Jump to content
CyBeRr

Dişi Panter bir çok kez ısırılma

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar dün yeni Panter çiftim geldi. Erkek çok sakin bir bukalemun ama Dişi tam bir vahşi. Bence yol stresi vs sebeplerden dolayı bu halde yakında düzelecektir diye düşünüyorum ama şuan tam bir canavar Dün benimle birlikte olan herkesin tadına baktı Buğra'nın kanını bile emdi

Çok daha fazla merak ettirmeden videoyu paylaşayım.

Not: Videodaki el bana ait. Ve en yumuşak ve hassas yeri ısırdı psikopat

Videoyu silmişim o Yüzden instagram üzerinden link paylaşıyorum :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir ıssırılma vakasında daha buluştuk  :yanındakinegülme: Yahu videoda resmen gözleriyle seni takip edip uygun ıssırma anını belirliyor gibi :D Amacı direk belli, sadece anını kolluyor şımarık  :laugh: İyi ki fazla silkelememişsin, ben refleks olarak yapıyorum çok acımasa bile. Diş izleri de net çıkmış, demek daha büyük olsa oralardan delecek  :şok:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İzliyorum, izliyorum bıkmıyorum ya.  :laugh: Çok cins bu. :testere:

Normalde bukalemunlar tehlikeli bir canlı yaklaşınca şişer, vücutlarının yan tarafını gösterip ağızlarını açarlar. Kendilerini büyük ve tehlikeli göstermeye çalışırlar. Çok yaklaşırsanız da kafalarıyla vururlar veya ısırırlar. Bu dişi ise direkt yaklaşan herşeyi ağzı açık kovalıyor ve uzaklaşmazsan yakalayıp hunharca ısırıyor, kenetleniyor, defalarca ısırıyor.  :şok: :tar:

Çoğunluk savunmacıyken bu çok saldırgan, avcı bir buki. En azından yüksek stres altındayken böyle.  :arştır:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben 5-10 güne düzeleceğini düşünüyorum hoş düzelmese de böyle de kabul ederiz seve seve özellikle eşim psikopat olunca daha çok seviyor. Eşimi dün 6-7 kere ısırdı

Uzun versiyonu da vardı videonun anı kovalayıp en ummadığın anda yapıştırıyor çeneyi :) bir de kenetleyip bırakmıyor 4-5 kez ısırıp kenetliyor. Zor ayırdık dün parmak aramdan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir ıssırılma vakasında daha buluştuk  :yanındakinegülme: Yahu videoda resmen gözleriyle seni takip edip uygun ıssırma anını belirliyor gibi :D Amacı direk belli, sadece anını kolluyor şımarık  :laugh: İyi ki fazla silkelememişsin, ben refleks olarak yapıyorum çok acımasa bile. Diş izleri de net çıkmış, demek daha büyük olsa oralardan delecek  :şok:

Benim parmağı yakaladıktan sonra 10-15 saniye bırakmadı ve 5-7 kere kuvvetlice ısırdı ağzıyla tuttuğu yeri ama anca kanattı. Dişleri körpe herhalde yoksa çok daha güçsüz çeneli Kuhl's Gecko bile ısırdı mı mengene gibi kalıyor ve çıkardığında her dişin girdiği yerden kanama oluyordu azcık. Geckoların dişleri daha sivri muhtemelen, bukalemun ise kas kuvvetiyle böceklerin kabuklarını ezip kırıyor.  :sigara:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim parmağı yakaladıktan sonra 10-15 saniye bırakmadı ve 5-7 kere kuvvetlice ısırdı ağzıyla tuttuğu yeri ama anca kanattı. Dişleri körpe herhalde yoksa çok daha güçsüz çeneli Kuhl's Gecko bile ısırdı mı mengene gibi kalıyor ve çıkardığında her dişin girdiği yerden kanama oluyordu azcık. Geckoların dişleri daha sivri muhtemelen, bukalemun ise kas kuvvetiyle böceklerin kabuklarını ezip kırıyor.  :sigara:

Aslında arka dişleri oldukça iri. (Sürekli ağzını açan bi bukalemun olunca herşeyini inceleyebiliyorsun ) ama bizi daha çok ön dişleri ile ısırdığı için pek sıkıntı olmuyor.

