Jump to content

Önerilen İletiler

Canlım son deri değişiminde kuyruğunu ısırıyordu her deri değişiminde yapar bunu deriyi atmak için ben yardımcı olurum ıslak kulak pamuğu ile son değişiminden sonra kuyruğunda bi gariplik var göze batan sağlığı konusunda endişem var kuyruğunu sanki biri tutup çevirmiş orası iltihap yada ödem olmuş gibi görünüyor başına daha önce böyle birşey yada benzeri bir olay gelen varsa lütfen yardımcı olun

03C10C8F-FC22-4A3F-8D9A-E210E29B473C.jpeg

E25DEE00-F67F-480D-959F-8CDC5A41CB92.jpeg

5371960A-F064-4D58-8124-6C9ECFEDEEC2.jpeg

308616ED-CDD5-4561-8719-FC01126B56E4.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar, uzun süredir forumda aktif değildim. Post'u gördüm yazmak istedim. Veteriner vs değilim ancak sanki bir kaç deri değişiminde orada deri kalmış ve kurumuş gibi.. pek yapacak bir şey yok ucundaki kuruyan kısım zamanla düşecektir. Kuyruğun ucu eğer hala yara gibi ise oralara Terramycin ve türevi kremler sürülebilir. Geçmiş olsun, pek yapacak bir şey yok gibi görünüyor ancak canlının sağlığını veya hayat kalitesini çok değiştiren bir durum değil... 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Charnolooze, 18.06.2022 - 22:31 yazdı:

Canlım son deri değişiminde kuyruğunu ısırıyordu her deri değişiminde yapar bunu deriyi atmak için ben yardımcı olurum ıslak kulak pamuğu ile son değişiminden sonra kuyruğunda bi gariplik var göze batan sağlığı konusunda endişem var kuyruğunu sanki biri tutup çevirmiş orası iltihap yada ödem olmuş gibi görünüyor başına daha önce böyle birşey yada benzeri bir olay gelen varsa lütfen yardımcı olun

Konuyla alakalı zaten arkadaşlar gerekeni yazmış benim bi sorum olacak bu canlıyı ne ile besliyorsunuz sadece meyve püresi kullanarak mı veya canlı yem de kullanıyor musunuz beslemelerini ne kadar süreyle yapıyorsunuz multivitamin kaslisyum var mı 

Ve son olarak yaşadığı terra boyuna değil enine görünüyor bununla alakalı da bilgi verir misiniz? Yanlış anlamayın direk canlı hakkında hiç bir bilginizin olmadığını düşünüyorum en azından ölmeden yanlışınız varsa düzeltelim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sürüngenden pek anlamam ama orası çürümüş herhangi bir enfeksiyon kapmadan kuyruğu bıraktırmayı öneririm. Bakamıyacak durumdaysanız özelden iletişim numaranızı atın size yardımcı olalım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 20.06.2022 - 22:53 yazdı:

Konuyla alakalı zaten arkadaşlar gerekeni yazmış benim bi sorum olacak bu canlıyı ne ile besliyorsunuz sadece meyve püresi kullanarak mı veya canlı yem de kullanıyor musunuz beslemelerini ne kadar süreyle yapıyorsunuz multivitamin kaslisyum var mı 

Ve son olarak yaşadığı terra boyuna değil enine görünüyor bununla alakalı da bilgi verir misiniz? Yanlış anlamayın direk canlı hakkında hiç bir bilginizin olmadığını düşünüyorum en azından ölmeden yanlışınız varsa düzeltelim.

Canlı yem kullanıyorum henüz yavru olduğu için mikro un kurdu kullanıyorum d3 lü ve d3 süz kalsiyum kullanıyorum 2 günde bir yemleme yapıyorum gecko henüz yavru dikine bir terrariumum var fakat sürüngen onun içindeyken yemleri bulamıyor ve rahat edemiyor belli oluyo o yüzden bu terrariumu kullanıyorum burda daha aktif büyümesini bekliyorum diğer terrarimu kullanmak için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Un kurdu ile bu canlı büyümez bir hamamböceği türü edin veya repashy pangea vs bulman lazım. Youtubeda yabancı kanallarda kuyruğunu bıraktırman için yapman gerekenlerle ilgili içerikler var araştır ve o kuyruktan kurtulmasını sağla. ya da arkadaşların dediği gibi tecrübeli birine ulaş. 

