Jump to content
Guest Tatar

Terrarium Hangi Ölcülerde Olmali

Önerilen İletiler

Guest Tatar

Yeni baslayacagim ve 3 tane Monocentropus balfouri sling almayi düsünüyorum. Acaba Terrarium büyüklügü hangi ölcülerde olmali ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5*5lik mika kutular veya tahlil kapları L1-L3 için uygundur sonra kademeli olarak 10cmlik 0,5 litrelik kare saklama kabı vb. gibi büyük boylara geçebilirsin. Hafif yüksek bi kap kullanıp içeriye ağ yapabilecekleri dal gibi şeyler koyarsanız güzel bi yuva yapabilirler, toprağı çok koyunca genelde tünel kazıyorlar.

tarantulove_-20221117-0003.jpg

L1'ler 5*5*10luk baharat kabında (internette bulamadım)

tarantulove_-20221117-0002.jpg

Muhtemelen L5'ler tahlil kabında.(7 ay sonra) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hizli cevap icin tesekkür ederim.  Vucüt uzunlugu 1,5-2 cm civari yani yaklasik olarak L4 yada L5 oluyor galiba kesin bilmiyorum ama. Ben bunlara bir Terrarium almayi düsünüyorum ama erken mi acaba bu boyutlar icin. 

ravenouscortex, 6 dakika önce yazdı:

5*5lik mika kutular veya tahlil kapları L1-L3 için uygundur sonra kademeli olarak 10cmlik 0,5 litrelik kare saklama kabı vb. gibi büyük boylara geçebilirsin. Hafif yüksek bi kap kullanıp içeriye ağ yapabilecekleri dal gibi şeyler koyarsanız güzel bi yuva yapabilirler, toprağı çok koyunca genelde tünel kazıyorlar.

tarantulove_-20221117-0003.jpg

L1'ler 5*5*10luk baharat kabında (internette bulamadım)

tarantulove_-20221117-0002.jpg

Muhtemelen L5'ler tahlil kabında.(7 ay sonra) 

tarihinde Tatarr tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sub-adult olduklarında 30*20*18lik teraryum yaptırmıştım, benimkilere biraz büyük geldi ama üç tane için uygun olur. Sizin de o zamana kadar saklama kaplarıyla devam etmenizi öneriyorum çünkü pleksiglas teraryumlar biraz pahalı.

tarantulove_-20221117-0004.jpg

egoterraya yaptırmıştım instagram sayfasında bulabilirsin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ravenouscortex, 2 dakika önce yazdı:

Sub-adult olduklarında 30*20*18lik teraryum yaptırmıştım, benimkilere biraz büyük geldi ama üç tane için uygun olur. Sizin de o zamana kadar saklama kaplarıyla devam etmenizi öneriyorum çünkü pleksiglas teraryumlar biraz pahalı.

tarantulove_-20221117-0004.jpg

egoterraya yaptırmıştım instagram sayfasında bulabilirsin.

Acikcasi yurtdisindayim ve fiyatlar burada cok pahali degil exo terra marka Terrariumlar felan baya uygun fiyatli. O yüzden birazda güzel bir Terrarium düsünüyorum bir kap yerine o yüzden hangi ölcülerde almaliyim onu bilmiyorum. 20x20x20 lik bir Terrarium cok cok büyük mü gelir dersiniz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Tatarr, 20 saat önce yazdı:

Acikcasi yurtdisindayim ve fiyatlar burada cok pahali degil exo terra marka Terrariumlar felan baya uygun fiyatli. O yüzden birazda güzel bir Terrarium düsünüyorum bir kap yerine o yüzden hangi ölcülerde almaliyim onu bilmiyorum. 20x20x20 lik bir Terrarium cok cok büyük mü gelir dersiniz ?

sling canlılara arkadaşın dediği gibi mika kap benzeri şeylerle başlayın o boyda teraryumlar iyice büyüdükleri zaman alısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.