Jump to content
Emre_zr

Ankara Canlı Yemden Alışveriş Yaparken Iyi Düşünün!

Önerilen İletiler

Daha önce de çok defa Ankara canlı yemden sorun yaşayanlarin şikayetlerini duydum. Şimdi ben de yaşadığım sorunu yazayım. Hatta bir keresinde 1 kg civarı un kurdu almıştım ve un kurtlarini üstün zekalarini kullanarak soğan filesinde koyup kolilemislerdi ve kurtlarin cogu kutudan kaçmıştı. Soğan filesine un kurdu koymak hangi üstün zekalinin işiydi merak ettim. Diğer konu da fazla miktarda yavru madagaskar hamam böceği almıştım. Yavruyken bir fark yoktu ancak orta boya geldiklerinde madagaskarlarin yarısında ufak bir fark çıkmaya başlamıştı. Şimdi besleme yaparken farkettim ki bu farklı dediklerimin bazıları adult olmuş ve 1 cmlik farklı bir hamam bocekleriymis meğer. Ankara canlı yemden alışveriş yapmayın arkadaslar. Müşteri memnuniyeti diye birşey yok. Eleman zaten insanlarla nasıl konuşması gerektiğini bilmiyor hatta bu konuda çok kişiden şikayet duydum.

Şimdi Madagaskar sandığım böceklerin yarısı adult olunca bu ne olduğunu anlamadığım böcek türüne dönüşecek. Yem olarak ta kullanmaya değecek birşey değil küçücük birşey.

Ankara canlı yemin yalamaları buraya doluşupta boş boş konuşmasın lütfen. Yaşadığım herşeyi yazdım buraya.

IMG_20220822_105132_1.thumb.jpg.0c62a6d2791c2db210e94985c538b391.jpg

IMG_20220822_105103.thumb.jpg.ab7faf0ae8f1357612d1b6eb2b70aa83.jpgIMG_20220822_105146.thumb.jpg.e2014567ca1f1eac71d965efab67f5d4.jpg

• Like 5

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adam madagaskarlara başka böcekleri karıştırıp yollamış bana. Meyveleri islayip satan manav gibi iş yapıyor. Hadi araya birkaç tane karışsa dicem ki birkaç tane araya kaçmış birşey olmaz. Ama yarısını da başka böcek koyup yollamazsin be. Herhalde yavruyken yem yapacak diyip parasını alıp başka birşey gönderdi anlamam diye. Nerden bilsin hepsini damızlık yapmak için aldığımı 😀

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
siemespi, 5 dakika önce yazdı:

Canlı lobster hamam böceği 

Madagaskar parası alıp en ucuzlardan birini yollamış yani 😀 bildiğin dolandırıcılar ya

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikle un kurallarını sogan filesini koymuyoruz istdan özel dikin file torba diktirip içine yumurta kartonu koyup o şekilde yolluyoruz sebebine gelince yaz aylarında aşırı sıcakta adres teslim veya sube teslimde araç içinde sıcakta dağıtılma esnasında bu kurtlar o sıcağa dayanamadıgı için ölüyor olmaması için bu sekilde fire torba yaptırıp daha rahat nefer almasını sağlıyoruz bu şekildeki gönderimlerde hiç ölüm yaşanmamıştır 2 mesele sipariş nosu nedir bilmiyorum ne zaman ne aldın bilmiyorum almış oldugun sipariş numarasını veya tarihini bana watsap dan yazsan zaten bakıp yanlış ise de doğru isede takibini yapıp sonuçlandırırız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Erenank, 33 dakika önce yazdı:

Bu da gönderilmiş olan un kurdunun müşteri tarafından sağ salim alınıp teşekkür fotoğrafı (soğan cuvalı değildir)

Screenshot_20220822-184423_WhatsApp.jpg

1. Bu resmin aynisindan ben de göndermiştim. Balkonda her yer küçük un kurdu doluydu. Filenin deliklerden geçmiş ve kutudan çıkıyorlardı arabanın içine dokulmuslerdi. Eve gidince direk balkona attım. Resmi atınca paketleme hatası yaptığını kabul edip bir sonraki siparişte dikkat edelim dedin, kimse satıcı hatasından dolayı tekrar 20 TL kargo parası vermek zorunda değil. Sırf bunun için kimse tekrardan siparişte vermez. 

2. Alınan madagaskarlarin yarısı lobster çıkacak kadar bir hata yapilamaz. Birkaç tane araya karışsa tamam olabilir. Ama büyüdüklerinde yarisi lobster çıkıyorsa (ki lobster sipariş etmediğim halde) bunda bir artniyet ararım ben.

