Jump to content
sarshaxx

Kraliçe Buldum Türünü Bilmiyorum!

Recommended Posts

Arkadaşlar Selam,

ben dün bir kraliçe buldum ama türünü bilmiyorum.Yardım Lütfen!

image.jpg

Görsel tespit için yetersiz yandan çekebilirsiniz net şekilde tahmin yapabiliriz

Kraliçeler hareketsizdir ve duruşları kamburu andırır o yüzden bu dedikleriniz normal şeyler. Bir kaç fotoğraf daha atabilir misiniz ben messor olduğunu düşünmüyorum. Biraz uzaktan yan açıdan

Onlorot, 11 saat önce yazdı:

Kraliçeler hareketsizdir ve duruşları kamburu andırır o yüzden bu dedikleriniz normal şeyler. Bir kaç fotoğraf daha atabilir misiniz ben messor olduğunu düşünmüyorum. Biraz uzaktan yan açıdan

Katılıyorum. 

Ali eren sas, 3 dakika önce yazdı:

Boyu tetramorium kraliçesi için fazla büyük gibi.

Bence değil 8-9mm gibi duruyor fotoğraflardan

efekaman, 20 dakika önce yazdı:

Bence değil 8-9mm gibi duruyor fotoğraflardan

Tetramorium kraliçesi 7-8 milim çivarı oluyor messor kraliçeleri ise 9-11 milim arasında. Bana da fotoğraf da yaklaşık 10milim gibi göründü. Bir de messorlar parlak siyah olur genelde. Tetramotiumlar sarıya çalan siyah bir renkte oluyor. O yüzden messor diye düşünüyorum ben.

Ali eren sas, 4 saat önce yazdı:

Tetramorium kraliçesi 7-8 milim çivarı oluyor messor kraliçeleri ise 9-11 milim arasında. Bana da fotoğraf da yaklaşık 10milim gibi göründü. Bir de messorlar parlak siyah olur genelde. Tetramotiumlar sarıya çalan siyah bir renkte oluyor. O yüzden messor diye düşünüyorum ben.

Karıncalar konusunda pek bilgili sayılmam fakat renk konusunda dedikleriniz doğru tetramorium kraliçemin renkleriyle uyuşmuyor.

Swalfken, 4 dakika önce yazdı:

Karıncalar konusunda pek bilgili sayılmam fakat renk konusunda dedikleriniz doğru tetramorium kraliçemin renkleriyle uyuşmuyor.

Renk ile ayırt etmek saçma. Onlarca tetramorium türü var, hepsinin renk tonları uyuşmaz.

• Like 1

Onlorot, 2 saat önce yazdı:

Renk ile ayırt etmek saçma. Onlarca tetramorium türü var, hepsinin renk tonları uyuşmaz.

Sadece fikrimi belirttim zaten bilgisiz olduğumu ekledim. Bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler ve bir daha fikir belirten birisine saçma demezsen daha güzel olacaktır. :)

• Like 1

Swalfken, 1 dakika önce yazdı:

Sadece fikrimi belirttim zaten bilgisiz olduğumu ekledim. Bu konuda aydınlattığınız için teşekkürler ve bir daha fikir belirten birisine saçma demezsen daha güzel olacaktır. :)

Fikrinize herhangi bir lafım yok. Herkesin hataları olabilir. Kullandığınız yöntemin çok doğru olmadığını belirtmek istedim, kaba geldiyse kusura bakmayın özür dilerim. İyi hobiler

• Like 1

Arkadaşlar fotodaki canlının abdomeninde benim tetramoriumdaki desenler var muhtemelen net çekilseydi daha iyi belli olurdu,ondan tetramoriuma benziyor demiştim.