Jump to content
ywz

Yaşam Alanında Mantar Oluşumu Hk.

Recommended Posts

Herkese merhaba,

Sling olarak aldığım T canlım için cam kavanoz içerisinde bir yaşam alanı oluşturmuştum. Havalandırma için sadece kavanoz kapağında delikler bulunmaktadır. 7 aydır bu alan içerisinde ve 2 kez kabuk attı. Ancak dün fark ettim ki nemlendirme yaptığım bölgede zeminde 1-2 cm. boyutlarında bir tane mantar oluşmuş. Canlıyı yeni bir yaşam alanına aldım. Fakat sormak istediğim; mantarın canlı için bir sakıncası var mıdır? Oluşumu canlı için zararlı mıdır? 

Şimdiden teşekkürler.

Tam da bu yüzden kavanozda canlı bakmıyoruz. Cam yerine pleksi/plastik gibi nispeten delinmesi kolay malzemeler kullanılıyor. Suyun buharlaşması için kapağa, içerideki havanın sirküle olması için de yanlara çapraz havalandırma delikleri açılır. Mantarların tarantulalara zararlı olduğuna dair bir şey duymadım, sonuçta sadece hareketli yemlerle besleniyorlar fakat mantarın sporları ileride sıkıntı çıkarabilir temizlemenizde fayda var. 

örnek teraryum havalandırmaları:IMG_20220911_203452.jpg

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.