Jump to content
arowana heco

haqos canyon box 36 nano akvaryuma tuzlu su

Önerilen İletiler

Ufak çaplı bir tuzlu su akvaryumu kurmak istiyorum, elimde haqosun akvaryumu var ama mercan akvaryumu kurmak istediğimden ışığının yetersiz kalacağını düşünüyorum. Şöyle zoaların, poliplerin yani daha kolay bakılabilecek mercanların olduğu bir akvaryum kurmak istesem nasıl bir ışıklandırma önerirsiniz? suyu nasıl hazırlamalıyım? canlı kayalar filan kulaktan dolma bilgim var ama detaylı bir şey bilmiyorum malesef. Fikir verirseniz çok sevinirim  :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ona sunsun led ışık(120tl) akvaryemcom da olması lazım alabilirsiniz.En uygunu o olacaktır.

30 litre suya 1kg  tuz koyuluyor ona göre hazırlarsınız.2 kgda canlı kaya yeterli olacaktır.ps tunze 9001 olabilir

İbu akvaryum sizinkinden tunze 9001 ps koyulmuş.veya haftalık %25 su değişimi yaparsınız.

Musluk suyu kullanılmaz hiçbir şekilde.En iyisi arıtma o yoksa damacana

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzelmiş akvaryum, ben direk ps kullanmadan su değişimi yapmayı düşünüyorum. Ps ilerde inşallah :) benim akvaryum 14 litre, yarım kg tuz koysam yeterli olur sanırım. Arkadaşımın tuzlu su akvaryumuna kullandığı tuzdan alır eklerim markasını bilmiyorum. Işık dediğim mercanlar için yeterli diyorsanız hemen alabilirim. Acaba canlı olarak conch ve olursa 1 çift palyaço eklesem olur mu? Yoksa litresi yeterli olmaz mı? kaya ve kumda koyduğum zaman litre baya azalacak.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dediğim Işık yeterli olur.Pico resifimi inceleyin aynı ışık ;)kum ve kayaları koyduktan sonra 11 litre su alıyor benimki.Birde easy aqua sıcaklık kontrollü fan alın ;)

Palyaço en ufaklardan olur.1cmlik 2 tane..iconch mecburen koyacaksınız temizlik için.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.