Jump to content
MYK

Versicolor slingim kabuk mu atıyor?

Önerilen İletiler

Arkadaşlar 08-11-2014 tarihinde elime geçen versim sıkıntılı bir süreçte zannedersem. İlginç hareketleri kendisinin  :cry:

Aldığım zaman yoldayken kabuk atmış canlı. Nerdeyse 2 haftadır bu ilginç hareketleri yapmakta. Ben ilk gördüğümde kabuğa yordum ama sonra erken mi acaba dedim. B.Smithim var ve onda hiç böyle bir süreç yaşamadım. Kolayca kabuğunu attı. Ama versim sanki zorlanıyor. Bi bakıyorum gövdesini yere yapıştırmış ayaklarını açmış yatıyor -tabiri caiz ise- Bir bakıyorum ters dönmüş ağının içinde hareketsiz duruyo. Bazen yan dönük duruyo. Bazende geziniyo. Daha geçen pazar yem vermeye çalıştım önüne düşen un kurdunu terddütsüz kaptı. Ama dedğim gibi bu hareketler 2 haftadır sürüyor. Ortam sıcaklığı 25-26 derece civarı. Gece 21.5-22 dereceye kadar düşüyor. Nem gayet iyi. Her gün düzenli nemlendiriyorum ve su kabını yeniliyorum. Acaba gerçekten kabuk sürecinde mi yoksa başka bir sıkıntısımı var? Ağ ördü yuvasını benimsediğini düşünüyorum. Fotolar yardımcı olur İnşallah  :(

FB39wTul.jpg

l8S8Jh3l.jpg

03gogXnl.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hareketlerini bilemeyeceğim tabii ama genel görünüm itibariyle (abdomeni, bacaklarının açık duruşu vs.) gayet sağlıklı duruyor. Bakalım ilerleyen zamanda nasıl olacak...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hareketlerini bilemeyeceğim tabii ama genel görünüm itibariyle (abdomeni, bacaklarının açık duruşu vs.) gayet sağlıklı duruyor. Bakalım ilerleyen zamanda nasıl olacak...

Teşekkür ederim. Bugün hreketleri gayet normaldi. Bakalım heyecanla beklemedeyiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 hafta önce kabuk attiysa en az 1-1.5 ayi var zaten, ama kabugunu da yanina koyabiliyor saticilar zaman zaman. Yolda kabuk atmamis olabilir. Bahsi gecen hareketler de normal agac turu tarantula hareketleri:)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 hafta önce kabuk attiysa en az 1-1.5 ayi var zaten, ama kabugunu da yanina koyabiliyor saticilar zaman zaman. Yolda kabuk atmamis olabilir. Bahsi gecen hareketler de normal agac turu tarantula hareketleri:)

Teşekkürler. Doğrudur benim ilk ağaç türü tecrübem olduğu için bana anormal gelmiş olabilir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. Doğrudur benim ilk ağaç türü tecrübem olduğu için bana anormal gelmiş olabilir

Küçümsemek için yazmadım:) yanlış bir şey yapmayasanız diye yazdım. Ampul olayina biraz takildim ama kabuk donemlerinde biraz dikkat edin, nem yetersiz olursa kabukta sorun cikar, ev 22 derecenin ustundeyse gerek de yok hatta, hizli buyutmek gibi bir amciniz yoksa.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Küçümsemek için yazmadım:) yanlış bir şey yapmayasanız diye yazdım. Ampul olayina biraz takildim ama kabuk donemlerinde biraz dikkat edin, nem yetersiz olursa kabukta sorun cikar, ev 22 derecenin ustundeyse gerek de yok hatta, hizli buyutmek gibi bir amciniz yoksa.

Sıkıntı yok merak etmeyin yanlış anlaşılma yok. Bu arada doğal yaşam alanşarında 25-27 derce diye biliyorum. Onun için koydum ampulu. Şuanki ısıda 24-25 derce.  Gece kapatıyorum 22 dereceye düşüyor. Ama eğer sıkıntı olmıycaksa bende ampulsüz olmasından yanayım. Çünkü rahatsız olup olmadıkları konusunda hala kararsızım. Oda sıcaklığo gün içinde 23-24 dercelere geliyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10-15W ampuün zararı olmaz, size kalış bir şey, kullanabilirsiniz yani. Ben spot zannettim önce, infrared olanlar ufo gibi direkt yakar çünkü karşı tarafı. Sorun yok yani dediğim gibi, düzenli nemlendirin yeter

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selamlar. Tarantulanızda bi sıkıntı yok gibi görünüyor. Satıcı kabuğu da yanında göndermiş olabilir ama erken kabuk ihtimali de olabilir. 3 hafta içinde kabuk atan tarantulalarım oldu. Sıcaklık konusuna gelince ben kışın sıcaklığı 22 dereceye sabitlerim hep ve bu zamana kadar hiç kayıp yaşamadım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bendeki bebelerin üçü de attı kabuk, sendeki de atmış olmalı bugünlerde :)

Haber vereyim dedim.

Sağol abi bendekinde hala bi numara yok. Ama aynı ithalattan aldığım CC bugün kabuk atmış

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selamlar. Tarantulanızda bi sıkıntı yok gibi görünüyor. Satıcı kabuğu da yanında göndermiş olabilir ama erken kabuk ihtimali de olabilir. 3 hafta içinde kabuk atan tarantulalarım oldu. Sıcaklık konusuna gelince ben kışın sıcaklığı 22 dereceye sabitlerim hep ve bu zamana kadar hiç kayıp yaşamadım.

Teşekkürler aslında versicolor çok nazik bir tür olduğunu okuduğum için böyle ampul falan taktım. Kırmızı ışığıda fark etmediklerini okuduğum için kullandım. Zaten geceleri kapatıyorum. Benimde için rahat ediyor. Fazlada sıcaklık düşüşü olmuyo.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bendeki bebelerin üçü de attı kabuk, sendeki de atmış olmalı bugünlerde :)

Haber vereyim dedim.

Sağol abi bendekinde hala bi numara yok. Ama aynı ithalattan aldığım CC bugün kabuk atmış

Yaşlılık işte... Bende versi yok ki, CC diye yazıyorum paso :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.