Jump to content
ahmet cem

Murinusum Hareket Etmiyor

Önerilen İletiler

Murinus 

Eve geleli yaklaşık 5 gün oldu  ilk geldiği gün yemek yedi , gayet sağlıklı davranıyordu ama son 2 gündür yemek yemiyor ,ağ örmüyor ,hareket etmiyor  ve olduğu yerde duruyor  dün yemesi için orta boylu bir un kurdu vermiştim  yememiş ,koparıp atmış fotoğrafta ki şekilde haraket etmeden duruyor dürttüğüm zaman tepki vermiyor      Not: etiketlerde  Metallica yazıyor Murinusu bulmadığım için 

IMG_20210927_153013.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Belki kabuktadır.. kabuk süreci başlangıcında genelde metabolizması ve  haraketleri yavaşlar.. ayrıca tarantulalar sürekli aktif olan canlılar değil, çok ölümcül derecede aç kalmadıkları sürece saatlerce hatta günlerce haraket etmeyebilir.. o yüzden öyle balık veya kuş gibi saatlerce izlenecek canlılar değil.. bence bir hafta rahatsız etmeden kendi haline bırak.. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gördüğüm kadarıyla cam kapta bakıyorsunuz, kabın hava delikleri yok ve torf murinus için aşırı ıslak. Yan duvarlarına ve kapağına delik açabileceğiniz bir kap kullanın, kabın bir köşesine nemlendirme yapın ve torf kuruyana kadar bekleyin. Ayrıca kapta ağ öreceği dal ve çalı tarzı şeyler de yok. Bu saydıklarım tarantulanın strese girmesine neden olabilecek şeyler. Bu arada havalandırmasız kaptaki ıslak torf çabucak küf yapacaktır.

tarihinde ravenouscortex tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ravenouscortex, 5 saat önce yazdı:

Gördüğüm kadarıyla cam kapta bakıyorsunuz, kabın hava delikleri yok ve torf murinus için aşırı ıslak. Yan duvarlarına ve kapağına delik açabileceğiniz bir kap kullanın, kabın bir köşesine nemlendirme yapın ve torf kuruyana kadar bekleyin. Ayrıca kapta ağ öreceği dal ve çalı tarzı şeyler de yok. Bu saydıklarım tarantulanın strese girmesine neden olabilecek şeyler. Bu arada havalandırmasız kaptaki ıslak torf çabucak küf yapacaktır.

hocam bir kaç kişiye sorduğumda kap uygun dediler ve  kapağı delik dolu    nemlendirme olayına gelince haklısınız dikkate alıcağım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum hemen değiştir kabını ve toprağı pişman olma... Benim de ilk murinusum bu sebepten öldü bunlar fazla nemde duramayan türler.. Beş gün boyunca sorunu yok gibi görünüyordu ve bir anda bacaklarını kapatıp öldü ne oldu anlamadım bile ama nemden olduğuna eminim. Örümceği oradan çıkar ve yeni kuru torf ekle bir köşeye pet şişe kapağı koy su doldur diğer köşeye biraz nem yap fazla olmasın özelden foto vs atarsan yardımcı olmaya çalışırım ikinci murinusumu aldım ve sorunsuz aylardır besliyorum 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada resimde 6 bacagı gözüküyor sadece ben mi yanlış görüyorum?

edit : ağ örmemesi aşırı nemin en büyük işaretlerindendir

tarihinde YushLeN1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
YushLeN1, 9 saat önce yazdı:

Dostum hemen değiştir kabını ve toprağı pişman olma... Benim de ilk murinusum bu sebepten öldü bunlar fazla nemde duramayan türler.. Beş gün boyunca sorunu yok gibi görünüyordu ve bir anda bacaklarını kapatıp öldü ne oldu anlamadım bile ama nemden olduğuna eminim. Örümceği oradan çıkar ve yeni kuru torf ekle bir köşeye pet şişe kapağı koy su doldur diğer köşeye biraz nem yap fazla olmasın özelden foto vs atarsan yardımcı olmaya çalışırım ikinci murinusumu aldım ve sorunsuz aylardır besliyorum 

hocam dün  kapağına geçemeyeceği büyük büyüük delikler açtım ama kabı değiştiriceğim   nasıl bi kap kullanayım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet cem, 1 saat önce yazdı:

beyler az önce yeni yuvasına alıyordum  alırken  fark ettim ki bir bacağını kullanamıyor  neden olmuş olabilir bu 

Kargoda zarar görmüş olabilir kabukta düzelir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ahmet cem, 19 saat önce yazdı:

beyler az önce yeni yuvasına alıyordum  alırken  fark ettim ki bir bacağını kullanamıyor  neden olmuş olabilir bu 

O bendede oluyo arka ayaklarını yerde sürüyo demi ilk zamanlar bende korkmuştumda çokda düşünelecek bişey değilmiş

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gorukremin, 7 saat önce yazdı:

O bendede oluyo arka ayaklarını yerde sürüyo demi ilk zamanlar bende korkmuştumda çokda düşünelecek bişey değilmiş

o düzelmiş knk bugün biraz daha iyiydi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kabı yanlardan delik açmaya özen göster benim irminia slingim bu sebepten oldugunu düşünüyorum yabancı gruplarda çift hava ventilasyonu yok diye öldüğünü söylediler kabı bolca yanlardan del zaten nem seven bı tur değil kabuk harıcı su kabı nemını karşılar kabuga yakın agına 1 2 fıs sıksan yeter .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.