Jump to content
Frkanylmaz

Leopard Geckomda Gariplik Var Hasta Mı

Önerilen İletiler

Aşırı yağlı besliyorsanız muhtemelen yağ bezesi oluşmuş, çok sorun değil biraz çeşitliliği arttırıp yağlı besinleri azaltmanız daha iyi olacaktır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Onlorot, 9 dakika önce yazdı:

Aşırı yağlı besliyorsanız muhtemelen yağ bezesi oluşmuş, çok sorun değil biraz çeşitliliği arttırıp yağlı besinleri azaltmanız daha iyi olacaktır.

Biraz yabancı kaynaklardan araştırma yaptım ingilizcemin yettiği kadar sanırım lemon frost cinslerde genetik bir tümörmüş hayati olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi bulamadım 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lemon frost morphu ise tümör olabilir. Lemon Frostlar deri hastalıklarına daha yatkınlar genetik olarak. Sadece yağ veya kalsiyum bezesi de olabilir. Kalsiyum ne sıklıkla veriyorsunuz ve canlı yem olarak neler iile besliyorsunuz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eğer tümörse ölüme kadar gidebilir diye biliyorum ama kalsiyum veya yağ bezesi ise tedavisi kolay. Un kurdu ve kalsiyum vermeyi kesebilirsiniz.

tarihinde Bulut Mercan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Frkanylmaz, 4 saat önce yazdı:

IMG-20220707-WA0003.thumb.jpg.5c0779850eef2b2d1b908177c3b62b65.jpgIMG-20220707-WA0004.thumb.jpg.842bdfa063c2ccaa53e70df650d797d7.jpgÇene altında beyaz bi şey var sorunu nedir tam olarak 

Canlı lemon frost galiba. Yazık bu canlıyı üretmek de alıp beslemek de bu hobide büyük sorun. Renginden dolayı alıp besliyorsun uz. Ama bu canlılarda tümör oluyor. Ya da sonradan çıkıyor ve tedavisi yok. Geçmiş olsun. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lemon frost canlılar *kesinlikle* tümöre yakalanacaklardır ve bunun sonu ölüme kadar gidecektir. Geçmiş olsun diyemiyorum, cehaletinizden kaynaklı bir durum olduğu için siz bile bile bunu göze almışsınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EvaGeckos, 6 dakika önce yazdı:

Lemon frost canlılar *kesinlikle* tümöre yakalanacaklardır ve bunun sonu ölüme kadar gidecektir. Geçmiş olsun diyemiyorum, cehaletinizden kaynaklı bir durum olduğu için siz bile bile bunu göze almışsınız.

Hocam kesinlikle demek doğru mudur?

İnstagramda bi üretici var , isim vermiyim biliyosunuzdur zaten lemon frost canlılar satıyor kendisi , onunla konuştum kesinlikle olacak diye bir şey yok dedi ve çoğunlukla 2-3 yaşından sonra ortaya çıkıyormuş bu tümörler. Sizin de lemon frostlarla ilgili fikrinizi alabilir miyim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EvaGeckos, 12 dakika önce yazdı:

Lemon frostlara ait çok bilgim yok ücret karşılığında da almadım hali hazırda bir tane daha var zaten bunu sahiplendim sahibi ailesel sorunlardan ötürü bakamıyordu canlı yem vesaire rengine aldanıp almadım yani, emanet can o yüzden yapılacak bir şey varsa yapmak için yardımınızı istedim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bulut Mercan, 12 saat önce yazdı:

Hocam kesinlikle demek doğru mudur?

İnstagramda bi üretici var , isim vermiyim biliyosunuzdur zaten lemon frost canlılar satıyor kendisi , onunla konuştum kesinlikle olacak diye bir şey yok dedi ve çoğunlukla 2-3 yaşından sonra ortaya çıkıyormuş bu tümörler. Sizin de lemon frostlarla ilgili fikrinizi alabilir miyim?

Evet. Kesinlikle %100 ihtimalle lemon frost canlılar tümöre yakalanacaklardır. Tümör bu canlının renk pigmentleri ile bağlantılı olduğundan dolayı oluşuyor. Yani kurtulması imkansız. İlla ve illa oluşacak. Genelde 1 yaşından sonra ortaya çıkıyor. 
   Bu tümörler normal pıtırcıklardan hallice büyük veya renk olarak anomali veya ikisi birlikte şekilde olabiliyor. Genellikle şişkin göz kapaklari ve boyun veya karin ici kisimlarinda pitirciklar ilk göze çarpan sorunlar oluyor. 
  Bu tümörler görsel olarak fark ediliyor ama asıl sorun içten meydana geliyor. Minik bir pitircigi var ama sorun olmaz diye düşünmeyin. Bu tümör iç organlara yayilip canlinin istahini kapatiyor. Zaten yurtdisinda uretilmesi *yasaklanan* bu canlı morphu , onlarin deneyimlerine göre istah kapanmasindan sonra hizli bir sekilde kilo verip en gec 1 ay sonra ölüm ile sonuclaniyor. Bu yuzden son lemon frostlarini istahlari kapanana kadar beslediler ve istah kapandiktan sonra veteriner hekim ile uyuttular. 

Göz göre göre üretilmesini ben desteklemiyorum. Renk pigmentine bağlı bu tümör kaçınılmaz bir son ve tüm vücuda yayılabilen özellikte.

https://www.nature.com/articles/s41598-020-62828-9

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
EvaGeckos, 23 dakika önce yazdı:

Evet. Kesinlikle %100 ihtimalle lemon frost canlılar tümöre yakalanacaklardır. Tümör bu canlının renk pigmentleri ile bağlantılı olduğundan dolayı oluşuyor. Yani kurtulması imkansız. İlla ve illa oluşacak. Genelde 1 yaşından sonra ortaya çıkıyor. 
   Bu tümörler normal pıtırcıklardan hallice büyük veya renk olarak anomali veya ikisi birlikte şekilde olabiliyor. Genellikle şişkin göz kapaklari ve boyun veya karin ici kisimlarinda pitirciklar ilk göze çarpan sorunlar oluyor. 
  Bu tümörler görsel olarak fark ediliyor ama asıl sorun içten meydana geliyor. Minik bir pitircigi var ama sorun olmaz diye düşünmeyin. Bu tümör iç organlara yayilip canlinin istahini kapatiyor. Zaten yurtdisinda uretilmesi *yasaklanan* bu canlı morphu , onlarin deneyimlerine göre istah kapanmasindan sonra hizli bir sekilde kilo verip en gec 1 ay sonra ölüm ile sonuclaniyor. Bu yuzden son lemon frostlarini istahlari kapanana kadar beslediler ve istah kapandiktan sonra veteriner hekim ile uyuttular. 

Göz göre göre üretilmesini ben desteklemiyorum. Renk pigmentine bağlı bu tümör kaçınılmaz bir son ve tüm vücuda yayılabilen özellikte.

https://www.nature.com/articles/s41598-020-62828-9

Teşekkür ederim yanıtınız için. Yurtdışında yasak olduğunu bilmiyordum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Bir mucize (desteklenmeyen

Öncelikle nesillerdir lemon frost üretip tümör görmeyen tanıdığım 1 kişi var o da çok nadir bir durum şöyle bir lemon frost un tümörü yoksa ve eşinin de olmazsa yavruya geçmez böylece birkaç nesil sonra yavrular tümör ile baş etmez ama bu çok mucize bir durum ben ege abiden iyi bilmem tabi ama yinede 1 tanıdığım nesillerdir tümörsüz üretim yapıyor ama bende ÜRETİLEMEMESİ taraftarayım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.