Jump to content
AkrepBey

Tarantulam Yeme Atlıyor Ama Yemiyor Kapmıyor

Önerilen İletiler

Merhabalar a.geniculata türü sub adult tarantulam morio kurduna ilk tepki olarak atliyor ama maalesef yemiyor abdomeni bayagi bir küçük kaldi ve bulundugu teraryumda stresli oldugunu düsünüyorum 1-2 günlügüne yogun bakim ünitesine aldim(bu aksam) ölü yem koydum herhangi bir sorun teskil eder mi yoksa 1-2 gün stresi azalir olù yemleri yer kendini toplayabilir mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AkrepBey, 37 dakika önce yazdı:

Merhabalar a.geniculata türü sub adult tarantulam morio kurduna ilk tepki olarak atliyor ama maalesef yemiyor abdomeni bayagi bir küçük kaldi ve bulundugu teraryumda stresli oldugunu düsünüyorum 1-2 günlügüne yogun bakim ünitesine aldim(bu aksam) ölü yem koydum herhangi bir sorun teskil eder mi yoksa 1-2 gün stresi azalir olù yemleri yer kendini toplayabilir mi ?

Yoğun bakıma almanız stresi azaltmaz geri terrasına koyup yem denemeye devam edin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gorukremin, 16 dakika önce yazdı:

Yoğun bakıma almanız stresi azaltmaz geri terrasına koyup yem denemeye devam edin.

Normal terrasında morionun ilk hamlede üstüne zıplıyor ama yemiyor sonra herhangi bir tepki olmuyor morio torufun içine dalmaya başlıyor … ölü yem koymayı mı deneyeyim ? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
AkrepBey, Şimdi yazdı:

Normal terrasında morionun ilk hamlede üstüne zıplıyor ama yemiyor sonra herhangi bir tepki olmuyor morio torufun içine dalmaya başlıyor … ölü yem koymayı mı deneyeyim ? 

Ölü verirsen yer sorun olmaz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
gorukremin, 7 saat önce yazdı:

Ölü verirsen yer sorun olmaz.

Juve iken bıraktığım ölü un kurtlarını ağ örüp ağın içine koyuyordu ölü yemediği takdirde ne yapabilirim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Abdomen bayağı küçüldü derken resim atar mısın? Ayrıca yoğun bakım stres atma durumu için değil deathcurl durumu için yapılır. Canlı yem yemiyorsa zorlama 2-3 gün sonra tekrar denersin. Ayriyetten canlının teraryumda strese girdiğini düşünmenin nedeni nedir? Ayrıca tarantulalar genellikle canlı yem ile beslenir. Eğer ölü yem arıyorsan yem düştüğü an titreşimden dolayı hamle yapıyordur, bulamayınca da geri çekiliyordur. Ölü yem yemez demiyorum ancak önceliğin her zaman canlı yem olsun. (tarantulalar titreşimle avlarını tespit edip avlar) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 11 dakika önce yazdı:

Abdomen bayağı küçüldü derken resim atar mısın? Ayrıca yoğun bakım stres atma durumu için değil deathcurl durumu için yapılır. Canlı yem yemiyorsa zorlama 2-3 gün sonra tekrar denersin. Ayriyetten canlının teraryumda strese girdiğini düşünmenin nedeni nedir? Ayrıca tarantulalar genellikle canlı yem ile beslenir. Eğer ölü yem arıyorsan yem düştüğü an titreşimden dolayı hamle yapıyordur, bulamayınca da geri çekiliyordur. Ölü yem yemez demiyorum ancak önceliğin her zaman canlı yem olsun. (tarantulalar titreşimle avlarını tespit edip avlar) 

Eve geçtiğim zaman fotoğrafını atayım 

çok halsiz hareketler sergiliyordu canlı yem ile besliyorum her zaman ama yemediği zamanlar (sadece üstüne atlayıp sonrasında yemediği )  için ölü bırakıyordum (torfun içine girmesin diye) un kurdu morio vs . 
üstüne atlayıp da kaçma durumu yok üstüne atlıyor sonra herhangi bir harekette tepki vermiyor ısırıp yemiyordu son zamanlarda ben de bir sorun mu var anlam veremedim 

streste olduğunu düşünme sebebim

yeme duygusu yok sadece her şeye strike yapıyor (A.geniculata) ve sonrasında direkt bombalamaya başlıyordu yemek için mi atlıyor tehdit olarak mı algılıyor anlayamadım elimdeki dubialar uygun boyutta değil şu anda o yüzden de morialarla beslemeye çalışıyorum 

tarihinde AkrepBey tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim düşüncem 2 ihtimal var

1: Kabuk atacak olabilir. 

2: yem vereceğin zaman terrayumunu açarken fazla strese sokuyor olabilirsin.

Ama düşüncem muhtemelen kabuk atacaktır. Canlı en son ne zaman kabuk attı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 2 saat önce yazdı:

Benim düşüncem 2 ihtimal var

1: Kabuk atacak olabilir. 

