Jump to content
KomutanIogar

Un Kurdu Böceklerinin Yumurtlaması

Önerilen İletiler

Merhaba un kurtlarım böcek evresine geleli 3 hafta oluyor ama hala larva yumurtlamadılar 

Yataklık olarak mısırunu ve kepekunu kullanıyorum ve 3 günde bi patates veriyorum 

odamın sıcaklıgı ortalama 20 derece ama hala mikro un kurdu göremiyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Böcek evresine geçtikten sonra çiftleşmeye başlamaları 7-10 gün sürer çiftleşme den sonra dişilerin gebelik süreside ortalama 10-15 gün ve yumurtladıktan sonra yumurtların çatlaması ve larva çıkmasıda aynı şekilde 10-15 gün sürer ve ayrıca larvaların yumurtadan çıktıktan sonra gözle görülmeside belirli bir süre alır

IMG_20220330_155647~2.jpg

yani böcek evresine geçtikten sonra senin mikro elde etmen ortalama 40-50 gün 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: KomutanIogar
      bufalo kurdu ve un kurdu üretimi arasında bi fark varmi varsa nedir
    • Yazan: Erastes
      100 tane mikro un kurdu sipariş etmiştim 10 gün önce elime geçti aralarında irili ufaklı çıktı ama genelde hepsi ideal boydaydı.. şimdi gelelim asıl meseleye benim 2 tane sling tarantulam var ve kurtlarda son 2 3 gündür aşırı kabuk atmalar arttı büyümeleri endişelendirmeye başladı beni böyle devam ederse slinglerime yem kalmıcak 15 20 gün sonra bende aldım bugün önüme yataklığı içlerinden ufak kalan son mikroları ayıkladım 30 40 tane ve büyümelerini yavaşlatmak için 9-10 derece arası soğuk olan bi odaya aldım (5 dereceye kadar sorun olmayacağını görmüştüm çoğu konuda hatta buzdolabından felan bahsedenler de olmuş ama o kadar risk almam) geri kalan yetişkinleride normal 25 26 derece oda sıcaklığında tarantulalarımla beraber pupa evresine kadar götürmek istiyorum.. sizce mantıklımı yoksa ekstra başka bi yol tavsiye eden olurmu

• Yazan: FutureMarker905
      Merhaba ben leopard gecko bakmayı düşünüyorum fakat canlı yemler konusunda sıkntı var canlı yemler kaçarsa ve evi böcek basarsa diye korkuyorum canlı yemleri nasıl saklamalıyım?
    • Yazan: yahiayavuz
      Merhabalar, ben yeni başladığım hobide sling tarantulalarım için mikro un kurdu temib ettim, her ne kadar hepsi gerekli küçüklükte olmasa da, elime ulaştılar ve bir kaç denemeden sonra en küçüklerinden korkmayıp yedirmeyi başardım. Ama bu kurtların büyüdüğünü hatta herekli büyüklüğe geldiklerinde pupa daha sonra böcek olduklarını biliyorum. Deneyimli ve bilgili arkadaşlardan öğrenmek istediğim, kurtları yataklık dışında ne ile ve ne sıklıkla beslersem daha yavaş büyürler ve ısoğuğu sevmedikleri ve gwlişimlerini yavaşlattığı için buzdolabına koyanlar varmış, ne kadar doğrudur bilmem ama yapmamı tavsiye edermisiniz? Gerçekten büyümemeleri lazım eğer büyür de pupa hatta böcek hallerine geçerlerse tarantulalarıma hiç bir yararı olmaz gider tavuklara veririm direkt. Görüşlerinizi bekliyorum! 

• Yazan: Eren Cemaloğlu
      Un kurdu üretmek istiyorsanız sınırsız canlı yem stoğu için ergin damızlık un kurdu böcekleri işinize yaracaktır kargo ile gönderim yapılmakta Ankara içi elden de olabilir.          WHATSAPP SİPARİŞ (0537 547 4628)

FİYAT TANESİ : 0,30 TL'DİR
      FİYAT 50 TANESİ : 15 TL'DİR
      FİYAT 100 TANESİ: 30 TL' DİR
      FİYAT 300 TANESİ: 90 TL'Dİr
      FİYAT 1000 TANESİ: 300 TL'DİR

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.