Jump to content
arowana heco

1.1.0 Pogona Vitticep

Önerilen İletiler

Herkese tekrar merhaba  :) konuyu site yenilenmeden önce açmıştım fakat güncellemeyle gitmiş  :-\ tekrar paylaşmak istedim. Erkek 3 yaşında dişide 1.5 yaşını geçti ama daha istediğim boyutlara gelemedi. Orange german erkek ve red dişimi daha yan yana koyamadım fakat önümüzdeki bahara güzel bir beslenme programıyla ve gramajları tutarsa çiftleştirmeyi düşünüyorum. Umarım yavrularını da buradan sizlerle paylaşırım  :)

Koca oğlandan bir kaç kare;

kXJVQy.jpg

İpek böcekleriyle bakışma halleri  :P

rJRPk1.jpg

pG9rOz.jpg

jQjlbj.jpg

Güzel kızdan kareler;

YOJz7j.jpg

o69BRq.jpg

nJ21qa.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Maşallah Burak ikisi de çok güzel.

Dediğin gibi seneye umarım minik yavruları da burada görürüz.

Bende geçen sene bearded dragon üretmiştim. Yavru halleri şapşallıkları gerçekten çok güzel.

O duyguyu tatmanı isterim.

Bu sene pek üretim de olmadı sanırım sakallı ejderlerde.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel dileklerin için teşekkürler Kaan :) benimde takip ettiğim kadarıyla bu sezon üretim yapan pek olmadı. Dragonlara eskisi kadar ilgi kalmadığını da düşünüyorum. Bakım şartları ve boyutları açısından geckolara kıyasla daha zor canlılar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim bir konu var. Yabancı sitelerden okuduğum kadarıyla çiftleştirmek için dişi ve erkeğin 350-400 gr aralığında olması gerekiyormuş. Yine farklı yabancı sitelerden okuduğum 350 gr sonrası çiftleşme zor olur, 300 gr olmaları yeterli yazanlarda var. Acaba max kaç gr olmalılar ? :) okuya okuya kafam karıştı. Çiftleştiren arkadaşlar, dragonlarınızın gramajları kaçtı hatırlıyor musunuz? Yardımcı olursanız sevinirim :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seneler önceki çiftleştirmemde dişinin gramajı azdı ve yumurtlama döneminde çok sıkıntı yaşamıştı. Şimdi erkek 370 gr civarında ama kış uykusu moduna girdi, kaç gr a düşücek merak ediyorum. Dişi 290 gr a geldi ve kış sonuna kadar o da 350 yi bulur gibi duruyor. İkiside 18 aylıktan büyük ve kış sonuna erkeğide hazırladıktan sonra çiftleştirme gerçekleşicek artık:wtf:bol bol fotoğraf paylaşırım. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ejderhan Ustuner, 4 saat önce yazdı:

hadi maşallah şimdiden yavrualara talibim malüm beklemedeyim :D lara yalnız lütfen dikkat edelim :) 2 tane almak istiyorum ama cinsiyetleri nasıl belirlenecek yavruyken imkanımız olurmu ?

Valla yavrulara daha var gibi tanıştırdık bakalım. Şubatın ortalarında yan yana koyucam. Gramajları istediğim kıvama geldi :wtf: yavru cinsiyeti konusunda da malesef yardımcı olamicam şans O.o

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Valla yavrulara daha var gibi tanıştırdık bakalım. Şubatın ortalarında yan yana koyucam. Gramajları istediğim kıvama geldi :wtf: yavru cinsiyeti konusunda da malesef yardımcı olamicam şans 
Takipteyim üstad bi dişi bi erkek benim olmalııııııı :)

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.