Jump to content
kemal

Kırmızı Karın Semender Hakkında

Önerilen İletiler

Merhabalar,kırmızı karın semender edinmeyi düşünüyorum teorik bilgiden ziyade daha önce bakmış arkadaşlardan tecrübelerini aktarmalarını isteyeceğim...

+kaç günde bir besliyordunuz?

+kuru alan nasıl sağlamıştınız?

+nasıl besliyordunuz ?

vb.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben beslediğim zaman her gün besliyordum.kuru alan olarak tırmanabilecekleri yüzeyi pürrüsüz kayalar kullansan olur.yem olarak ta dondurulmuş kan kurdunu çözülmesini bekleyip cımbızla eşit şekilde bölüştürüyordum.ölçek olarak 6 semendere 2 kapsül yetiyordu.akvaryumda besleyeceksen suyunu çok doldurma bide içme suyu kullan.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam bir arkadaşım da dün sahiplendi canlıları onunla birlikte yemleme denedir bir un kurdu atmıştık bütün olarak yememişlerdi sonra un kurdunu 3e böldük gene yemediler...benim aklımdaki tek kuşku bu besleme sorunu benim elim de de un kurdu var onun için eğer canlıları besleyemezsem kötü olur 

siz nasıl yapıyordunuz un kurtlarını bölüp akvaryuma bırakıyormuydunuz ve ya hiç un kurdu denedinizmi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
narsis, 3 saat önce yazdı:

hocam bir arkadaşım da dün sahiplendi canlıları onunla birlikte yemleme denedir bir un kurdu atmıştık bütün olarak yememişlerdi sonra un kurdunu 3e böldük gene yemediler...benim aklımdaki tek kuşku bu besleme sorunu benim elim de de un kurdu var onun için eğer canlıları besleyemezsem kötü olur 

siz nasıl yapıyordunuz un kurtlarını bölüp akvaryuma bırakıyormuydunuz ve ya hiç un kurdu denedinizmi

ben sadece kan kurdu veriyordum iştahla yiyorlardı bide arada artemia veryiordum.onun dışında yem denemedim zaten yedikleri için daha pratik oluyordu hem.eğer istanbulda oturuyorsan eminönündeki balıkçılarda var donmuş kan kurdu bide artemia.istersen canlı da verebilirsin kan kurdunu.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bide şöyle bir sıkıntı var anladığım ve gördüğüm kadarıyla bu canlılar iyi göremiyor.o yüzden hep cımbızla besledim yemi direk atınca bulamıyorlardı.unk kurdunu bide cımbızla vermeyi dene belki yerler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tekrardan merhabalar konuyu son gücellememden sonra arkadaşımın canlısı un kurdunu yemeye başlamış ve şuanda da bir sorun yok gibi gözüküyormuş.Bunu duyduktan sonra bir erkek bir dişi canlı sahiplendim ve benimkiler geldiği günden beri un kurdunu affetmiyorlar korktuğum şey başıma gelmedi çok şükür :) ilk defa tecrübe ettiğim canlılar idi...

Benim sorunum ise kuru alan için bir bidonu yarıya kesip içine akvaryum kumu ile doldurdum ve sanki bir kum tepesi görünümü sağlamış oldum fakat canlılar hiç uğramıyor buraya sürekli akvaryumun içinde yüzme peşindeler :) alıp kuru alana koyduğum zaman ise erkek olan direk suya atlıyor dişi olan bir kaç dakika takılıp öle dalıyor (araştırmalarım sonucu dişilerin karayı sevdiklerini okumuştum bununla alakalı olabilir) bunun haricinde hiç oraya uğradıkları yok.Demem oki kuru alana çıkmasalar bir sorun olur mu canlılarda ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kemal, 1 dakika önce yazdı:

tekrardan merhabalar konuyu son gücellememden sonra arkadaşımın canlısı un kurdunu yemeye başlamış ve şuanda da bir sorun yok gibi gözüküyormuş.Bunu duyduktan sonra bir erkek bir dişi canlı sahiplendim ve benimkiler geldiği günden beri un kurdunu affetmiyorlar korktuğum şey başıma gelmedi çok şükür :) ilk defa tecrübe ettiğim canlılar idi...

Benim sorunum ise kuru alan için bir bidonu yarıya kesip içine akvaryum kumu ile doldurdum ve sanki bir kum tepesi görünümü sağlamış oldum fakat canlılar hiç uğramıyor buraya sürekli akvaryumun içinde yüzme peşindeler :) alıp kuru alana koyduğum zaman ise erkek olan direk suya atlıyor dişi olan bir kaç dakika takılıp öle dalıyor (araştırmalarım sonucu dişilerin karayı sevdiklerini okumuştum bununla alakalı olabilir) bunun haricinde hiç oraya uğradıkları yok.Demem oki kuru alana çıkmasalar bir sorun olur mu canlılarda ?

buna sevindim akvaryumun fotoğrafı varsa atabilir misin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
eyüp tarkan, 6 saat önce yazdı:

içine koyabiliyorsan uzun bir taş koy bence hayvanlar daha rahat yüzeye çıkabilsin

ilk başta onu denedim fakat akvaryum içinde çirkin duruyordu...

ve bu sabah kalktığımda ikisi de kuru alandaydı galiba yavaş yavaş akvaryumu tanımaya çalışıyorlar 😁

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kemal, 03.02.2022 - 09:10 yazdı:

ilk başta onu denedim fakat akvaryum içinde çirkin duruyordu...

ve bu sabah kalktığımda ikisi de kuru alandaydı galiba yavaş yavaş akvaryumu tanımaya çalışıyorlar 😁

güzel güzel hayırlı olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.