Jump to content
egzotikturkiye_canliyem

Yeni sahibini beklerken yavrularımız oldu :)

Recommended Posts

rica etsem  canlının  yavrusuz  hali  varsa  bir  kac  ustten  ve  yandan  foto  eklermisiniz  net  görüntü  olursa sevinirim

maşallah  yavrulara  asya orman  akrebi  pedersi  bu  boyda  yavru  verebilecegini  sanmıyorum  sinek  dev  degilse  yanılmıs olmıyım :)  işin  aslı  benzetemedimde  heterometrus  türlerinden  bir  cogunu  besledim  en  ufagı  10  cm  di  ama  bu  boyda  adult  sadece  bir  tür  akrep  biliyorum  orman  akrebi  evet  ama  h.p.  degil :)

rica etsem  canlının  yavrusuz  hali  varsa  bir  kac  ustten  ve  yandan  foto  eklermisiniz  net  görüntü  olursa sevinirim

maşallah  yavrulara  asya orman  akrebi  pedersi  bu  boyda  yavru  verebilecegini  sanmıyorum  sinek  dev  degilse  yanılmıs olmıyım :)  işin  aslı  benzetemedimde  heterometrus  türlerinden  bir  cogunu  besledim  en  ufagı  10  cm  di  ama  bu  boyda  adult  sadece  bir  tür  akrep  biliyorum  orman  akrebi  evet  ama  h.p.  degil :)

Selamlar,

Canlı zaten daha yavru diye biliyordum ama bu boyda yavrulayınca bende çok şaşırdım :)

Doğumdan 1 ay önceki hali aşağıdadır..

IMG_1967.jpg

cuce  bir  tür  oldugunu  zannediyorum kesin  olmamakla  birlikde euscorpius  alt  gruplarından  biri  olabilir . aslında  eminim  bunu  size yurt  dısınndan  yollıyanda  bilmiyodur  bilse  bile  su bır  kesin  tanıdır  yollanan  akreplerin  yuzde  9o ı  dogadan toplama :)  ben  4  ithalat  yaptım  dişi  bir  scaber  için  malesef . her  aldıgım da  çift  halindeydi  sonucda  elimde 7  erkek  1  dişi  scaberim  oldu :) 

müsayıt bir  zamanda  detaylı  bakıcam  resimlere  mesajlarım  varsayım  dır  şimdilik