp altından kağıt sokup muhafaza altına alabilirsin.

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 2 dakika önce yazdı:

Salondan çıkabileceği yerleri kapat öncelikle sonrasında ise bi ışıkla falan aramaya çıkabilirsin kuytu köşeleri.Eğer bulamazsan odanın sıcak bir köşesine ıslak havlu koy dağınık şekilde içine girebilsin yani.Muhtemelen buna gerek kalmaz bulursun.Bulursan klasik teknikle üstünü bi kapla kapatıp altından kağıt sokup muhafaza altına alabilirsin.

Koltuğun içine falan girdiyse nasıl bulacağım. Kenara nemli bir bez parçası koysam birde orayı ısıtsam olur mu? Akşama kadar bulmam lazım, çok yol kat eder mi? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 1 dakika önce yazdı:

Koltuğun içine falan girdiyse nasıl bulacağım. Kenara nemli bir bez parçası koysam birde orayı ısıtsam olur mu? Akşama kadar bulmam lazım, çok yol kat eder mi? 

Koltuğun içine girebilecek yeri varsa girebilir fakat pek yapacağını sanmıyorum.Önce kaçtığı bölgeye bakın.Çıkabileceği biryer bırakmayın.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yok ya yok hiçbir yerde yok kafayı yicem offf. 1 hafta uğraştım teraryum yapmaya, tam yaptım aktarırken kaçtı. 

efekaman, 13 dakika önce yazdı:

Koltuğun içine girebilecek yeri varsa girebilir fakat pek yapacağını sanmıyorum.Önce kaçtığı bölgeye bakın.Çıkabileceği biryer bırakmayın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 4 dakika önce yazdı:

Yok ya yok hiçbir yerde yok kafayı yicem offf. 1 hafta uğraştım teraryum yapmaya, tam yaptım aktarırken kaçtı. 

Sıkıntı etme kanka uçmadı ya hayvan odada biryerde mutlaka.Bulamazsan havlu taktiğini yap evdekileride uyar mutlaka.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Her yere baktık ya, koltukların altına üstüne, her şeye baktık, yok yok yok. Öyle büyük de değilki kolayca görelim. Havlu ıslattım ama sıcak değil salon, karanlık yerlere koydum ama sıcak değil sorun olur mu? Birde salonda olduğu için illaki kapı pencere açılacak, zemin kattayız bide. Salondan dışarı çıkarsa bulamam bir daha, öyle uzun mesafe kat eder mi yoksa ilk saklanacağı yere mi saklanır. 

efekaman, 34 dakika önce yazdı:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 8 dakika önce yazdı:

Her yere baktık ya, koltukların altına üstüne, her şeye baktık, yok yok yok. Öyle büyük de değilki kolayca görelim. Havlu ıslattım ama sıcak değil salon, karanlık yerlere koydum ama sıcak değil sorun olur mu? Birde salonda olduğu için illaki kapı pencere açılacak, zemin kattayız bide. Salondan dışarı çıkarsa bulamam bir daha, öyle uzun mesafe kat eder mi yoksa ilk saklanacağı yere mi saklanır. 

Uzun mesafe kat edeceğini sanmıyorum ama nemli alan isteyecektir.Havluyu bir şekilde ısıtmanı lazım ya ısıtıcı birşey koyabilirsiniz yanına ya ped kullanırsını ya da ara sıra sıcak suyla ıslatabilirsiniz.Sıcak olmasa bile nem istediği için geleceğini umud ediyorum.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam @efekamanın dediklerini uygularsanız bulursunuz. Onun dışında yapabileceğiniz tek şey beklemek ve sonraki aktarımlarda daha dikkatli olup aktarım yaptığınız alanın etrafına saklanabileceği kutu tarzı şeyler koymanızdır. Umarım bulursunuz.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, Şimdi yazdı:

Hocam @efekamanın dediklerini uygularsanız bulursunuz. Onun dışında yapabileceğiniz tek şey beklemek ve sonraki aktarımlarda daha dikkatli olup aktarım yaptığınız alanın etrafına saklanabileceği kutu tarzı şeyler koymanızdır. Umarım bulursunuz.

Ya işte bende şans yok ki. Islak havlu koydum çoğu köşeye, ama sıcak değil. Birde ne kadar beklemem lazım, akşam olursa hem zor olur hemde yattığımız oda. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 2 dakika önce yazdı:

Uzun mesafe kat edeceğini sanmıyorum ama nemli alan isteyecektir.Havluyu bir şekilde ısıtmanı lazım ya ısıtıcı birşey koyabilirsiniz yanına ya ped kullanırsını ya da ara sıra sıcak suyla ıslatabilirsiniz.Sıcak olmasa bile nem istediği için geleceğini umud ediyorum.

