Jump to content
Hyonoz

Tarantulam Neden Yemiyor Olabilir

Önerilen İletiler

1hafta önce aldığım l2 tarantulam neden yemiyor anlamadım her türlü denedim un kurdunu ikiye böldüm verdim kafasını kopartıp verdim küçük boylu vermeyi denedim yine yemedi yanında dolaşıyor fakat yemesiyle ilgili bir hareketlenme yok kargo stresinden dolayı mı acaba veya yerini mi yadırgıyor diye düşünüyorum EFC13C52-D955-487B-8ABA-7B8CB9A1A527.thumb.jpeg.1a5e4faa88ce234657bfaff6ac52b440.jpeg

42C26FDD-02AB-4BA2-87EB-AAAEE2976899.jpeg

A2B334B3-0BDF-4BEE-866F-DD1BE1733D6C.jpeg

45028803-D210-40E1-A313-77A423051B5B.jpeg

tarihinde Hyonoz tarafından düzenlendi
yazım yanlışı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saklama kabında bakmanızı önderirim. Yem konusunda öldürüp koyun 5-6 saat sonra bakın yemezse kabuk atacaktır sıcak alanda kabuk atmasını beklersiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kürdan kabı numune kabı gibi bir şeyde bakabilirsiniz sos kapları açılıp kapanırken çok sarsılıyor strese sokuyor 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, Bir saat önce yazdı:

kürdan kabı numune kabı gibi bir şeyde bakabilirsiniz sos kapları açılıp kapanırken çok sarsılıyor strese sokuyor 

kürdan kabı çok derin değil mi ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, 3 saat önce yazdı:

kürdan kabı çok derin değil mi ?

Torfunu fazla koyarsın o zaman derin olmaz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 3 dakika önce yazdı:

hepsini torf doldurmanıza gerek yok 

beslemesi kolay olur yemi almam gerekirse diye demiştim. bir de torf olarak çiçek torfu kullanmam bir sıkıntı yaratır mı?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çiçek torfu kullanman sıkıntı olur onun yerine hindistan cevizi torfu kullan senin beslediğin türe onu öneririm çünkü gübreli toprak,çicek torfu çeşitli hastalık ve parazit barındırabilir bu da canlı için risk olabilir işini şansa bırakma.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, 12 dakika önce yazdı:

beslemesi kolay olur yemi almam gerekirse diye demiştim. bir de torf olarak çiçek torfu kullanmam bir sıkıntı yaratır mı?

Ama bahsettiğim torftan bulamazsan seltop diye çiçek torfu var onu kullanabilirsin diğer markaları önermem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aro07, 28 dakika önce yazdı:

Çiçek torfu kullanman sıkıntı olur onun yerine hindistan cevizi torfu kullan senin beslediğin türe onu öneririm çünkü gübreli toprak,çicek torfu çeşitli hastalık ve parazit barındırabilir bu da canlı için risk olabilir işini şansa bırakma.

önerebileceğin bir marka var mı? 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer çiçek torfundan bahsediyorsan seltop diye marka var içinde katkı maddesi yok %100 doğal ve nemi uzun süre hapsediyo

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Aro07, Şimdi yazdı:

Eğer çiçek torfundan bahsediyorsan seltop diye marka var içinde katkı maddesi yok %100 doğal ve nemi uzun süre hapsediyo

yok hayır işimi riske atmak istemiyorum hindistan cevizi torfu alayım diyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, 2 saat önce yazdı:

yemi almak için vs sos kabından çok farkı yok kazıyolarsa ortadan ezip verebilirsiniz 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, hayatimdaki ilk tarantulayi ben de bir ay once aldim, sling l1di. Ayni boyle bir hafta icinde 100 kere yemek vermeyi denemistim ve yememisti, lutfen birazcik kendi haline birakin bir kac gun karanlik bir yerde tutun minciklayip durmayin, sonra bir tane yem atip kapatn yine ellemeyin bir gun sonra da yemediyse alirsiniz kurdu ve yine aralikli sekilde denersiniz, ben boyle yaptim ve yemeye basladi artik hep yiyor atinca

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yem atıp bırakmak pek iyi değil ölü atılacaksa yapılabilir ama canlısını bırakmamalısınız yemezse o sırada almalısınız 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 34 dakika önce yazdı:

yem atıp bırakmak pek iyi değil ölü atılacaksa yapılabilir ama canlısını bırakmamalısınız yemezse o sırada almalısınız 

kafası kesik bir şekilde bırakıyorum genelde ertesi gün de alıyorum. bir de cocopeat olarak hangi markayı önerirsiniz kürdan kabına alıp torfunu bir tık fazla koymayı düşünüyorum kendisi de kazıyor bazen çünkü

tarihinde Hyonoz tarafından düzenlendi
ekleme

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, Bir saat önce yazdı:

kafası kesik bir şekilde bırakıyorum genelde ertesi gün de alıyorum. bir de cocopeat olarak hangi markayı önerirsiniz kürdan kabına alıp torfunu bir tık fazla koymayı düşünüyorum kendisi de kazıyor bazen çünkü

Tre..yolda var, teraryum canlilari icin yaziyor hatta biraz aratip bulabilirsin, icerigi temiz ben kullaniyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, 3 saat önce yazdı:

genta marka öneririm 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hyonoz, 1 saat önce yazdı:

l2 canlıma bufalo kurdu vermem bir sıkıntı yaratır mı? ona göre sipariş vericem

hayır, verebilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

canlımın neden yemediğini çözmüş bulunmaktayım. kurdu attığımda üstüne doğru hareketleniyor, fakat kurdun hareketlerinden dolayı kaçıyor, harketsiz olduğunda ise hiç yönelmiyor. nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olabilir misiniz?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
SALÇA, 9 dakika önce yazdı:

Biraz daha küçük kurt at öyle dene. 

hepsinde aynı tepkiyi aldım. bufalo kurdu siparişi verdim onları bekliyorum belki daha iyi olur.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hyonoz, 1 dakika önce yazdı:

hepsinde aynı tepkiyi aldım. bufalo kurdu siparişi verdim onları bekliyorum belki daha iyi olur.

Olabilir. Umarım halledersin sorunu.

• Sad 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.