Zaten şuan istanbulda olduğum için teraryumuna alamadım henüz. Teraryumuna koyduktan sonra bi 10 gün ele almayıp alışmasını bekleyeceğim. Yol stresi filan derken yavrucak çok korkar olmuş

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bana özel eğitilmiş gibi geldi  :tar:

SAS komandosu :dog: :dog:

Bunların yavruları da böyle olur genetik çeker demedi demeyin. Tamam stres mutlaka var ama hayvanın ruhunda var, bakışlarından belli  :yanındakinegülme: Ülkeyi komando panterler basacak önümüzdeki dönem demektir  :matrix:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu canlıları gözümüz korksun diye paylaşıyor akıllı olun mesajı veriyor birde arkadaşı var brkfrt ondada bir monitör var çete bunlar. Pitbull a yol kesen tiplerden.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben sakinleşir diye düşünüyorum ama bakalım kısmet :)

Teşekkürler en psikopatını bana layık gördüğünüz için.

(Yanlış anlamayın gerçek anlamda teşekkür ediyorum :) psikopat candır)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu canlıları gözümüz korksun diye paylaşıyor akıllı olun mesajı veriyor birde arkadaşı var brkfrt ondada bir monitör var çete bunlar. Pitbull a yol kesen tiplerden.

O cücüğün ısırmasından ne olacak bukalemun alt tarafı, monitöre bekleriz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yemi yediğini görmedim ben varken yemiyor. Çekirgeyi de kızdırıp ağzını açtırıp öyle veriyorum. Hatta dün elimde 1 saat ağzında çekirge ile bekledi. Ben bir ara uyuyakalmışım. Uyandığımda hala aynı pozisyonda elimde duruyordu kafese koyarken de ön ayaklarını dala koyar koymaz geri dönüp bana hamle yapıyor. Saldırmaya programlanmış pitbull resmen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yemi yediğini görmedim ben varken yemiyor. Çekirgeyi de kızdırıp ağzını açtırıp öyle veriyorum. Hatta dün elimde 1 saat ağzında çekirge ile bekledi. Ben bir ara uyuyakalmışım. Uyandığımda hala aynı pozisyonda elimde duruyordu kafese koyarken de ön ayaklarını dala koyar koymaz geri dönüp bana hamle yapıyor. Saldırmaya programlanmış pitbull resmen

Sen varken yememesi normal, özellikle dişiler çekingen ve tedirgin oluyor her konuda. Bu psikopat olunca daha da fena. Çok strese sokma, kaptan besle bence. :) Veya cımbızla/dala koyunca dilyle yakalayıp da seni gördüğü sürece yutmuyorsa odadan çık yutana dek. Kap daha kolay gibi.  :sigara:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Zaten kaptan besliyorum genelde ama biraz da kilo alsın diye ekstra veriyorum öyle çekirge :) çekirgeye daha çekimser bakıyor zaten Morio da yedi 3-5 tane. Dışkılaması da normal şuan için sıkıntısız gidiyor yavrucak ile. Agresif olması da benim açımdan problem değil ama o çok stres yapıyor ona üzülüyorum. Zaten zorunda kalmadıkça kafesinde rahat bırakıyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim dişide çekirge yemeyi an itibariyle kesti. Tartara yiyor çekirge yemiyor

Hangi dişi?

Seninkilerde keyif yoksa Montia damat kabul döneminde gibi şuan. Deneyelim senin bir erkekle istersen. :sigara:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun yaw, ısırıkların derinliği biraz daha artmış görünüyor bakalım ileriki dönemde neler bekliyor :laugh: K9 eğitiminde kullanılan kolluklardan filan almalı şimdiden kanımca...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.