Jump to content
CzrElektronik

Okulda Örümcek Buldum. Türü Nedir?

Önerilen İletiler

Merhabalar değerli Hobici efendiler. Bir arkadaşım(16 yasindayiz)tarantulalara ilgisi var. Bir kaç Gigas ve başka bazı yer türü tarantulaları var. Beni gigası ile tanıştırmıştı bende cok heves ettim bu işe tarantula edinmek istiyordum. Ama ailem katiyen izin vermedigi icin yapamadım. Her neyse gelelim konuya.

2 hafta kadar önce okulda, atölyede 1 örümcek buldum. Dayanamayıp aldım eve götürdüm ailemden habersiz bi seffaf oyun hamuru boyunda kutuya taş koydum dibe sıkışırdım(arkadaşim söyledi). 3 gun yerine alışsın sonra besleriz dedi. Bana 5 tane un kurdu verdi bende attım 1 tane, ama orumcek ufak, kurt da boyu kadardı. Sardı ağı ile 2 gün suyunu emdi, abdomende şişti iyice. 1 hafta durdu sonra tekrar attim kurt pas vermedi geri aldım kurdu. Nem işini şöyle yapıyoz 4 5 gunde bir o taşın ustune 2 3 damla su birakiyorum. 

Bu orumceğin türü ne cok merak ettim araştırdım ama bulamadım siz yardımcı olabilirsiniz umarım. Birde türüne göre ne sıklıkla beslenir vs bilgi verirseniz doğrumu ilerliyorum bilmek isterim çünkü arkadasimda turunu bilmiyor tahmini olarak söylüyor ona gore ilerledik. Ve yanlış bi sey yapiyormuyum öyle disarda bulduğum bi örümceği besleyerek bilmiyoum. Yeni aileme söyledim ufak olduğu için aşırı kizmadilar ama kizdilar yinede ya.

20220126_215954.jpg

20220121_130937.jpg

20220126_220059.jpg

20220126_220428.jpg

20220122_184648.jpg

20220126_220757.jpg

20220126_214800.jpg

20220126_220800.jpg

20220121_130741.jpg

20220114_181023.jpg

20220126_220013.jpg

20220126_215227.jpg

20220126_215005.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Wc yapmak yanlıştır forumda uzun yıllardır anlatılmaya çalışılan bir durum doğadan koparılan canlılar adapte olamadıklarından uzun süre dayanamadan ölürler. Tarantulalar hakkında bilgili olmak ve beslemek istiyorsanız lütfen öncelikle gerekli bilgileri araştırıp canlıya iyice bakabileceğinizden emin olduktan sonra başlangıç türü bir tarantula ile başlayın. Canlıyı misafir etmekte sıkıntı yok (1-2 gün) ancak daha fazla durmasın yakında salmanızı öneririm (türü hakkında bilgim yok) 

• Like 1
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Görsellerden türü pek anlaşılmıyor fakat steatoda (yalancı karadul) cinsine benziyor. Hobinin başında doğadaki canlıları beslemeye heveslenmenizi anlıyoruz fakat yaptığınız doğru bir şey değil, esaret altında sağlıklı bir yaşam süremez o yüzden salmanız gerekiyor. Zamanla ailenizi bilgilendirerek aslında tarantulaların zararsız olduğunu öğreterek alıştırabilirsin, forumda bu konu hakkında çok fazla konu var. Bu sürede sen de canlılar hakkında araştırmaya devam ederek tecrübelenebilirsin. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Knk yalanci karadula benziyor abdomeninde kırmızı benekler olsaydi karadul olabilirdi dogaya salman lazim canlıyi dogadan alıkoyma git ciftlik üretimi Lp al en temizi beslemek istiosan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emre.akkan1, 10 dakika önce yazdı:

Knk yalanci karadula benziyor abdomeninde kırmızı benekler olsaydi karadul olabilirdi dogaya salman lazim canlıyi dogadan alıkoyma git ciftlik üretimi Lp al en temizi beslemek istiosan

Anladım Hocam, o zaman dışarı salalım üzülerek, ona çok alışmıştım. Umarim zararli değildir cunki 1 kere elime aldım. Bidaha bilmedigim hayvanı elime almiycam ya karadul olsaydı..

Beslemek çok istiyorum ama mali olarak aileme bağlıyım, bana tarantula için para vermezler ve asla beslememe izin vermezler. Kisa vadede zor.

Ama yinede sorayım, sling boy bir lp fiyatı ortalama nedir biliyormusunuz. B.smith de hoşuma gidiyor. Fiyatları internette cok yazmıyor nerden bilgi bulabiliriz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CzrElektronik, 12 dakika önce yazdı:

Anladım Hocam, o zaman dışarı salalım üzülerek, ona çok alışmıştım. Umarim zararli değildir cunki 1 kere elime aldım. Bidaha bilmedigim hayvanı elime almiycam ya karadul olsaydı..

Beslemek çok istiyorum ama mali olarak aileme bağlıyım, bana tarantula için para vermezler ve asla beslememe izin vermezler. Kisa vadede zor.

Ama yinede sorayım, sling boy bir lp fiyatı ortalama nedir biliyormusunuz. B.smith de hoşuma gidiyor. Fiyatları internette cok yazmıyor nerden bilgi bulabiliriz.

Knka bidaha sen sen ol asla handling hiçbir canlıyı bilmeden eline alma allahtan karadul vbn. Degil çok kötü sonuçlar cıkarabilirdi sal gitsin o hayvanida dikkat et kendinede

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CzrElektronik, 14 dakika önce yazdı:

Knk sürüngenpazari.comda sling biy ciftlik uretimi 30 40 tlye bulabilirsin ama şuan havalar biraz soguk hayvancagız kargoda ölmesin bide yem al biraz ankara canlı yem fln var 100 tane micro kurt 5 tl hani yavas yavaş baslayabilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emre.akkan1, 25 dakika önce yazdı:

Knk sürüngenpazari.comda sling biy ciftlik uretimi 30 40 tlye bulabilirsin ama şuan havalar biraz soguk hayvancagız kargoda ölmesin bide yem al biraz ankara canlı yem fln var 100 tane micro kurt 5 tl hani yavas yavaş baslayabilirsin

Oo çok iyiymiş Hocam ben daha fazla sanıyordum. Çok teşekkür ederim sağolun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CzrElektronik, 8 saat önce yazdı:

Oo çok iyiymiş Hocam ben daha fazla sanıyordum. Çok teşekkür ederim sağolun. 

Rica ederim benimde ailem bilmiyor gizli gizli besliyorum öyle işte

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
CzrElektronik, 1 saat önce yazdı:

Inşallah bende almayi istiyorum bidahakini aileme soylemeyeceğim 

Ama bilse daha iyi knk şu acıdan mesela Lp hani pek saldirgan fln degilde agresif tür alırsan kacma ihtimali çok yuksek o yuzden evde 3 ay kacak bi tarantulayla yaşaman biraz zor olur bilse biraz daha iyi olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
emre.akkan1, 6 saat önce yazdı:

Ama bilse daha iyi knk şu acıdan mesela Lp hani pek saldirgan fln degilde agresif tür alırsan kacma ihtimali çok yuksek o yuzden evde 3 ay kacak bi tarantulayla yaşaman biraz zor olur bilse biraz daha iyi olur

Anladım çok teşekkür ederim bakalım hafiften hafiften izin almaya çalışacam

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.