İlk düştüğü yere yakın yerlere saklanır demi, birde saklandığı yerde kalır mı yoksa hareket halinde olur mu? Birde saklanabileceği çok yer var aslında koltukların içine girse mesela bulmak imkansız olur. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 8 dakika önce yazdı:

İlk düştüğü yere yakın yerlere saklanır demi, birde saklandığı yerde kalır mı yoksa hareket halinde olur mu? Birde saklanabileceği çok yer var aslında koltukların içine girse mesela bulmak imkansız olur. 

Hocam canlının kaçtığı yeri görmediniz mi koltuğun arasına falan mı girdi direk.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 12 dakika önce yazdı:

Hocam canlının kaçtığı yeri görmediniz mi koltuğun arasına falan mı girdi direk.

Görmedim. Yeni teraryuma aktarırken elime tırmandı, bende diğer elimle almaya çalışırken düştü, sesini duydum düştüğünün ama görmedim hiç. Havlu bez falan koydum Koltuğun altlarına köşelere, nemli, birde üstüne sıcak su döktüm biraz. Ne kadar beklemem lazım sence. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir fikrim yok daha önce hiç başıma gelmedi.Mutlaka ortaya çıkacaktır ama kenarda köşede,koltuğun içine falan girmemişse.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, Şimdi yazdı:

Bir fikrim yok daha önce hiç başıma gelmedi.Mutlaka ortaya çıkacaktır ama kenarda köşede,koltuğun içine falan girmemişse.

Son paramla almıştım, hadi parasınıda geçtim sokarsa falan zararı olur mu? L6 Regalis. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 2 dakika önce yazdı:

Son paramla almıştım, hadi parasınıda geçtim sokarsa falan zararı olur mu? L6 Regalis. 

Birşey olacağını sanmıyorum,eğer arşırı derecede alerji yoksa.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 1 dakika önce yazdı:

Birşey olacağını sanmıyorum,eğer arşırı derecede alerji yoksa.

1-2 saat sonra falan kontrol edicem havluları, oradan çıkmazsa yine bakıcam sağa sola. Akşama kadar bulursan iyi olur ya. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, Şimdi yazdı:

1-2 saat sonra falan kontrol edicem havluları, oradan çıkmazsa yine bakıcam sağa sola. Akşama kadar bulursan iyi olur ya. 

Umarım bulursun.Gece çıkma olasılığı daha fazla olabilir bu arada geceleri daha aktif oldukları için.

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tarantula_Yusuf, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar L6 (5cm civarı) Regalis türü tarantulam aktarım yaparken kaçtı. Salondaydım ve nasıl bulacağım bilmiyorum. Nolur yardım edin. Nerelerde bulurum, nasıl bulurum, bulma ihtimalim var mı? Koltukların içine girmiş de olabilir çok acil yardım edin. 

Şimdilik birşey yapamazsın.. sadece odadan dışarı çıkabileceği yerleri kapat ve sonra akşam odanın ışığını kapatarak el feneri veya telefon flaşı ile ararsan bulma ihtimalin var.. Tarantulaların görüş mesafesi çok iyi olmadığı için fazla mesafe kat edemezler muhtemelen ilk bulduğu kuytu bir köşeye bir yere kendini saklamıştır vazo sehpa masa perde cam kenarları her türlü eşyanın altını üstünü yanlarını dikkatlice kontrol edin..

tarihinde Erastes tarafından düzenlendi
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Erastes, 17 dakika önce yazdı:

Şimdilik birşey yapamazsın.. sadece odadan dışarı çıkabileceği yerleri kapat ve sonra akşam odanın ışığını kapatarak el feneri veya telefon flaşı ile ararsan bulma ihtimalin var.. Tarantulaların görüş mesafesi çok iyi olmadığı için fazla mesafe kat edemezler muhtemelen ilk bulduğu kuytu bir köşeye bir yere kendini saklamıştır vazo sehpa masa perde cam kenarları her türlü eşyanın altını üstünü yanlarını dikkatlice kontrol edin..

Salonda kaybolduğu için kapı pencere kapalı tutma imkanım pek yok. Koltuğun içine falan girdiyse bile bulma ihtimalim var mı? Birde ilk girdiği yere saklanacaksa kapı pencere açık kaldığında oradan çıkmayı mı dener, yerinde sabit mi kalır? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 4 dakika önce yazdı:

Salonda kaybolduğu için kapı pencere kapalı tutma imkanım pek yok. Koltuğun içine falan girdiyse bile bulma ihtimalim var mı? Birde ilk girdiği yere saklanacaksa kapı pencere açık kaldığında oradan çıkmayı mı dener, yerinde sabit mi kalır? 