Charnolooze, 22.06.2022 - 00:18 yazdı:

Canlı yem kullanıyorum henüz yavru olduğu için mikro un kurdu kullanıyorum d3 lü ve d3 süz kalsiyum kullanıyorum 2 günde bir yemleme yapıyorum gecko henüz yavru dikine bir terrariumum var fakat sürüngen onun içindeyken yemleri bulamıyor ve rahat edemiyor belli oluyo o yüzden bu terrariumu kullanıyorum burda daha aktif büyümesini bekliyorum diğer terrarimu kullanmak için

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Charnolooze, 22.06.2022 - 00:18 yazdı:

yavru crested geckolar günlük beslenmeli 2 günde bir besleme yapılmaz siz önünde bulundurum kendisi doyana kadar yer. Kuyruk kısmı ile ilgili bilgi verilmiş ancak canlı sağlıklı değil bu şekilde devam ederse canlının kurtulması zor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bino007, 25.06.2022 - 14:35 yazdı:

yavru crested geckolar günlük beslenmeli 2 günde bir besleme yapılmaz siz önünde bulundurum kendisi doyana kadar yer. Kuyruk kısmı ile ilgili bilgi verilmiş ancak canlı sağlıklı değil bu şekilde devam ederse canlının kurtulması zor.

Canlı kuyruğun yara olan kısmını kopardı kendisi kuyruğun kalan kısmı sağlıklı deri değiştirdiği için renkleri solgun görünüyor şuan daha iyi 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

belli ki deri değişimine dikkat etmiyorsun o yüzden kuyruk bu hale gelmiş bundan sonra parmak uçları ve gözlerindeki deriye atabilip atamadığına dikkat et başka sorunlar çıkmasın yemleri çeşitlendir un kurdunu bırak ve sık besle 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alkakazirgan, 24.06.2022 - 22:38 yazdı:

Un kurdu ile bu canlı büyümez bir hamamböceği türü edin veya repashy pangea vs bulman lazım. Youtubeda yabancı kanallarda kuyruğunu bıraktırman için yapman gerekenlerle ilgili içerikler var araştır ve o kuyruktan kurtulmasını sağla. ya da arkadaşların dediği gibi tecrübeli birine ulaş. 

Kuyruk sıkıntısı ortadan kalktı un kurdunu kullanma medenim aldığım kişinin önermesiydi ben de rahatsızım un kurdundan canlı küçük olduğu için bsf veremiyorum bsf larvasıyla beslemeyi düşünüyorum bir de canlı meyve püresi yemiyor bu yüzden sürekli böceklerle besliyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Charnolooze, 29.06.2022 - 06:39 yazdı:

Kuyruk sıkıntısı ortadan kalktı un kurdunu kullanma medenim aldığım kişinin önermesiydi ben de rahatsızım un kurdundan canlı küçük olduğu için bsf veremiyorum bsf larvasıyla beslemeyi düşünüyorum bir de canlı meyve püresi yemiyor bu yüzden sürekli böceklerle besliyorum

Ya crested kadar kolay yem yedirilecek püre yedirilecek canlı yok Allah rızası için kaç gündür kendimi tutuyorum tutuyorum da bu kadarı fazla siz bu canlıyı nasıl bi akılla gram araştırmadan aldınız gidip YouTube üzerinden bir iki video dahi izlerseniz crested mama yemeyince hafifçe burununa değdirdiğinizde onu yalayarak temizlediği için yemiş olacağını göreceksiniz eğer cidden şu canlıyı adam akıllı beslemeyecekseniz bilmiyorsanız yukarda bir arkadaş yazmıştı @gorukremine ulaşın sizden kurtarsınlar bu canlıyı. Cidden diğer arkadaşlar nasıl görüyor bilmiyorum ama ben sizin herhangi bir canlı sorumluluğu bakacak kapasite görmüyorum zaten attığınız görsellerde canlının ne kadar sağlıksız olduğu da ortada. Ve lütfen ama lütfen artık bi canlı almadan önce oturunda azıcık okuyun araştırın.

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 13 saat önce yazdı:

Ya crested kadar kolay yem yedirilecek püre yedirilecek canlı yok Allah rızası için kaç gündür kendimi tutuyorum tutuyorum da bu kadarı fazla siz bu canlıyı nasıl bi akılla gram araştırmadan aldınız gidip YouTube üzerinden bir iki video dahi izlerseniz crested mama yemeyince hafifçe burununa değdirdiğinizde onu yalayarak temizlediği için yemiş olacağını göreceksiniz eğer cidden şu canlıyı adam akıllı beslemeyecekseniz bilmiyorsanız yukarda bir arkadaş yazmıştı @gorukremine ulaşın sizden kurtarsınlar bu canlıyı. Cidden diğer arkadaşlar nasıl görüyor bilmiyorum ama ben sizin herhangi bir canlı sorumluluğu bakacak kapasite görmüyorum zaten attığınız görsellerde canlının ne kadar sağlıksız olduğu da ortada. Ve lütfen ama lütfen artık bi canlı almadan önce oturunda azıcık okuyun araştırın.