2: yem vereceğin zaman terrayumunu açarken fazla strese sokuyor olabilirsin.

Ama düşüncem muhtemelen kabuk atacaktır. Canlı en son ne zaman kabuk attı ?

11 haziran  son kabuk zamanı ama sonrasında doğru düzgün beslenmedi (çoktan kabuğa gitmesi lazımdı )ben kabuğa gideceğini düşünmüyorum eve geçince fotoğrafını atayım 

küçük abdomenle kabuğa gitmesi bir sorun olur mu ?

kabuk attığı zamanki hali

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer dediğin gibi sub adultsa ve 11 Haziran'da kabuk attıysa 4 buçuk ayda tekrar kabuk atacağını düşünmüyorum (eğer dişiyse tabi). Ama erkekse bilemem, erkekler hızlı büyüyor ancak sub adult erkek 4 buçuk ayda kabuk atar mı bilemiyorum. Sonuçta sling canlı değil bu. Canlının resmi varsa ve cinsiyetini biliyorsan burdan bizimle paylaşman daha iyi olur

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 7 dakika önce yazdı:

Eğer dediğin gibi sub adultsa ve 11 Haziran'da kabuk attıysa 4 buçuk ayda tekrar kabuk atacağını düşünmüyorum (eğer dişiyse tabi). Ama erkekse bilemem, erkekler hızlı büyüyor ancak sub adult erkek 4 buçuk ayda kabuk atar mı bilemiyorum. Sonuçta sling canlı değil bu. Canlının resmi varsa ve cinsiyetini biliyorsan burdan bizimle paylaşman daha iyi olur

Videosunu yukarıda paylaştım şimdi eve geçiyorum yeni fotoğrafını çekerim sub adult bir A.geniculatanın (hızlı büyüyen bir tür) ne kadar sürede kabuk atması gerekir değişiklik göstersede ortalama bir şey söylenebilir mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 26 dakika önce yazdı:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayvan gayet sağlıklı görünüyor abdomenin küçük kaldığına neye göre karar verdin? Canlının cinsiyetini sanırım bilmiyorsun. Belki canlı erkektir ve abdomen boyutu normaldir, sana bu yüzden canlının cinsiyetini sormuştum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Emre_zr, 5 saat önce yazdı:

Hayvan gayet sağlıklı görünüyor abdomenin küçük kaldığına neye göre karar verdin? Canlının cinsiyetini sanırım bilmiyorsun. Belki canlı erkektir ve abdomen boyutu normaldir, sana bu yüzden canlının cinsiyetini sormuştum.

Cinsiyeti dişi …

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: rengoku
      Merhaba l3 vagans tarantulam mağarasının önünü toprakla kapattı ve 3 gündür dışarı çıkmıyor yaklaşık 2 hafta önce kabuk attı sanırım erkek, bunu neden yapıyor olabilir torfta veya teraryumda bir sıkıntı olduğunda mı yapıyorlar yoksa kabuk değiştirmek için mi ? ne kadar süre sonra endişelenmem gerek (başlık ironi)

a7d56334-39fb-44dc-96db-f2a0fbfbc084.jfif
    • Yazan: rengoku
      Merhabalar, yaklaşık 1 ay kadar önce yavru bir tarantula edindim. Tarantulam kabuk değiştirdi ve biraz büyüdü yaşam alanını orantılı şekilde büyütmek istiyorum ama taban malzemesiyle alakalı bir sıkıntı çekiyorum(daha doğrusu aklıma takılan bağzı şeyler var).Hindistan cevizi torfu bulamadım büyük ve tanıdığım bir petshopa gittim orda talaş kullanabilirsin dediler bende biraz talaş satın aldım. L3 bir vagans için talaş kullanmam sıkıntı yaratır mı yani nem tutma konusunda ve canlıya rahatsızlık verir mi 
      yanıtlarsanız çok mutlu olurum ilk canlım ve forumda yeniyim
    • Yazan: eneskalayli
      Selamlar herkese,

Mümkünse İstanbul içerisinde Lasiodora Parahybana öncelikli yer türlerinden en fazla l8 canlı arayışındayım. Yoğunluklu araştırmamı Parahybana üzerine yapmış olduğum için öncelikli olarak parahybana istiyorum fakat önerileriniz doğrultusunda farklı türlere de yönelmem mümkün. Daha önce karınca ve mantis besledim. Tarantula konusunda uzun zamandır isteğim var fakat bilgim yetersiz kalacağı için cesaret edip almıyordum. Artık yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum, güzel bir çocuk edinmek istiyorum fakat elde edebileceğim kanalları bilmiyorum.

Bu arkadaşları nerelerden elde edebiliriz nasıl fiyatlar ödemek makuldur, bilgilendirebilrseniz çok memnun olurum.

Keyifli hobiler...
    • Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

• Yazan: Furkiiiiii
      Dostlarım L3 olana kadar çok güzel besleniyordu L3 olunca beslenmeyi bıraktı yemiyor sizce sorun nedir?(Türü=T.Vagans)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.