Canlının karakterini bilmediğimiz için yorum yapmamız zor o senin bileceğin iş biraz ama genelde hava akışını hissetikleri yerden gidebiliyorlar.Kapağı açık unutulan terrarium lardan da böyle kaçıyorlar zaten.Fazla da kasmanız gereken bir durum değil bence illa ki ortaya çıkacaktır su ihtiyacını karşılamak için,kendine mükemmel bi alan bulmadığı sürece tabi :).

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Regalis gibi hassas bir türde eğer imkanınız varsa oda nemini ve ısısını yükseltebilirsiniz ıslak havluları duvar köşelerine, kenarlarına ve ekstradan odanın ortasına koyabilirsiniz bulma süreci uzasa dahi hayatta kalması açısından ben böyle bir önlem almıştım .

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@efekaman @Swalfken @Druto

@Erastes

@ravenouscortex

Arkadaşlar yardımı dokunan herkesten Allah razı olsun. Nemli bezleri köşelere koltuk altlarına yerleştirmiştim, arada bir kontrol ediyordum ama ümidim yoktu. Az önce pc den kalkıp bir bakayım dedim, havlulara bakarken tavan aklıma geldi, bir baktım tavanda duruyor, yoğurt kovası ile alıp üstüne kağıt kapattım, sonra gücenli bir şekilde yeni yaptığım teraryuma aldım. Sağlık sorunu yok gibi şuanlık, abdomeni küçülmüş, yarın besleme yapacağım. Çok mutluyum. 

IMG_20210630_025938.jpg

• Like 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tarantula_Yusuf, 6 saat önce yazdı:

@efekaman @Swalfken @Druto

@Erastes

@ravenouscortex

Arkadaşlar yardımı dokunan herkesten Allah razı olsun. Nemli bezleri köşelere koltuk altlarına yerleştirmiştim, arada bir kontrol ediyordum ama ümidim yoktu. Az önce pc den kalkıp bir bakayım dedim, havlulara bakarken tavan aklıma geldi, bir baktım tavanda duruyor, yoğurt kovası ile alıp üstüne kağıt kapattım, sonra gücenli bir şekilde yeni yaptığım teraryuma aldım. Sağlık sorunu yok gibi şuanlık, abdomeni küçülmüş, yarın besleme yapacağım. Çok mutluyum. 

IMG_20210630_025938.jpg

Yardımcı olabildiysek ne mutlu..Geçmiş olsun.

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: rengoku
      Merhaba l3 vagans tarantulam mağarasının önünü toprakla kapattı ve 3 gündür dışarı çıkmıyor yaklaşık 2 hafta önce kabuk attı sanırım erkek, bunu neden yapıyor olabilir torfta veya teraryumda bir sıkıntı olduğunda mı yapıyorlar yoksa kabuk değiştirmek için mi ? ne kadar süre sonra endişelenmem gerek (başlık ironi)

a7d56334-39fb-44dc-96db-f2a0fbfbc084.jfif
    • Yazan: rengoku
      Merhabalar, yaklaşık 1 ay kadar önce yavru bir tarantula edindim. Tarantulam kabuk değiştirdi ve biraz büyüdü yaşam alanını orantılı şekilde büyütmek istiyorum ama taban malzemesiyle alakalı bir sıkıntı çekiyorum(daha doğrusu aklıma takılan bağzı şeyler var).Hindistan cevizi torfu bulamadım büyük ve tanıdığım bir petshopa gittim orda talaş kullanabilirsin dediler bende biraz talaş satın aldım. L3 bir vagans için talaş kullanmam sıkıntı yaratır mı yani nem tutma konusunda ve canlıya rahatsızlık verir mi 
      yanıtlarsanız çok mutlu olurum ilk canlım ve forumda yeniyim
    • Yazan: eneskalayli
      Selamlar herkese,

Mümkünse İstanbul içerisinde Lasiodora Parahybana öncelikli yer türlerinden en fazla l8 canlı arayışındayım. Yoğunluklu araştırmamı Parahybana üzerine yapmış olduğum için öncelikli olarak parahybana istiyorum fakat önerileriniz doğrultusunda farklı türlere de yönelmem mümkün. Daha önce karınca ve mantis besledim. Tarantula konusunda uzun zamandır isteğim var fakat bilgim yetersiz kalacağı için cesaret edip almıyordum. Artık yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum, güzel bir çocuk edinmek istiyorum fakat elde edebileceğim kanalları bilmiyorum.

Bu arkadaşları nerelerden elde edebiliriz nasıl fiyatlar ödemek makuldur, bilgilendirebilrseniz çok memnun olurum.

Keyifli hobiler...
    • Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.