Kardeşim emin ol senin bildiklerini ikiye katlarım eğer burnuna değdirdiğimde yeseydi yemiyo demezdim burnuna sürünce yere sürüp temizliyo bsf larvası yada hamam böceği türleri büyük olduğu için veremiyorum tek seçenek mikro un kurdu gelip burda boş tatava yapma istersen seviyeli şekilde ne biliyosan anlatırsın forumumuzu yaparız gereksiz konuşucaksan git bilmeyen arkadaşlarına falan anlat youtubeden 2 video izleyip burda tatava yapma

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba 

Gözlemim kadarıyla açılan konu forum özelliği taşımaktan çıkmış bariz tartışma ve kavga durumu oluşturuyor bu yüzden elimden geldiğince ufak bir müdahelede bulunmak istiyorum.

Kişilerin söylemler karşısında tavır ne olursa olsun kendini düzgünce savunması doğaldır.Bunun dışındaki söylemlerde bulunan kişiler uyarılacaktır ve gerekirse forumdan uzaklaştırılacaktır.

Fikrimce zaten konunun açılmasına sebep olan durum ortadan kalkmış görünüyor.Bunun dışında da konu hakkında bilgisi olan yardımcı olmak isteyen arkadaşlar zaten yardımcı olacaktır. 

İyi forumlar.. 

• Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Canlının son durumu bu bazı dallamalar sorunun benimle ilgili olduğunu düşünüyor kendi kadim bilgilerini esas alarak kötü baktığımı düşünen arkadaşlar içiniz rahat olabilir 

A61B8CAA-825A-4EFE-B886-F53ED1DFBEE1.png

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bak gülüm zaten birbirinizi kaydedisinizden ne halt olduğunuz belli üstüne ey aklı selim yüce mahlukat eğer dediğin gibi ulvi bir bakıcı olsan yüce bir varlık olsan o canlının kuyruğu o halde mi olurdu bi düşünsene demek ki cahilliğin Allah'ını yapmışsın daha deri değişiminin ne olduğunu nasıl işlediğini deri parçalarının kalınca uzuv kaybına sebep olacağını bilemeyecek kadar uzaksın canlıdan kalkıp burda boş boş konuşma bana.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Charnolooze, 04.07.2022 - 22:07 yazdı:

Canlının son durumu bu bazı dallamalar sorunun benimle ilgili olduğunu düşünüyor kendi kadim bilgilerini esas alarak kötü baktığımı düşünen arkadaşlar içiniz rahat olabilir 

A61B8CAA-825A-4EFE-B886-F53ED1DFBEE1.png

Mesajları hakaret vs içerdiği için arkadaşa cevap vermeyecektim ancak raporladığım halde modlar kaldırmamayı tercih ettiğine göre cevabını vereyim. Öncelikle dallama dediğin insanların bilgi ve fikirlerine muhtaçsın ki bu konuyu açıp "lütfen yardımcı olun" yazıyorsun. İnsanlara "senin bildiklerini ikiye katlarım", "2 video izleyip tatava yapmayın" diyebilmen için bu canlının bu halde olmaması gerekiyor. Yavru canlının kuyruk bırakması anlık gelişebilen gayet olağan bir şeydir ancak kuyruğun bu hale gelmesi bilgisiz, tecrümesiz, canlı bakımı bilmeyip ihmal edicek birinin elinde bulunduğunu net bir şekilde gösterir. Pek çok kez üretim yaptım ve crested gecko yavrusunun yumurtadan ilk çıktığı andan itibaren hamam böceği ile kolaylıkla beslendiğini biliyorum. Sen inatla aksini iddia ederek un kurdu ile beslemeye devam ediyorsun. Ben başka canlı yem denediğine bile inanmıyorum. Bilgisiz, tecrübesiz ve canlı bakımından anlamayan arkadaş un kurdu ile beslemeye devam ettiğin sürece bu canlının gelişimi minimum olacak ve sorunlu olmaya devam edicek, ama umrunda da değil zaten. Bu bakım rehberleri pek çok yerde senelerce denenmiş, yazılmış, konuşulmuş basit şeyler. Ancak anlamak ve uygulamak için dallama olmamak gerekiyor. Rehberleri düzgün oku, düzgün uygula. Dallamalığı da kes.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
alkakazirgan, 2 saat önce yazdı:

