Jump to content
arowana heco

Sahibinden.com ilanları

Önerilen İletiler

Arkadaşlar selam herkese, yerel bukalemun satanları gördükçe şikayet ediyorum ve satanlara mesaj atıyorum. Genelde küfürlü cevaplar alsamda baya bi işe yarıyor attığım mesaj. Hemen ilanı kaldırıyorlar.  Sizede tavsiyem gördüğünüzde suç olduğunu söyleyin yetiyor :) yazık hayvanlara perişan haldeler :kötü: umarım doğaya bırakıyorlardır.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende her seferinde şikayet veya mesaj atıyorum. Hatta bazen Akdeniz bukalemunu buldum ne yapmalıyım diye arayanlar da oluyor. Onlara da doğaya bırakmalarını tavsiye ediyorum. %80 i bırakıyor muhtemelen ama inat edip canlının canına sebep olanlar da olmuyor değildir. Maalesef kanayan yaramız doğadan bulup beslemeye çalışmak. Çok üzülüyorum Akdeniz bölgesindeki bukalemunların haline. Biri bıraksa diğeri alıyor evine.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

+1 :( belki bu şekilde bir kaçının hayatını kurtarıyoruzdur.

Beslemek için yakaladıklarını hiç sanmıyorum yasal olmadığını duyunca bırakıyorlardır diye düşünüyorum. Geçenlerde balık ve kıymayla Lacerta viridis -di sanırım- beslediğini iddaa eden birine sms yoluyla ulaştım 1 saat sonra baktığımda kaldırılmıştı.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben bir adama anlattım doğadan toplama bukalemunların geri salınması gerektiğini adam bana bahçemde buldum sanane nereye şikayet edersen et diyor bazen böyle salaklarda oluyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saçma sapan cevap verenler oluyor, küfür edenlerde oluyor ama genelde kaldırıyolar. Daha bugün 2 ilanı kaldırttım. İlk başta doğadan mı yakaladınız diye soruyorum. Hepsi evet diyo. Daha sonra bu bir suç ilanı kaldırmazsanız sizi şikayet etmek zorunda kalıcam, mesajınızıda kanıt olarak sunarım diyorum. Hemen kaldırılıyo  :cool: çoğu çokuk çocuk ya da kırolar zaten. Yazdıklarından, tavırlarından belli ediyolar kendilerini. Ciddi ve saygılı bi dil kullanırsanız yeterli olur bence :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arowana heco, 30.07.2016 - 23:56 yazdı:

Arkadaşlar selam herkese, yerel bukalemun satanları gördükçe şikayet ediyorum ve satanlara mesaj atıyorum. Genelde küfürlü cevaplar alsamda baya bi işe yarıyor attığım mesaj. Hemen ilanı kaldırıyorlar.  Sizede tavsiyem gördüğünüzde suç olduğunu söyleyin yetiyor :) yazık hayvanlara perişan haldeler :kötü: umarım doğaya bırakıyorlardır.

böyle bir davranışta bulunduğunuz için sizi ödüllendirmek lazım şahsen ben takdir ediyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.