3. Ben de ticaret yapan biriyim. Müşteriyle askerlik arkadaşınmış gibi konuşulmaz. Bu konudan şikayeti olan tek ben değilim. Forumlarda ve çevremde bununla ilgilide çok şikayet duydum. Sipariş yüklüyse güzel güzel konuşulup, sipariş az olduğunda baştan savarmış gibi bir konuşma şekli yoktur. Özellikle yaşı küçük kardeşlere karşı.

4. Elimde bir sipariş takip numarası diye birşey yok çünkü sadece kargo takip numarası gönderiyorsun. 3 ay önce verdiğim siparişin takip numarasını da bulamam. Gerekte yok zaten. Sen aciklamani yaptın ben de aciklamami yaptım. Sipariş verecek arkadaşlar bu sorunları görüp ona göre sipariş versinler diye bu paylaşımlar. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kargoları taşıyan yurt içi kargo müdele etme şansım  yok 

siteden almış olduğunuz sipariş mail veya kayıtlı alışveriş ise sipariş numaranız çıkar 

Kim olursa olsun selam vermeden konuya başlamam yoğunluktan dolayı mesaj yeri daha hızlı sipariş için arayan arkadaşlara beslediği canlıya uygun yem için yardımcı olmak için sorarım ben 10 tl lik ürünü bile kargo maliyeti 5 tl tutmasına rağmen kargo yapıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selam dostlar bir çok takipçimizi Ankara canli yeme yönlendiriyoruz ve kendi canlilarimizida oradan aldığımiz suplementler ve canlı yemler ile besliyoruz paketlemede bir sorun yaşanmadik ve şikayet almadık bu gune kadar. ufak pürüzler illaki olabilir benim bir siparişim de file ile geldi fakat hiç ölü yoktu geldiği gibi oluşturduğum alana aldim sorun olmadı geldikten sonra canlı yemleri sonuçta bir kutuya kaba alıp yaşam alanı hazırlamak lazım bir hobici aldığı canlı yemleri geldiği şekilde tutmaz zaten. Kimseyi savunmak için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın çalıştığımız bir çok yer ve kişiye nazaran kiyasladigimda buradan yaptığımız alışverişlerden oldukça memnunuz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
kerem.ucar, 2 saat önce yazdı:

Selam dostlar bir çok takipçimizi Ankara canli yeme yönlendiriyoruz ve kendi canlilarimizida oradan aldığımiz suplementler ve canlı yemler ile besliyoruz paketlemede bir sorun yaşanmadik ve şikayet almadık bu gune kadar. ufak pürüzler illaki olabilir benim bir siparişim de file ile geldi fakat hiç ölü yoktu geldiği gibi oluşturduğum alana aldim sorun olmadı geldikten sonra canlı yemleri sonuçta bir kutuya kaba alıp yaşam alanı hazırlamak lazım bir hobici aldığı canlı yemleri geldiği şekilde tutmaz zaten. Kimseyi savunmak için yazmıyorum yanlış anlaşılmasın çalıştığımız bir çok yer ve kişiye nazaran kiyasladigimda buradan yaptığımız alışverişlerden oldukça memnunuz

Savunman bittiyse çekilebilirsin kardeşim arkadaşının yanına 😀 üyelik boyunca bu konuya msj atmışsın sadece 😀👍 ben kurtlar kaçtı diyorum sen ölü yoktu diyorsun 😀 ben tek şikayetçi ben değilim diyorum sen şikayet almadık diyorsun 😀 bukadar kendinizi ele vermeyin salak değil bu insanlar 👍

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-2 kez mecburiyetten sipariş vermem gerekmişti, ürünlerde sıkıntı çıktığını hatırlamıyorum ama müşterisiyle konuşmayı bilmeyen birisi gerçekten. Whatsapptan bikaç soru sorsanız azarlar gibi cevap vermeye başlıyordu. 3 yıl falan oluyor belki, o zamandan beri hiç yol alamamış demek ki.

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuşma tavrı ve üslubu için söylediklerinize fazlasıyla katılıyorum. Verdiğim 2 siparişte ben de hamam böceklerin kaçmış olması durumunu yaşamıştım maalesef. Özensiz bir kutulama şekli olduğunu gördüm ve bu durum için haddime mi bilmem ama ufak bir yorum yapmak isterim:

-Piyasada bulunan 2-3 canlı yem satıcısı olması sebebiyle müşteri üzerinde oluşan çaresizliği kullanarak müşterileri hor gören satıcılardan birisi...

• Like 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu sektörün az olmasından kaynaklı esnaflığın e sini bile bilmeyenlere mecbur kalmamızdan dolayı bu tavırlar 2 yıl önce fiyat konusunda yorum yaptığım için tartıştık o günden beri hiç bir şekilde ticarettim olmadı bende sorun bendemi diye kendime soruyordum demekki herkeze aynıymış

• Like 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.