Mesajları hakaret vs içerdiği için arkadaşa cevap vermeyecektim ancak raporladığım halde modlar kaldırmamayı tercih ettiğine göre cevabını vereyim. Öncelikle dallama dediğin insanların bilgi ve fikirlerine muhtaçsın ki bu konuyu açıp "lütfen yardımcı olun" yazıyorsun. İnsanlara "senin bildiklerini ikiye katlarım", "2 video izleyip tatava yapmayın" diyebilmen için bu canlının bu halde olmaması gerekiyor. Yavru canlının kuyruk bırakması anlık gelişebilen gayet olağan bir şeydir ancak kuyruğun bu hale gelmesi bilgisiz, tecrümesiz, canlı bakımı bilmeyip ihmal edicek birinin elinde bulunduğunu net bir şekilde gösterir. Pek çok kez üretim yaptım ve crested gecko yavrusunun yumurtadan ilk çıktığı andan itibaren hamam böceği ile kolaylıkla beslendiğini biliyorum. Sen inatla aksini iddia ederek un kurdu ile beslemeye devam ediyorsun. Ben başka canlı yem denediğine bile inanmıyorum. Bilgisiz, tecrübesiz ve canlı bakımından anlamayan arkadaş un kurdu ile beslemeye devam ettiğin sürece bu canlının gelişimi minimum olacak ve sorunlu olmaya devam edicek, ama umrunda da değil zaten. Bu bakım rehberleri pek çok yerde senelerce denenmiş, yazılmış, konuşulmuş basit şeyler. Ancak anlamak ve uygulamak için dallama olmamak gerekiyor. Rehberleri düzgün oku, düzgün uygula. Dallamalığı da kes.

Merhaba

Kullanıcıya zaten gerekli uyarı yapıldı fotoğrafta da gördüğünüz gibi uyarısı hesabında da bulunmakta.Dilerseniz kendinizde girip kontrol edebilirsiniz. 

Screenshot_20220706-165847339_1.jpg

Konu hakkindaki tutum devam ettiği için konu kilitlenecektir. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Ardacan
      İş yerimizin içinde buldum. Kesinlikle uçamıyor kanatlarını kontrol ettim bir sıkıntısını göremedim yavru diye düşünüyorum. Kutuya koyup gözetimimde olacak açık bir alana bıraktım, hiçbir yuva, gelen giden kuş, ötme vs. olmadı bende iş dönüşünde yanımda getirdim. Muhabbet kuşlarımla aynı kafese koymak yerine ( 1 kafesim var) ve zaten fazla kalmasını planlamadığım için (uçana kadar) kutuya koydum içine kapak ile su koydum kuş yemim var fakat yiyebilir mi bilmiyorum ne vermek ne yapmak lazım? Olabildiğince sıcak tutucam haşlanmış yumurta, kuş yemi falan vermeyi denicem bilenler varsa yardımcı olur musunuz. Ayrıca lütfen "keşke doğasına bıraksaydınız" ,"yuvası vardır" ,"bıraksanız annesi babası gelip ilgilenirdi" gibi yorumlar yapmayın. Dediğim gibi zaten bekledim aradım ama ne gelen oldu nede bi yuva bulabildim.

VID_20231004_200826.mp4
    • Yazan: ozciris
      Arkadaşlar yavru gecko iin beslenmesi nasıl olmalı. günde kaç yem vermeliyim veya her gün vermeli miyim. bunun dışında kalsiyum tozunu ne sıklıkla kullanmalıyım, D3 kalsiyum tozu mu yoksa normal kalsiyum tozu mu kullanmalıyım farkı ne. Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    • Yazan: alperentozer
      Geckom sabah uyandığımda deri değiştirmişti sadece kafasının üstünde kalmıştı bende cımbız yardımıyla ona yardım ettim kafasının üstündeki büyük parçayı aldım ve bi sorun yoktu aksama kadar gece eve geldiğimde gözü kapalıydı açamıyordu öğlen oldu hala aynı hareket ediyor fakat görmüyor önünü gözü tamamen kapalı lütfen yardım edin 
    • Yazan: dogu
      Geckom yumurtladı, yumurtaları bakabilen birine teslim etmek istiyorum. Nasıl bakacağımı bilmiyorum, internetten araştırdım ama benim karşılayabileceğim şeyler değil. Yumurtalar döllenmiş mi emin değilim ama bakabilen, üretici birine teslim etmek istiyorum. Ankarada yaşıyorum elden verebilirim yumurtaları.
    • Yazan: dogu
      Merhaba, bir leopard geckom var, edineli yaklaşık bir hafta oldu, aldığım kişi daha önce yumurtaladığını söyledi ancak ben üretim amaçlı değil, pet olarak edindim. Geldiği günden beri besleme yapmaya çalışıyorum ama yemiyor. Cımbız ile beslemiş aldığım kişi, kendi başına gidip yemediğini, cımbızla manuel beslediğini söyledi, bir haftadır her gün deniyorum ancak yemek yemedi, teraryumunda saunası, su kabı, yemlerin olduğu bir kap ve mağarası bulunuyor, ısıtıcı sipariş ettim ancak daha gelmedi ben de geçici olarak sıcak su torbası ile teraryumunu ısıtmak gibi bir çözüm buldum, ne kadar işe yarıyor bilmiyorum, un kurdu ve morio ile denedim ancak yemeyi reddediyor. Ne önerirsiniz? Teşekkür ederim. (Edindiğim ilk leopard gecko dolayısı ile yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum) 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.