Jump to content
pumpfriction

pumpfriction - 42 - E - Istanbul

Önerilen İletiler

Merhabalar,

Ben pumpfriction, arkadaşlarım kısaca pump der.

Kırkların başlarında makina mühendisiyim, çok uluslu bir firmada yöneticiyim. Istanbul Tuzla'da yaşıyorum. Adım Ender.

SSI DC, CMAS *** ve PADI AOW sertifikalarına sahip dalış profesyoneliyim. Haftasonlarım genellikle dalış merkezlerinde geçiyor.

Uzun zaman önce başarısız bir girişimle sonlanan sürüngen merakım, son iki yıl boyunca yaptığım incelemeler sonunda, 7 yaşındaki oğlum Ateş'in de bakımını üstlenebileceği (elbette gözüm üzerlerinde olarak) bir tür olan leopar gecko ile yeniden hayat buldu. Niko, Mack, Lipsy (Edit: RIP) ve Wendy bebeklerimiz...

Sonrasında kaçınılmaz olarak tarantulaya bulaştım. Öncelikli türüm Brachypelma, tüm alt türlerini toplama derdindeyim.

Motosiklet, 3D, resim, fotoğraf ve dövme diğer tutkularım. Ben cruiser sevdalısıyım, oğlum motocross yarışçı adayı.

Sürüngenlerle ilgilenmeye başladığımdan beri de kendim için cama cam teraryum, 3D fon, saklanma kapları, şelaleler, armatürler yapımına daldım. Onları da ilgili başlıklarda paylaştım.

Şu an elimde sadece iki çift leopar keleri ve yetişkin dişi tarantulalar ile canlı eklemesi yapmadan döngüsünü devam ettirdiğim deniz akvaryumum var. Dalış profesyoneli olarak canlıları akvaryuma tıkmama kararı aldım.

Hepinize güzel paylaşımlar, iyi günler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hoşgeldiniz bende nickinizi hiç bir zaman doğru yazabildiğimi sanmıyorum ;D

Pump iyiymiş ;)

Yazamadığım tek nick seninkidir Kaan bey

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hoşbuldum... Gerçi daha tam giremedim sezona. Okumak da çok zevkliymiş. Sağolsun arkadaşlarım öyle güzel cevaplıyor, öyle doğru yaklaşıyorlar ki konulara, okumak ayrı keyif veriyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok ara vermişim... Profili güncelledim :)

Ama artık sadece kendi canlılarımla ilgilenip, leopar kelerlerimden yavru almaya odaklandım.

Forum yönetimini sevgili arkadaşlarıma bıraktım. Zaten neredeyse üç yıldır okumak ve arasıra ÖM ile alışveriş yapmak dışında aktif değilim...

Artık aktif forum yöneticisi, hatta katılımcısı olarak değil de, hobisini sürdürmek için ara sıra okuyan, arkadaşlarına soru soran bir duruşum olacak.

Hepinize sevgi, saygı, keyif dolu sohbetler dilerim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrardan hoşgeldin abi :laugh:

Arada bir kaybolup sonra tekrar geliyorsun :)

İnşallah önümüzdeki sezon o isteğin gerçek olur.

Ama sadece okumayıp arada hoş sohbetinle de forumda olursan çok daha iyi olur bence :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fırsat buldukça yazmak istiyorum. Sohbeti ben de özlüyorum ama söz veremiyorum.

Burada yazan arkadaşlarımın hemen hepsi benden çok daha tecrübeliler. Ben bildiklerimin neredeyse tamamını Kaan, Burak, Buğra, Canberk, Gülay gibi bu işe gönül verenlerden öğrendim. Onları takip ederseniz, benim tecrübemden fazlasına ulaşırsınız.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tarantulaları verdim.

Sürüngenleri verdim.

Akvaryumları kapattım. (Boşları ve malzemeler duruyor, hakkımda hayırlısı)

Son 3 senedir tek hobim kalan SCUBA'ya da 2018 yılından beri CMAS 1* Eğitmen olarak devam ediyorum.

Hobi olmaktan çıktı anlayacağınız! :)

Sizleri hala uzaktan takip ediyorum, arada Kaan ile telefonlaşıyoruz.

Dün iki adet kraliçe siparişi ile (Messor structor ve Camponotus sanctus) hobiye ufaktan yeniden yanladım ama kendime hiç güvenmiyorum. :)

Tarantula ilanları da gözüme hoş görünüyor.

Ama bu defa kendime söz verdim en fazla 3 tarantulada kalacağım... :D

(Dün birdi)

Yetişkin bir geni veya CC olabilir...

Du bakalım!

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ehau hoşgeldin diyelim o zaman tekrardan abi. Ben hiç ara vermediğim için nasıl birşey olduğunu pek bilmiyorum ama bi tatil gerekiyor artık bana da sanırım 🤣

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet, bir miktar ara güzel kafa açıyor. 

Burada bazen garip gelen kargaşanın aslında ne kadar gereksiz ve enerji tüketen bir durum olduğunu anlıyorsun. Hobinin yazmak değil, sevip beslemek olduğu dank ediyor. Dene, pişman olmazsın. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.