Jump to content
sarshaxx

Kraliçe Buldum Türünü Bilmiyorum!

Önerilen İletiler

Kraliçeler hareketsizdir ve duruşları kamburu andırır o yüzden bu dedikleriniz normal şeyler. Bir kaç fotoğraf daha atabilir misiniz ben messor olduğunu düşünmüyorum. Biraz uzaktan yan açıdan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Onlorot, 11 saat önce yazdı:

Kraliçeler hareketsizdir ve duruşları kamburu andırır o yüzden bu dedikleriniz normal şeyler. Bir kaç fotoğraf daha atabilir misiniz ben messor olduğunu düşünmüyorum. Biraz uzaktan yan açıdan

Katılıyorum. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali eren sas, 3 dakika önce yazdı:

Boyu tetramorium kraliçesi için fazla büyük gibi.

Bence değil 8-9mm gibi duruyor fotoğraflardan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
efekaman, 20 dakika önce yazdı:

Bence değil 8-9mm gibi duruyor fotoğraflardan

Tetramorium kraliçesi 7-8 milim çivarı oluyor messor kraliçeleri ise 9-11 milim arasında. Bana da fotoğraf da yaklaşık 10milim gibi göründü. Bir de messorlar parlak siyah olur genelde. Tetramotiumlar sarıya çalan siyah bir renkte oluyor. O yüzden messor diye düşünüyorum ben.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ali eren sas, 4 saat önce yazdı:

Tetramorium kraliçesi 7-8 milim çivarı oluyor messor kraliçeleri ise 9-11 milim arasında. Bana da fotoğraf da yaklaşık 10milim gibi göründü. Bir de messorlar parlak siyah olur genelde. Tetramotiumlar sarıya çalan siyah bir renkte oluyor. O yüzden messor diye düşünüyorum ben.

Karıncalar konusunda pek bilgili sayılmam fakat renk konusunda dedikleriniz doğru tetramorium kraliçemin renkleriyle uyuşmuyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 4 dakika önce yazdı:

Karıncalar konusunda pek bilgili sayılmam fakat renk konusunda dedikleriniz doğru tetramorium kraliçemin renkleriyle uyuşmuyor.

Renk ile ayırt etmek saçma. Onlarca tetramorium türü var, hepsinin renk tonları uyuşmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Onlorot, 2 saat önce yazdı:

Renk ile ayırt etmek saçma. Onlarca tetramorium türü var, hepsinin renk tonları uyuşmaz.

Sadece fikrimi belirttim zaten bilgisiz olduğumu ekledim. Bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler ve bir daha fikir belirten birisine saçma demezsen daha güzel olacaktır. :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Swalfken, 1 dakika önce yazdı:

Sadece fikrimi belirttim zaten bilgisiz olduğumu ekledim. Bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler ve bir daha fikir belirten birisine saçma demezsen daha güzel olacaktır. :)

Fikrinize herhangi bir lafım yok. Herkesin hataları olabilir. Kullandığınız yöntemin çok doğru olmadığını belirtmek istedim, kaba geldiyse kusura bakmayın özür dilerim. İyi hobiler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar fotodaki canlının abdomeninde benim tetramoriumdaki desenler var muhtemelen net çekilseydi daha iyi belli olurdu,ondan tetramoriuma benziyor demiştim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.