Jump to content
baransurek9

BILGILENMEM LAZIM

Önerilen İletiler

Fotoğraf var mi?

Türü nedir?

Şuan verdiğiniz ve geçmişte verdiğiniz yemler neler?

Baktığınız ortam nasıl? (Varsa Fotoğraf)

Spot ve Uvb var mı?

Bunları cevaplarsanız daha sağlıklı bilgiler verilebilir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yemen bukalemunu

Suan un kurdu veriyorum cekirge veremiyorum kaciyor cekirgeden korkuyor gibi ortamdan yana sikintj yok teraryumu konforlu ve bol yesillikli uvb kullaniyorum yaklasik gunde 12 saat

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Diğer soruları da yanıtlarsanız daha sağlıklı olur.

Ama genel olarak Bukalemunlar subadult adult boylarda bir süre yemden kesebiliyorlar. Ama ihtiyaçları kadar olan yemi yerler. Benim adult erkek Nosy be pantee de son 1 aydır toplamda 4-5 çekirge yemiştir. Ama hala formu yerinde. Erkek Yemen de hemen hemen aynı. Yani çok dert etmemek gerek. Ben arada bir sinir edip ağzını açtırıp, ağzına çekirge tutturuyorum.

Özellikle erkekler bu şekilde. Dişilere ise genelde yem yetişmiyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladim fakat benimki sinirlenmiyor da bahsettiginiz seyi biliyorum fakat benim yemen sinirlenmiyor yani o sekilde ben de denemeyi dusundum fakat benimle oldugundan beri ne sesini duydum ne de afresiflestigini

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Spot ışığı da vardır herhalde değil mi? Gereğince ısınamayıp sindirim yapamadığından da kaynaklanabilir yem yememesi. Ama dediğim gibi dert edilecek bir durum değil. Spotu ve dolayısıyla ısıyı yükseltmeyi ve Morio kurdu vermeyi deneyebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuya direk dahil oldum ama benim Joker de yem yemiyor. Çekirge aldım ilk gün bi kaç tane yedi sonrasına yemiyor. Aynı partideki yavrular ne kadar bilmiyorum ama kendisi 84 gr normal mi ki?

Aynı şeyler seninki için de geçerli. Bende iki yemen dişi var doyduklarını görmedim. Ama erkek pek yemiyor uzun süredir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladim fakat benimki sinirlenmiyor da bahsettiginiz seyi biliyorum fakat benim yemen sinirlenmiyor yani o sekilde ben de denemeyi dusundum fakat benimle oldugundan beri ne sesini duydum ne de afresiflestigini

Yüksek bir bardak tarzı kapta morio koyun sayılı adetlerde. Açlık duyduğunda yiyecektir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.