Jump to content
Rüzgar kalkan

Yavru Leopard Geckolar

Önerilen İletiler

Benim 2 adet yavru leopar geckom var neredeyse 3 ay oldu çıkalı kendi yavrularım ve 2-3 haftadır yemler çok azaldı şuanda iştahları var fakat yiyemiyorlar ağızlarından düşüyor un kurdu force feding yapmayı denedim fakat ağzından atıyor biraz bekleyip tekrar deniyeceğim.youtubedaki videolara bakığımda canlımın mbd belirtilerinin olduğunu öğrendim fakat sadece başlangıcı ağız yumuşaklığı.. d3 lü kalsiyum aldım petcalvitin kalsiyumu. Yemek vermeyi denedim aynı şeyler olduğu için yiyemediler bir kaç gündür ışıktan rahatsız oldukları için ışıkları birkaç gündür kapalı tutuyrum bu seferde kış uykusu moduna girdiler. d3lü kalsiyumu elime deydirip ağızlarına sürsem bir sakıncaı olurmu?..    çok karışık anlattım bunun için kusura bakmayın :c  

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Petcalvit kalsiyum kendi başına yetersiz bir supplement iken mbd olan bir canlıya kullanmanız olumlu bir sonuç oluşturmayacaktir malesef. 

exo terra d3 kalsiyum kullanmanizi öneririm. Bir kaba dökün ve terraryuma koyun. o canlı zaten onu kendi gidip gelip yalayacaktir. 

mbd durumlarında çene jelibon gibi yumuşayabiliyor bu yüzden avlanamama ve yem tutamama oluyor olabilir. Aynı zamanda cücelikte malesef oluyor.

üreten birinin bu denli zayıf bilgiye sahip olması beni gayet üzdü. Yumurtlayan canlilarin yumurtalari üretirken bir hayli kalsiyuma ihtiyac duyuyor. Lütfen anaçlarada kalsiyum verin…

http://leopardgeckotr.com/blog-detay/30/kemik-erimesi-mbd

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yavru olduklarından ısıyı asla kapatmamalisiniz, zaten kış mevsiminde olduğumuzdan riskli bir dönem çünkü yavru-yetiskin tümünün metabolizması yavaşlıyor. Nem magarasini da eksik etmeyin. Bu 2 faktör yani ısı ve nem yaşama tutunmalarinda çok önemli.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EvaGeckos, 11 saat önce yazdı:

Petcalvit kalsiyum kendi başına yetersiz bir supplement iken mbd olan bir canlıya kullanmanız olumlu bir sonuç oluşturmayacaktir malesef. 

exo terra d3 kalsiyum kullanmanizi öneririm. Bir kaba dökün ve terraryuma koyun. o canlı zaten onu kendi gidip gelip yalayacaktir. 

mbd durumlarında çene jelibon gibi yumuşayabiliyor bu yüzden avlanamama ve yem tutamama oluyor olabilir. Aynı zamanda cücelikte malesef oluyor.

üreten birinin bu denli zayıf bilgiye sahip olması beni gayet üzdü. Yumurtlayan canlilarin yumurtalari üretirken bir hayli kalsiyuma ihtiyac duyuyor. Lütfen anaçlarada kalsiyum verin…

http://leopardgeckotr.com/blog-detay/30/kemik-erimesi-mbd

Canlılarda şuanda aşırı bir ilerleme söz konusu değil. Kendilerini ayakta tutabiliyorlar kısa sürede iyileşeceklerini düşünüyorum.  Exo terranın kalsiyumunu en kısa zamanda alacağım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gulay, 6 saat önce yazdı:

Yavru olduklarından ısıyı asla kapatmamalisiniz, zaten kış mevsiminde olduğumuzdan riskli bir dönem çünkü yavru-yetiskin tümünün metabolizması yavaşlıyor. Nem magarasini da eksik etmeyin. Bu 2 faktör yani ısı ve nem yaşama tutunmalarinda çok önemli.

Teşekkür ederim, ikisinide hiçbir zaman eksik etmedim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
roll, 12 saat önce yazdı:

Çıktıklarından bu yana kalsiyum kullandınız mı yoksa belirtilerden sonra mı aldınız

zaten vardı fakat ara sıra kullanıyordum bittiğinde yenisini aldım 7-8 gün oluyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
İbrahim Ensar Çakır, 15 saat önce yazdı:

Teraryumun ısı durumu nedir ? ve görsel ekleyebilirseniz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olucaktır

teraryum ısısı sıcak taraf: 31.3-33.5  soğuk taraf: 24.5-26.3   bu şekilde teraryum fotoğrafını ekleyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

petcalvit forumlarda bazı kesimlerce öneriliyor bazı kesimlerce gömülüyor ben uzun zamandır yetişkin canlılarımda kullanıyorum bi sorunla karşılaşmadım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.