Jump to content
Sign in to follow this  
Günah Keçisi

50 lt akvaryum canli onerisi

Recommended Posts

En sonunda 50 litre akvaryumu kurdum, tropikal tatli bi sey yapmak istiyorum su an icin 2-3 inci gurami ve 5-6 tane neon dusunuyorum, 50 litreye biraz fazla olabilir diye sizlerden de oneri bekliyorum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abi bence bol bitkili ve saklanma yerleri olan bir akvaryumda karidesler çok rahat saklanır ve çoğalırlar.Hem saklanamayan yavrular yem olur ve popülasyon düzenli artar.http://www.akvaryum.com/Tatlisu/ belki bu siteyi biliyorsundur abi neredeyse tüm akvaryum canlıları var bitkilerde dahil bence gözüne hoş gelen türleri belirle sonra ihtiyaçlarını iyice karşılayabileceğin tür veya türleri gidip akvaryumcudan edin.Sana önerim biotop akvaryumu oluşturman.Çok uyumlu ve güzel gözüküyor biotoplar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Karides bitkili akvaryumlarda tek başına besleniyor genelde üretim hedef alındığından. Ancak tam takır üretme amacınız yoksa küçük, yetişkin karidesleri yiyemeyecek asidik veya az alkali su balıkları besleyebilirsiniz (küçük tetralar, rasboralar, küçük daniolar, küçük barblar gibi). Balıklar illa ki yavru karidesleri veya yiyebilecek ağıza sahiplerse yetişkin karidesleri biraz yiyeceklerdirler ama bol bitkili, saklanma yerli bir akvaryumda nüfusları artmaya devam edecektir muhtemelen, çok fazla balık yoksa. Bir de ne kadar kolay ve hızlı üreyen bir karides türü olduğu önemli soylarının devamı konusunda. :)

Galaxy Rasbora, Danio erythromicron, Celestichthys margaritatus gibi çok küçük ağızlı türler yumurtadan yeni çıkmış karidesleri bile pek yemeyebilirler hatta ancak hem bulunmaları zordur hem hassas türlerdirler. Kalem Balıkları da küçük ağızlı olduklarından daha az tehdit oluştururlar karidesler için.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepistes, moli gibi canlı doğuranlar ve yanlarında L144 longfin olabilir. Cıvıl cıvıl olur içerisi rengarenk :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedir son durum? Fotoğraf?

Yahu surekli telefondan girdigimden bu basligi tamamen unutmusum, kumunu, isigini,selale filtresini aldim oylece duruyor daha canli kismina gecemedim petshop a gidip de :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Önce elindekilerle kurulumu tamamla zaten. Hatta bir süre sadece bitki ile bitkilerin temel ihtiyaçlarını karşılamak lazım. Elma salyangozunu  ihmal etmemek lazım, ciddi temizlikçi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elma salyangozunun bitki sömürenlerinden almamak lazım yalnız bitkili akvaryuma. :)

Aslında Nerite Salyangozu tatlı ve acı suda düz yüzeylerdeki yumuşak algleri bildiğim en iyi tüketen canlı. Elma Salyangozu temizlikten çok kirletebilir bile sanırım, vatozlar gibi.

Karides olacaksa yosun temizleyici bir tür olmasa bence daha iyi olur, karidesler besleniyorlar yosunla.

Kurulum yapıp bitki eklemek lazım tabi balık veya karides eklemeden önce, özellikle karidesler bakteri döngüsüne ihtiyaç duyuyorlar. Kurulumun zevki de ayrı zaten, yeni su dolmuş boş akvaryumun gözalıcılığı… :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×