Jump to content
Moseleyyy

Megadolomedes Australianus

Önerilen İletiler

Bilimsel adı: Megadolomedes australianus

Halk arasında adı: Balıkçı örümcek

Gövde boyu: 25mm

Bacak boyu: 140mm

Zehir seviyesi: 2/5

Zorluk seviyesi: 6

Sıcaklık: 24

Nem:%60-70

Küçük havuz: Zorunlu

Suyun üstünde yürüyen bu sevimli ufaklık, tabiatta ufak balıklar, suya düşen böcekler, iribaş(kurbağa evresi) tarzı canlılar ile beslenir. Dış görünüşleri siyah veya kırmızının karanlık tonlarına sahiptir. Bu güzel canlı, orta(Ne çok uzun/kısa) bir süre suyun altında kalıp yemi bekleyebilir. Avlanması için bir küçük havuz bulundurmak gerekir. Su oda sıcaklığında olması tavsiye olunur. Suya, tarsislerini sokar önce, hoşuna gitmesi durumunda metatarsileri de havuzla buluşur. Örümceğimizin hosuna gitmesi durumunda, yüzme eylemini sürdürür. Şu yüzeyine attığınız canlıyı, bir timsah gibi kapışını izleyin sonra. 

Paylaşım için izin isterseniz sevinirim, teşekkürler.

images.jpeg

• Thanks 3

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim paylaşım için :) Böyle farklı türler hakkında bilgi edinmiş oluyoruz sayenizde 

• Like 2

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir konu olmuş gerçekten belgeselini izlemiştim ordan aklımda kalmış ama bilmeyen arkadaşlar için son derece merak uyandırıcı bir konu ellerinize sağlık

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu konudan sonra merak edip şile taraflarına gittim oradaki göllerin yakınlarını inceledim ve bu tür ile karşılaştım ancak biraz daha açık renkliydi. küçük bir yengeci avlamasını izledim ve son derece keyifliydi bir örümceğin yengeçle beslenmesi son derece tuhaf olsa da bunu izlerken aldığım keyif gerçekten iyiydi. Fotoğraf makinam yakınlarımda değildi ancak olsa da bunu çekme telaşına girmeyip anın tadını çıkartmayı tercih ederdim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.