Jump to content
brkfrt

Red eye crocodile skink

Önerilen İletiler

Ben nasıl olsa sürekli haber aldığım için sorma gereği duymuyorum ama bir ara gelip canlı olarak görmem gerek ;) inşallah çıkacak bakalım ilk bebe

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende emin olduğun için sormadım :P

sondaki dil olmadı,bu arada az önce crested da yumurtladı, onları görünce red eye'dan ümidimi kestim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sondaki dil olmadı,bu arada az önce crested da yumurtladı, onları görünce red eye'dan ümidimi kestim

Soldaki dil de baştali gibi Türkçe aslında :P

Neden kestin ümidini anlayamadım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Soldaki dil de baştali gibi Türkçe aslında :P

Neden kestin ümidini anlayamadım?

Renk ve yapı itibariyle hoşuma gitmiyor yumurta, yani crestedlardan gelene elmas desek bu ancak bronz kalitesinde

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Burak senin bu şeklinden hoşnut olmadığın yumurtaya leopar cinsinden bir kardeş geldi... Geçen 2 tane yumurtlayan geckom vardı ya, o yumurtaların bir tanesi aynı senin konik kafalı şekline büründü sonradan. Başta öyle olmadığına eminim hatta resmini çekmiştim. Benim kendi yumurtalarimda canımı sıkan çok yumuşak olmalariydi öyle olunca döllenmemis olabiliyor ama tam da emin olunmuyor, sonradan anlaşılıyor. Bunlar bu geckonun ilk yumurtalariydi o yüzden her 2 ihtimal de var, bakalım bu koniklerin hikayesi nasıl gelişecek. ..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yumuşak değil bendeki ama bahsettiginiz gibi konik, füze gibi, beni asil rahatsiz eden ustunun pütürlü olması, sizin ilk defa mi boyle yumurta geldi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben de merak ettim şimdi; ama mutlaka sebebini ve bakım şeklini öğrenmek lazım, pütürlü olmasını ben biraz neme bağladım sanki fazla su çekti ve şişti diye düşünüyorum. Çünkü 1 haftada 2 katına çıktı neredeyse yumurta. Koniklik bende sonradan olmadı ama hep vardı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benimki de büyüdü ama büyürken koni kafa oldu... Yine de boy atması sevindirici bir gelisme oldu tabi yaşadığına dair. Umarım ikisi de sağlıkla çıkarlar sonunda da biz bu şekil değişimini araştırmaya devam ederiz...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Croc Skink'te konik yumurta yapısı doğal olanıdır belki? Hiç örnek yumurta fotoğrafları var mı?

Pütürlülük derken tam nasıl bilmiyorum ama benim Panter yumurtalarının da çoğunda kurak çatlamış toprak gibi girintili çıkıntılı bir yapı var. Gömülme malzemesi, ıslaklığı veya nem ile ilişkili olabilir bence, su kaynaklı bir mesele yani tahminimce ama belki başka bir durum vardır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Croc Skink'te konik yumurta yapısı doğal olanıdır belki? Hiç örnek yumurta fotoğrafları var mı?

Pütürlülük derken tam nasıl bilmiyorum ama benim Panter yumurtalarının da çoğunda kurak çatlamış toprak gibi girintili çıkıntılı bir yapı var. Gömülme malzemesi, ıslaklığı veya nem ile ilişkili olabilir bence, su kaynaklı bir mesele yani tahminimce ama belki başka bir durum vardır.

An ve an takip edilen örnek yumurta yok. İlk çıktığında çekilen fotoğraflar var, benimkiyle aynı.

Hoşuma gitmeyen taraf, aynı senin anlattığın gibi; kurak çatlamış girinti çıkıntı.

Bugün Kaan ve Sefa'da gördüler; belki benden daha iyi tasvir edebilirler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkçası yumurtanın şeklinden içinin olup olmadığı hakkında fikir beyan edilemeyebilir. Benim sapasağlam leopard yumurtalarının ilk partileri sağlam iken birden bozuldu. Ama benim kişisel düşüncem o yumurtadan birşey çıkacak. Umarım sağlıklı bir şekilde çıkar da görürüz yavrucağı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle ufaklıklara sahip olırsunuz inşallah ;)

Fotoğrafın paylaşıldığı siteyi buldum. Bir hayvanat bahçesi görevlisi tarafından üretilmemiş gördüğüm ilk "Croc Skink". Hem de galiba sadece 1 çift olarak kalıyor ebeveynleri. Ayrıca "incubator"de kuluçkalanmamış, yumurta kafeste kalmış ve adam hiç fark etmeden yavru çıkmış.  :şok: :şok: :şok: :sigara:

Üretmek için herpetolog/zoolog olmak, grup halinde beslemek veya hassas kuluçkalama yapmak gerekmediği kanıtlandı.  :laugh: Bekliyoruz yavruları Burak bey.  :nazar: ;(

http://www.reptileforums.co.uk/forums/lizard-pictures/363356-my-first-baby-red-eyed.html

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.