Jump to content
Emre159

Camponotus Fellah

Recommended Posts

camponotus fellah queen ile ilgili görsel sonucu

Bilimsel adı:Camponotus fellah (marangoz karıncalar)

Seviye:Başlangıç seviyesi (1)

Kraliçe:17-19mm

Erkekleri:8-12mm

İşciler:7-18mm

Asker:yok

Beslenme ihtiyacı:Böcekler ve şekerli su

Nem ihtiyacı:Beslenme alanı (%30-%50) yaşam alanı (%50-%60)

Kış uykusu:Yok

Çiftleşme uçuşu:Mart-nisan

Koloni boyutu:10.000

İlk işcisi çıkana kadar besleme gerekmez.

Marangoz karınca denilmesinin sebebi kütük vb. şeylerin içlerinde yaşadıkları içindir.

Çok agresif ve aktif bir türdür o yüzden beslenme alanı büyük yapılabilir.

Not:Major işciye sahiptirler

En sevdiğim türdür kendisi.:D

camponotus fellah ile ilgili görsel sonucucamponotus fellah ile ilgili görsel sonucu

Edited by Emre159
  • Like 2

Çok güzel olmuş fakat bir bilgiye takıldım kış uykusuna ihtiyaçları yok mudur hiç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Berke01, 14.01.2018 - 01:48 yazdı:

Çok güzel olmuş fakat bir bilgiye takıldım kış uykusuna ihtiyaçları yok mudur hiç

Kısa bir süre kış uykusuna yatırılırsa iyi olur ama bu tür için kış uykusu zorunluluğu yok biraz geç cevap verdim kusura bakmayın görmemişim.:)

Kısa bir süre kış uykusuna yatırılırsa iyi olur ama bu tür için kış uykusu zorunluluğu yok biraz geç cevap verdim kusura bakmayın görmemişim.

Sorun değil.Tamamdır teşekkürler bu arada 2 sorum daha var 1.si yerli tür müdür türkiye de bulunur mu 2.si Ytong taşını kırabilirler mi

1. Sorunuz için Türkiyede bulunuyor bu tür 2. Sorunuz için ise ytongu kıramazlar diye biliyorum.

Teşekkür ederim iyi akşamlar
  • Like 1

Tam da mart ayı Bursa'da ne zaman bulunur?En son yağmur 1.5-2 hafta önce yağdı bu hafta ise yağmur bekleniyor bulabilir miyim?

Hocam bende lasius kraliçesi var componotusada benziyor neler ayırt edicidir ikisi arasında

abdomeni componotuslarda bir tık daha düz oluyor lasiuslarda biraz daha eğmli

Şuan bir elimde 8 tane falan lasius var galiba bir daha bakacağım belki componotusdur birkaç tanesi

Guest

Camponotus oldukça stresli bir cinstir. Stresten dolayı zorluğu da vardır. Camponotus'u başlangıç seviyesi olarak saymanızın sebebi nedir?

Kış uykusu zorunluluğunu etkileyen tek faktör cins değildir hatta cins ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir bilgiye daha önce hiçbir yerde denk gelmedim, şunun için zorunlu şunun için değil falan. Bunu etkileyen bir çok faktör var. Bilgi seviyesi az ve hobide tecrübesiz kişiler için sıkıntılı bir bilgi olmuş. Bunu da ben ekleyeyim. 

• Like 2

Pratensis, 15.11.2020 - 20:08 yazdı:

Kış uykusu zorunluluğunu etkileyen tek faktör cins değildir hatta cins ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Böyle bir bilgiye daha önce hiçbir yerde denk gelmedim, şunun için zorunlu şunun için değil falan. Bunu etkileyen bir çok faktör var. Bilgi seviyesi az ve hobide tecrübesiz kişiler için sıkıntılı bir bilgi olmuş. Bunu da ben ekleyeyim. 

Zaten konuyu kendisi yazmamış ki karıncadünyası.com’dan almış sadece kelimelerin yerlerini ve ufak tefek yerleri değiştirmiş dikkatlice okursanız anlayabilirsiniz zaten onun dışında hatalar baya bi var bilginize.

Edited by Kutlay

Kutlay, 22 dakika önce yazdı:

Zaten konuyu kendisi yazmamış ki karıncadünyası.com’dan almış sadece kelimelerin yerlerini ve ufak tefek yerleri değiştirmiş dikkatlice okursanız anlayabilirsiniz zaten onun dışında hatalar baya bi var bilginize.

Konuyu nereden aldığı veya kendisinin yazıp yazmaması önemli ve umurumda değil. Ben bu bilgiyi bu yazıyı okuyacak arkadaşlar için verdim. Hataların olduğunu söylediğin için teşekkür ederim dostum :d

• Haha 3