Jump to content
Hiprom

Deri Değiştirmeyi Geciktirme?

Önerilen İletiler

Herkese merhaba! Daha önce şu postta geckom Astrid'in nasıl yaralandığını ve karın zarının parçalandığını ve dikildiğini anlatmıştım: 

Bugün malesef deri değiştirirken kendini zorlayıp dikişi ve dikişin bağlı olduğu deriyi attı gibi bir şey oldu ve yine bir miktar bağırsak gördük  :o Bunun üzerine hemen veterinere yetiştirdik ve orada da yine organları, hatta bu sefer şişip iner bir vaziyette akciğerleri bile çıktı :( Hatta bu sefer artık hiç şansı yok diye düşünüp üzüntüden dışarı çıkmak zorunda kaldım:( Ancak yine de bir şekilde organlar içeri sokulup dikildi. Şimdi sorun şu ki, ilk dikiş gününden bugüne dek yarası iyiye doğruya giderken bugün deri değişimi sebebiyle bunlar yaşandı. O yüzden şu anki dikişe de zarar gelmemesi için deri değiştirmesi olabildiğince geç olsa çok güzel olurdu :/ Bir de şöyle bir sorun var ki, yetişkin olmasına rağmen neredeyse 10-12 günde bir deri değiştiriyor. Bu kadar sık değiştirmesini önleyecek ya da bir sonrakini geciktirecek ne yapabilirim, bunu önlemenin bir yolu var mıdır? Yardımcı olursanız çok mutlu olurum..Herkese iyi günler :( 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Deri değişimini yavaşlatabilmek pek mümkün değil gibi. Ama şöyle ki ısıyı biraz düşürüp yemi azaltabilirsen büyümesi de yavaşlayacağından biraz gecikebilir. Ama bu kez de kış uykusu moduna girer ise ondan çıkması durumu var. Deri acaba kaç günde yenileyecek kendini?

Umarım bir sonraki deri değişimine kadar düzeltmiş olur kendini :(

Tekrar geçmiş olsun

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Edit: Her şeyi denememe rağmen, özellikle sıcaklığı düşürme falan, yine de 10 gün sonra değiştirdi deri :D ama neyse ki bu sefer dikişler daha iyi tuttuğu için atmadı, ve yara bayağı küçüldü, iyileşecekmiş ^_^ Herkese teşekkürler yine dee :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@LuCifeR

LuCifeR, 13 saat önce yazdı:

Canlının durumu nasıl şuan @Hiprom ilaçlar fayda ettimi ?

Evet bayagi iyi durumu cok tesekkur ederiz 😊ilaclar da fayda etti, ilk deri degistirmede akcigerlerine kadar gordukten sonra bayagi moraller bozulmustu ama ikincide hic bir sikinti olmadi karin zari birlesmeye baslamis sanirim, hatta 2 gun sonra dikisleri alinabilir 😊 yemek yemeyi hic dusunmuyo ama tabi kizimiz, bi sure kurt puresini siringayla verdik 😅 sonrasinda duzelince biraz daha force feedinge gectim. Duzeldi neyse kii ☺☺

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hiprom, 10 saat önce yazdı:

@LuCifeR

Evet bayagi iyi durumu cok tesekkur ederiz 😊ilaclar da fayda etti, ilk deri degistirmede akcigerlerine kadar gordukten sonra bayagi moraller bozulmustu ama ikincide hic bir sikinti olmadi karin zari birlesmeye baslamis sanirim, hatta 2 gun sonra dikisleri alinabilir 😊 yemek yemeyi hic dusunmuyo ama tabi kizimiz, bi sure kurt puresini siringayla verdik 😅 sonrasinda duzelince biraz daha force feedinge gectim. Duzeldi neyse kii ☺☺

Çok sevindim iyi olmasına umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşur ^_^

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.