Jump to content
Ali58

Bonsai Ağacı Tohumum

Önerilen İletiler

İyi akşamlar öncelikle benim sorum bundan 2 ay önce interneten görüp heveslendiğim bonzai ağacının tohumunu aldım yazanlara göre güzelce diktim ama maalesef hayla bir gelişme yok birde toprağında beyaz beyaz bir sürü böcek gördüm ne yapmam gerek acaba ?

tarihinde CyBeRr tarafından düzenlendi
Kelime hatası düzeltildi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle bonzai=uyuşturucu madde, bonsai= özel tekniklerle ağaçların saksılar içinde budanarak ve bodurlaştırarak büyütülmesi sanatıdır. :D

İkinci olarak da maalesef pazarlama tekniği olarak bonsai tohumu diye ürünler satılıyor fakat onlar bildiğimiz ağaç tohumları, onlardan direk bonsai olmuyor, çimlenen tohumu çeşitli tekniklerle minyatür ağaç şekline kendinizin getirmesi gerekiyor. Tavsiye olarak eğer bonsaiye merakınız varsa bu konuda çeşitli forumlar var oralarda çok güzel anlatımlar yapılıyor bu tekniklerle ilgili oralara bir göz atabilirsiniz ve tohumdan değil de fidancıdan uygun fidanlar edinerek onlar üzerinde bu tekniklerle başlayabilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
raven, 2 saat önce yazdı:

Öncelikle bonzai=uyuşturucu madde, bonsai= özel tekniklerle ağaçların saksılar içinde budanarak ve bodurlaştırarak büyütülmesi sanatıdır. :D

İkinci olarak da maalesef pazarlama tekniği olarak bonsai tohumu diye ürünler satılıyor fakat onlar bildiğimiz ağaç tohumları, onlardan direk bonsai olmuyor, çimlenen tohumu çeşitli tekniklerle minyatür ağaç şekline kendinizin getirmesi gerekiyor. Tavsiye olarak eğer bonsaiye merakınız varsa bu konuda çeşitli forumlar var oralarda çok güzel anlatımlar yapılıyor bu tekniklerle ilgili oralara bir göz atabilirsiniz ve tohumdan değil de fidancıdan uygun fidanlar edinerek onlar üzerinde bu tekniklerle başlayabilirsiniz.

teşekkürler değerli yorumunuz için :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sizi hayalkırıklığına uğratmak istemem ama bonsai ağacı öyle tohumla olacak birşey değil olsa bile sizin torununuz anca o ağacı görebilir çünkü bonsai ağacını tam anlamıyla yapmak onyıllar alıyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
LuCifeR, 24 dakika önce yazdı:

Sizi hayalkırıklığına uğratmak istemem ama bonsai ağacı öyle tohumla olacak birşey değil olsa bile sizin torununuz anca o ağacı görebilir çünkü bonsai ağacını tam anlamıyla yapmak onyıllar alıyor.

Fazla araştırmadan almıştım ondan böyle oldu :/ neyse kaktüs iyidir en iyisi bir adet kaktüs ediniyim :)

• Like 1
  • Haha 1

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.