Jump to content
LuCifeR

Kuzey Şeritli Semender Üretimi

Önerilen İletiler

Türkçe Adı: Kuzey Şeritli Semenderi
İngilizce Adı: Northern Banded Newth

Yaşadığı Yerler : Marmara, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz,

Yem: Toprak solucanı, küçük böcekler ve larvaları oluşturur.
Evet arkadaşlar bu yazımda sizlere kuzey şeritli semender üretimi denememi paylaşacağım.
Öncelikle bir adet akvaryumumuz olmalı ve içinde filtrasyon sistemi kurulmalı (ben şelale filtre tercih ettim.)
Su sıcaklığı 15-20 derece arasında olmalı.

Akvaryum içerisinde yumurta dizebilecekleri yapraklı bir bitki olmalı.

Kurulum için dinlenmiş olan suyu akvaryumunuza ekleyin, filtrasyon sistemini çalıştırın ve gerekli alıştırmayı yaptıktan sonra semenderlerinizi ile bitkinizi akvaryumun içerisine koyun yalnız akvaryumunuz tamamen kapalı olmak zorunda aksi takdirde en ufak delikten kaçabilirler :) önce erkek kur yapacaktır (video 1) sonrasında dişinin yumurtalarını dölleyecektir. Dişi yumurtaları döllendikten sonra akvaryum içerisine koyduğunuz bitkilerin yapraklarına yumurtalarını dizecek (video2) yumurtalar 10-15 gün içerisinde çıkmaya başlayacaktır burada dikkat edilmesi gereken yumurtaları bitki ile birlikte aynı akvaryumdan aldığınız suyu farklı bir akvaryuma koymak yani yumurtaları ayırmak.Aksi takdirde anaçlar yavruları yiyecektir...
Yavrularımız çıktı diyelim. şimdi Ne olacak ? sırada artemia çıkartmak var (bunun için ayrı bi konu açacağım) artemialarımızı çıkardıktan sonra bir enjektör yardımı ile yavrularımıza veriyoruz onlarda afiyetle yiyorlar.Semenderlerin genel olarak üretimi birbirine benzer mantık aynı üretmeside öyle zor falan değildir umarım yardımcı olabilrmişimdir sizlere..Kafanıza takılan soruları bu başlık altında sorabilirsiniz keyifli forumlar..

Video 1

Video 2

Yavru Semenderler :)

maxresdefault.jpg

• Like 6
  • Thanks 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
livesgeckos, 8 saat önce yazdı:

Hari bir konu olmuş Nedim Abi . Daha fazla üretim konusu görmek isteriz sizden 👍🏻😅.

Elimden geldiğince paylaşmaya çalışacağım, bilgi paylaştıkça çoğalır :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.