Jump to content
barisd34

dişi erkeği yedi ?

Önerilen İletiler

Siz tecrübesizsiniz muhtemelen ilk deneyiminiz olduğu için bunun olması normal.Ayrıca hiçbir zaman başarılı çiftleşme olacak diye bir kural yoktur.Her zaman kumar gibi ve dişinin yeme ihtimali var.Dişinin yeterince doymamış olması ihtimali var bir çok neden var ama denemekten yılmayın.Dişiyi daha çok besleyin :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Siz tecrübesizsiniz muhtemelen ilk deneyiminiz olduğu için bunun olması normal.Ayrıca hiçbir zaman başarılı çiftleşme olacak diye bir kural yoktur.Her zaman kumar gibi ve dişinin yeme ihtimali var.Dişinin yeterince doymamış olması ihtimali var bir çok neden var ama denemekten yılmayın.Dişiyi daha çok besleyin :D

bugün ikinci ciftlestirme denemem aslında :) ilkinde başarılı oldu

diğer ciftte böyle oldu nedense. Bu arada dişinin terasini yenilemistim acaba onunla ilgili olabilir mi ;)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çiftleştirmek senin neyine barış.  :laugh:

sen erkeği getir bana dersin abiii :D

barış bu işi biliyor arkadaş  :yanındakinegülme:

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dişi yi normalden az besleyin çiftleşme öncesi .

Mümkün mertebe  kabuk atma zamanı 1 ay dan fazla olmasın

Teraryum düzeni ve  nem sıcaklık  etkendir

Son olarak adult erkeğin    zaten hazır olduğu aşikar  beklemeniz  gereken tepkiyi dişi  de Arıcaksiniz dişi  istekli hareketler sergilemeden ciftlestirmede  başarısızlık normaldir

Olası aksilikler

Kokon curuyebilir

Dişi  kokonu  yiyebilir

Dişi  kokon yapmadan  kabuk atabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pardon ben doymuş bir canlının kolay kolay her etrafındaki şeye av gözüyle bakmayacağını düşündüm.Peki neden dişiyi az besliyoruz daha istekli olsun diye falan mı ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pardon ben doymuş bir canlının kolay kolay her etrafındaki şeye av gözüyle bakmayacağını düşündüm.Peki neden dişiyi az besliyoruz daha istekli olsun diye falan mı ?

kokon süreci yerine kabuk sürecine  girmemesi için . dişinin  erkegi yemesi aclıkla toklukla alakasız bir durum . dişi cok istekli olsada tok olsada yiyecegi var sa yiyor .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rosea dişisi erkeği yemiyor zaten. Yedi derken öldürüyor anlamında kullanmıştır muhtemelen. Karnını doyurmak için öldürmüyor yani :))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Rosea dişisi erkeği yemiyor zaten. Yedi derken öldürüyor anlamında kullanmıştır muhtemelen. Karnını doyurmak için öldürmüyor yani :))

evet  ayaklarını yemez  :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kokon süreci yerine kabuk sürecine  girmemesi için . dişinin  erkegi yemesi aclıkla toklukla alakasız bir durum . dişi cok istekli olsada tok olsada yiyecegi var sa yiyor .

dişinin hazır olduğunu tam olarak nerden anlariz abi :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dişinin hazır olduğunu tam olarak nerden anlariz abi :)

( Yeterli buyuklukde ve kabuk donemi yaklasmamissa ) Dişi  bazen hazır olsada tepki vermez yani erkeğin isteğine karşılık  hiç kipirdamadan durabilir . Her türün farklı farklı belirli hareketleri var . yer tünel ağaç  hatta bu grupların içindeki  turlerin bile . Yer türlerinde  ise biraz daha farklı dışı ataker hareketler sergileyebilir  bu isteksiz olduğu anlamına gelmez .

Kapalı bir geniş  bir  ortamda '' çiftleşme kabini '' erkek dişi nin kokusunu zaten alıp  ona doğru ilerliye çek . Dişi de aynı zamanda çiftleşme istiyen erkeğin kokusunu alır.  Böyle bir durumda  en mantıklı is dısiyi  kapalı  erkeği ise  yerinden çıkarıp izlemek gözlemlemek  gerek . Dişi tamamen hareketsiz ve erkek yaklaştığında atak tarzında tepki veriyorsa hazır değildir . Hazır olan ve istekli olan çiftler ilk 5/10 dakika çok yavaş nazik hareketler sergiler etrafındaki kimseyi umursamaz '' kavga eden kedilerin  odaklandığı gibi '' ve erkek dısiyi altına gireceği uygun bir pozisyona çeker . Gerisi malum işler . Dişinin çiftleşme öncesi ve sonraki Genital Bölge açıklığı  deyisir . Emin olmadığın durumda alttan fotoğraflarsin önce ve sonra.

Önemli olan şimdiki dönemi . Sana olabilecek sorunlari  diğer  posta yazdım . Bunlara dikkat edersen birazda sansliysan . Bol yavru bir sezona girebilirsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dişiler çiftleşmeye istekli olup olmadıklarını erkeği ilk farkettiği andan itibaren belli ediyorlar. Tabiki tecrübeyle sabit olarak bunun ayrımını yapmak biraz dikkat gerektiriyor. Eğer dişi çiftleşmek istemiyorsa yeterli müdahalede bulunamadığınız takdirde erkeğin yem olması kaçınılmaz bir durum. Dişinin yeterli doygunlukta olmasıda bunu etkilemiyor. Başarılı bir çiftleşme sonrasında erkek zaten son sürat olay mahalinden uzaklaşır !!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Son  satır  biraz Muallak  sanki fikret . Bazi turler peşinden kosturdugu dişinin peşinden de gidebiliyor çiftleşme sonrası . Her  gurubun farklı  tepkileri hareketleri var . ☺

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

başarılı çiftleşme sonrası genel olarak biraz uzaklaşırlar. Sonrasında mudahele edip ayirmazsanız tabiki tekrar dişinin peşinden gitmesi normal. Buda ölüme yol almak gibi birşey oluyor zaten !!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

başarılı çiftleşme sonrası genel olarak biraz uzaklaşırlar. Sonrasında mudahele edip ayirmazsanız tabiki tekrar dişinin peşinden gitmesi normal. Buda ölüme yol almak gibi birşey oluyor zaten !!!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.